Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prechladnutie

Príspevok v téme: Prechladnutie
cezar27

Dobrý deň, rád by som sa spýtal, či existuje legislatívny predpis, ktorý určuje minimálnu prevádzkovú teplotu prostredia na pracovisku, resp. v škole. Moja priateľka totiž študuje už štvrtý rok na nemenovanej vysokej škole a jej vyučovanie prebieha spravidla v prednáškovej hale, v ktorej je jednoducho povedané zima. Priateľke sa tiež relatívne často objavujú problémy ktoré by mohli byť spôsobené práve týmto nevhodným študijným prostredím - prechladnutie obličiek, nachladnutia, ochorenia močových ciest atď.

Študenti už viackrát vyjadrili nespokojnosť so spomenutými podmienkami, avšak ich pripomienky ostávajú bez povšimnutia. Okrem iného som sa dnes zúčastnil jednej z prednášok a musím konštatovať, že teplota v učebni bola pozoruhodne nízka, a som presvedčený o tom, že súčasné podmienky ktoré škola študentom ponúka sú neprípustné.

Mojou otázkou teda je, či existuje právny predpis, alebo nariadenie určujúce minimálnu povinnú teplotu na pracovisku, resp. v škole. V prípade že áno, kde by sa mali študenti obrátiť aby došlo k náprave súčasného stavu?

lost

sam som vcelku chladnokrvny, ale 18C je trochu sadomaso..
plus lekar co toto odsuhlasil, mal by urychlene odovzdat licenciu, lebo podla mojho nazoru naplnuje skutkovu ci akukolvek podstatu trstneho cinu vseobecneho hromadneho ohrozenia..

lost

18-26C je pripustn asi..

napis do parlamentu, nech si vypnu kurenie na 18C a som zvedavy co odpisu.

Zbierka zákonov č. 544/2007

www.pitna-voda.sk

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Prechladnutie - Fórum - ZDRAVIE.sk