Rezanie sa

Príspevok v téme: Rezanie sa
alina

Ahojte...mozno ma pre toto budu vsetci odsudzovat, ale musim to niekde napisat... Je to asi rok a pol, kedy som s tym zacala... zacalo sa to po vymene nazorov s jednou kamaratkou... povedala mi dost nepekne veci... ze som zla, ze sa so mnou kamaratila len z lutosti, a mozno aj mala pravdu :( teraz viem, ze mala.. som zla... v ten den ked som sa vratila zo skoly, mala som chut to uz vsetko skoncit, tak som siahla po noziku a porezala si zapastie... ale nebola som taka silna aby som zarezala moc hlboko... neskor po nejakom tyzdni som to spravila znova... az sa to nestalo mojim ritualom. Ked som bola psychicky na dne, siahla som po noznickach, noziku, ziletke, ihle, a rezala som sa kym mi netiekla krv. Zo zaciatku som potrebovala som citit bolest, no neskor mi to uz bolo jedno. Pacilo sa mi to :( a bolest som uz ani necitila. Snazim sa s tym skoncit. Vyhybat sa vsetkemu ostremu. Citim sa ako sipkova Ruzenka :( Bojim sa, ze to takto bude vzdy...

elca

ano rezanie je UVOLNOVANIE NAPETIA

skus behat,pri sprinte ti vsetko vyfuci z hlavy aj zlost
skus pomoc lekara,na to ich tu mame

maruska123

kv ze psychicky v poriadku?? :DDD pobavila som sa

clovek, ktory sa reze, nie je psychicky v poriadku ani nahodou

Kv

to je v pohode ono to ukludnuje. ja neviem ci poznate ten pocit ked je vam tak strasne zle, citite a vnimate len bolest na srdci..cas sa zastavi a na ziadne ine podnety nereagujete. mna jedine co z toho vytrhne ked sa dorezem. a rezem a rezem a krv steka a ja nic uz necitim... ta bolest odide s tou krvou...

no a teraz k veci psychicky som v poriadku, lenze kazdy zvlada emocne vypete situacie inak. a neviem kto kde kedy urcil co je normalne a co nie.

[zruseny14]

Ahojte dievcata,prosim o pomoc. Mam sestru, ktorej som nahodou nasla dennik,v ktorom pise ako sa reze, uz dost dlho, odkedy nema frajera...este som jej nepovedala ze viem o tom.. prosim poradte ako na jej pomoct, som zufala, netusila som ze ma taketo problemy... :(

alexandraaaa

viem o čom píšeš..nerob to,pokiaľ nechceš byť poznačená celý život jazvami..tak si to pred tým ako to budeš mať chut uroit dobre rozmysli,ci chceš zazit ten dobry chvilkovy pocit. ale s tým, že jazvy ostanu nie na chvilu, ale na čas velmi velmi dlhy.ja sa jaziev nemozem zbaviť uz asi tri roky,každý sa ma pýta nato, je to dosť nepríjemné..drž sa

Iveta Michael

hm...mám kamarátov Emákov a ani oni to nerobia..chvalabohu!

joj to musí byť hroznéééé! alina..prosím ťa nerob to dalej,už si akosi závislá od toho a potrebuješ okamžitú pomoc psychiatra!vážne ti to hovorím...lebo podľa toho čo píšeš to je už v dosť zlom štádiu to tvoje rezanie :(

bakhityaa

potrebujem sa s niecim zverit... rodine to nepoviem lebo zijem iba s mamou a nechcem jej robit tazkosti... mala som kamosov ktori sa rezali v jednom kuse... nechapala som to... hadala som sa s nimi koli tomu... az dokym neprestali... bolo super ked som konecne bola s mojimi normalnymi kamosmi :).. ale.. potom som ja nezvladla situaciu a zacala som sa rezat aj ja.. mam pocit ze som najposlednejsia p**a teraz v mojom meste.. viem ze vela ludi je na tom horsie a nerezu sa ale naucili sa s tym zit... lenze ja nie... velmi som to pokaslala... ale mne to robi velmi dobre... je pravda ze je to tak nejak.. pomaha to... ked vas nieco bli psychicky snazite sa to zakryt niecym fyzickym.. ale to nie je tak celkom pravda.. je dokazane ze pri rezani sa sa uvolnuje napatoost a tym sa citite lepsie... preto je to lahko navykove... ale nerobte to.. snazim sa s tym prestat... uz aj uspesne :) takze... prosim nidky to neskusajte... :/ bakhityaa

xantipa

ja fakt nechápem ako si niekto može sposobovať bolesť. Ja mávam tiež depresie, ale nikdy v živote by som to neriešila takto ! Poznám jedeného ktorý má po tom teraz jazvy, vyzerá to fakt nechutne. Radím ísť k psychológovi, pokecať s ním, prípadne si dať predpísať tablety. Nie je to žiadna hanba !

alina

zajacik141... a dari sa ti to schovavat? tie rany? boli ta to ked to robis? vedia o tom tvoji blizki? ja uz ani necitim bolest... cim dalej tym sa rezem hlbsie... nemozem nosit kratke tricka... nic :(