otehotnit s diagnozou stitnej zlazy?

nada

ahojte, citam vase prispevky, trochu ste ma nastrasili, mam ist zajtra na umele oplodnenie a tiez mi pred casom zistili znizenu tvorbu, beriem liehy l-thyroxin, endokrinologicka mi doporucila, ze na umele oplodn. mozem ist... dufam, ze ak sa to podari, dieta bude zdrave, s normalnym IQ...

igris

angela ja mam znizenu a otehotnela som vtedy ked som mala hodnoty v norme vdaka liekom, lieky zaberaju po 3-6 tyzdnoch, ale to ti urcite endokrinologicka vysvetlila, pocas tehotenstva som sa dostala aj mimo rozsah ale nie vela a opat liekmi to vykorigovali.

angela

a da sa otehotniet ked mam zvysenu stitnu zlazu? hodnoty mam 17 a ma byt 4,5. keby som aj otehotnela nebol by problem pre malicke? diky

petulienka

ahojte,
ani neviete ako ste ma potesili, 24. juna mame svadbu takze hor sa na plodenie... velmi sa to tesime, len som mala trosku s tymto obavu... Dakujem Vam velmi pekne, moc ste ma povzbudili

Marianka

samozrejme, ze sa da. ja sice beriem Eutyrox a na tehotenstvo mam este dost casu, ale lekarka mi povedala, ze ak si budem chciet nechat operovat oci (mam totiz silne dioptrie), tak ze mi to odporuca az po porode. myslis, ze by mi to hovorila, keby som nemohla otehotniet?

igris

ahoj petulienka, som niekolko rokov liecena na znizenu cinnost stitnej zlazy, a bezproblemov som otehotnela a porodila zdrave dieta :), uz niekolkokrat som to na tomto fore pisala, precitaj si starsie prispevky o SZ , je ich viac a ak mas zaujem nieco konkretne sa spytat tak ti rada odpoviem :)

kuki

Ano. Otehotniet sa da ALE, treba si dat najprv do poriadku hladinu stitnozlazovych hormonov. Otehotniet az ked to odporuci endokrinolog spolu s gynekologom. Ak by bola hladina prilis nizka moze to mat vplyv na IQ(a asi vysoka hladina nebude bohvieco). Tym nechcem strasit, to je vraj fakt. Ked uz zacnes byt tehotna, tak si vydup, aby ta endokrinolog sledoval castejsie minimalne 1. trimester, pretoze vtedy sa ti hormony opat posunu. A prave 1. trimester je dolezity na vyvoj IQ. :) Takze maximalne 3-4 tyzdne a sup,sup na krv. Ak sa budes citit zle domahaj sa napravy.
. :) Neboj zvladnut sa to da... mame pekneho 3rocneho synceka a mali sme ten isty problem.