pečivo pri diéte

maruska123

veves ano, kaloricky su na tom rovnako, lenze celozrnne ma lepsi glykemociky index, tj zasyti na dlhsiu dobu

ale musi byt fakt celozrnne, v tom mas pravdu, ze supermarkety predavaju len prifarbovane pecivo, bohuzial

veves

mne raz moja dietologicka povedala, ze nerozumieme poriadne rozdielu medzi bielym a tmavym pecivom a vidime v tom nahradu za biele a ziadne gramy naviac. povedala, tmave ma rovnaky podiel kalorii akurat obsahuje viacej vlakniny (aby si ziskala potrebnu vlakninu , zjedz aspon kilo takych rozkov na ranajky.). A ze kto chce ozaj tmave pecivo, nech laskavo nekupuje v tescu, lidli a pod. pretoze 80% su to len tmave farbiva.
takze pokracujem v bielom, schudla som, zijem, dycham, pracujem, hadam ma ten biely rozok rano nezabije raz:)

katkakk

Jedávam celozrnné alebo čierny chlieb. DENNE, kvoli vláknine, ovsené vločky/musli nemusím. Prečítaj si toho o pečive viac, nie je také nezdravé ako sa o ňom píše. Niekedy mám pocit, či sa len nechcú prezentovať spoločnosti produkujúce cereálie, tak pečivo zatracujú ako sa len dá.

xdanielax

ja tiez nevynechavam.
snazim sa celozrnne, i ked niekedy jem aj tmave (viaczrnne), grahamove a z casu na cas aj obyc. chlieb :-)

dana660xz

iba celozrnné a najlepšie len 1 kúsok denne, maximálne dva kúsky (žemličky).
a samozrejme nie na večeru .