Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Praskanie kĺbov

Príspevok v téme: Praskanie kĺbov
strofo

Od leta minulého roku som pravidelne začal behávať cvičiť. Nikdy predtým ani počas cvičenia som nemal problémy s kĺbmi, no nakoľko som tvrdo trénoval mi môj známi odporučil užívať Kolafit. Užíval som ho asi mesiac a keď som s tým prestal začalo mi nejakú dobu na to popraskávať v kostiach. Teraz je to už pravidelne. V noci keď ležím v posteli sa veľa krát zobudím na pukanie pri zmenení polohy. Ráno pri strečingu mi tak isto praskájú kĺbi, našťastie to nie je bolestivé... Pohybu mám pri tom dostatok. Medzičasom som doužíval ešte jednu tubu toho Kolafitu avšak tieto problémy neustúpili. Čo by ste mi odporučili? Mám s tým navštíviť lekára alebo sa jedná o normálnu vec ktorá časom ustúpi?

moly56

Aj ja som mala tieto problémy s praskaním ale pomohla mi psychoterapeutka na Orave,dostala som sa k nej náhodou. Prechádzala mi rukami popri nohe a ja som cítila akoby som mala nohy pribité k podlahe a nemohla som ich zdvihnúť. Potom keď vstala strašne jej praskali nohy ale po chvíle jej to prešlo. Na druhý deň som aj ja ostala bez praskania a trvá to dodnes. Neviem ako sa jej to podarilo ale už bolo u nej viac ludí a všetci si je pochvaľujú.

dazdovka666

No to ani nie je MOJ ortoped, ja som u neho bola asi prvykrat v zivote :). Ale teda neposlal ma rovno prec, pozeral mi tie kolena nejakym pristrojom, ci tam nie je voda, "pocvicil" mi so vsetkymi klbmi a skonstatoval, ze mam sklon k hypermobilite. Az potom ma poslal do kelu :).

dazdovka666

Ja mam s tymto tiez problem, aj ked teraz sa mi zda, ze uz je to na ustupe... Posledne leto som to dost prehnala na ture a kolena ma asi 2-3 dni aj dost intenzivne boleli. Isla som preto na ortopediu, ale lekar si zo mna robil srandu, co tam medzi babkami a dedkami ja robim :). Vraj je vsetko OK a nech jem pestru stravu a sportujem nadalej a nech neuzivam ziadne pripravky z lekarne na klby. Tak neviem, no...

ethel

Colafit sa užíva dlhodobo,nie len mesiac. Osobne som použila asi tri balenia do efektu. V mladom veku sa to objavuje často hlavne preto,že mladý človek začne prudko rásť. Vtedy niektorý lekári odporúčajú želatínu, gumené cukríky.. V staršom veku ide už o vysychanie chrupavky- na to je dobrý zase ten colafit a želatína..samozrejme ide o dlhodobú liečbu,nie mesačnú:-) Samozrejme dokáže tento stav liečiť aj ortopéd pokial sa začnú objavovať už aj bolesti, ale osobne by som si najprv skúsila pomôcť takto. Ešte mi napadla Melasa.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Praskanie kĺbov - Fórum - ZDRAVIE.sk