Rezanie sa

Príspevok v téme: Rezanie sa
alina

Ahojte...mozno ma pre toto budu vsetci odsudzovat, ale musim to niekde napisat... Je to asi rok a pol, kedy som s tym zacala... zacalo sa to po vymene nazorov s jednou kamaratkou... povedala mi dost nepekne veci... ze som zla, ze sa so mnou kamaratila len z lutosti, a mozno aj mala pravdu :( teraz viem, ze mala.. som zla... v ten den ked som sa vratila zo skoly, mala som chut to uz vsetko skoncit, tak som siahla po noziku a porezala si zapastie... ale nebola som taka silna aby som zarezala moc hlboko... neskor po nejakom tyzdni som to spravila znova... az sa to nestalo mojim ritualom. Ked som bola psychicky na dne, siahla som po noznickach, noziku, ziletke, ihle, a rezala som sa kym mi netiekla krv. Zo zaciatku som potrebovala som citit bolest, no neskor mi to uz bolo jedno. Pacilo sa mi to :( a bolest som uz ani necitila. Snazim sa s tym skoncit. Vyhybat sa vsetkemu ostremu. Citim sa ako sipkova Ruzenka :( Bojim sa, ze to takto bude vzdy...

Meretseger

maruska123: Ale hej, sú takéto typy. Neviem, čo pomáha. Hádam, že až keď už bude neskoro, milá kv sa spamätá. A neskoro môže byť, keď spomína poruchu príjmu potravy.

Meretseger

Pardon za zduplikovaný príspevok.
kv: Zvládneš? Naozaj? Ako dlho si ubližuješ, ak smiem vedieť? SP je závislosť, a je skvelé, že si trúfaš zvládnuť to, ale bez pomoci to nejde...
Mačiatko, to je pekný cieľ:) Nedávno som našla jedno na ulici a vzala si ho, nič ťažké :D Je u nás happy.
Nebudeš vracať, žrať preháňadlá! Prosím ťa, ty trpíš ešte aj bulímiou? Potom sa nedivím, že máš depresie!
Tvoje reči "...je to jedno, aj tak to spravím..." poznám moc dobre. Ale to je iba tvoj naučený model. Vzdávaš sa už vopred, a potom jasné, že zas zlyháš. S takýmto niečím proste nemôžeš žiť normálne, šťastne! Uvedom sa, prosím ťa.

maruska123

meretseger hlavne ze ked som jej to pisala ja, tak ani za svet nechcela priznat, ze ma nejaky problem...neviem co je na tom take potupne sa priznat, ze clovek ma problem..nikto sa jej nesmial ani nic take

Meretseger

Veď to je okej, najmä keď sa nechceš odpraviť - hoci aj pri SP sa to môže prihodiť, že jo? Zarežeš o niečo hlbšie... hoci ja tomu moc neverím.
Ale problém zaručene máš, prečo ho neriešiš? Možno je to niečo, o čom nemáš ani tušenia. Ja som došla za psychológom tiež len s rezaním, a vykľulo sa z toho pár chorôb. Najmä depresia. No a? Nebudem to predsa rozhlasovať a určite si na mňa nebude celé mesto ukazovať prstom, lebo chodím na psychiatriu, hoci žijem v mestečku plnom primitívov, to jo.
Hm... chceš sa rezať stále?

kv

lenze ja to zvladnem sama.
a neviem co chcem, neriesim buducnost.ale tak chcem urcite maciatko napriklad : )
ja si uz davno nic neslubujem, lebo ma to potom zbytocne depta ked to nedodrzim co je este horsie. milionkrat som slubila ze nebudem vracat nebudem zrat prehanadla aj tak som to nikdy nedodrzala. takze ci chcem ci nechcem je uplne jedno aj tak to spravim ked na to pride.

Meretseger

Veď to je okej, najmä keď sa nechceš odpraviť - hoci aj pri SP sa to môže prihodiť, že jo? Zarežeš o niečo hlbšie... hoci ja tomu moc neverím.
Ale problém zaručene máš, prečo ho neriešiš? Možno je to niečo, o čom nemáš ani tušenia. Ja som došla za psychológom tiež len s rezaním, a vykľulo sa z toho pár chorôb. Najmä depresia. No a? Nebudem to predsa rozhlasovať a určite si na mňa nebude celé mesto ukazovať prstom, lebo chodím na psychiatriu, hoci žijem v mestečku plnom primitívov, to jo.
Hm... chceš sa rezať stále?

kv

neviem. asi ze co si nepriznam to sa nestalo :D
ale fakt som v pohode, ja sa nerezem denne len obcas mi proste preskoci ze nieco nezvladnem, napriklad vcera konflikt v praci a pritom som za to ani nemohla a zas mi preplo a bola som myslou uplne niekde inde / nevidim nepocujem nevnimam :D / a prve co som chcela spravit lenze nebolo cim :D . ale v pohode nechcem sa zabit ani nic. a to som dlhee roky nad nicim inym nerozmyslala .ale teraz chcem vazne zit : )

Meretseger

kv: Prečo si nepriznáš, že ty ale si psychicky labilná? Trebárs máš HPO, k tej sa sebapoškodzovanie priamo radí. Alebo sa len nevieš vyrovnávať so stresom, apod. a riešiš to riadne skratovo, sú ale predsa spôsoby, ako svoje správanie zmeniť!