Čo namiesto žiletky v intímnej oblasti?

Príspevok v téme: Čo namiesto žiletky v intímnej oblasti?
lucy 2864

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Neviem, ako sa mám holiť v oblasti bikín. Kupovať si stále tie jednorázové žiletky mi príde jednak strašne neekologické, aj drahé a trvá to dosť dlho. Bojím sa, aby som si niečo neporezala pri všetkých tých jemných záhyboch. Najhoršie, je, že už po jednom dni začínam mať strnisko. Mám epilátor, ale ten používam len na nohy, lebo tá bolesť na cetlivom mieste je neznesiteľná. Čo by som mohla ešte skúsiť? Depilátor má vlastne aký účinok? len skracuje chĺpky, či aj holí dohladka?

samara111

to sydney: bola som viackrat na brazilke, cena je rozna, na zlavovy kupon som bola aj za 8e, niekde je bezna cena 25e.

dzejn 289

ja sa aj ziletky tam bojim,akosi nie som na to zvyknuta,ja na to pouzivam klasicky holiaci pansky strojcek,je to jemne,neboli to,dostanem sa vsade kde potrebujem a nemam problem so zacevenanim,ani podrazdenim a je to dohladka :)

eva123

batavya:
A to som mala dobrú značku Opilca, ale niekomu to možno vyhovuje, že mu to chĺpky hneď rozpustí, no na mne to nefungovalo...asi záleží od typu chĺpkov.

batavya

aha, ja neviem, neskusala som to, len som citala tu na fore, ze by to teda malo rozpustit tie chlpy, tak neviem.. Asi podla znacky

eva123

batavya:
Práveže, ja som ten depilačný krém skúšala, mala som ho na pokožke aj polhodinu a chĺpky mi vôbec nezliezali dole, nič mi to nerozpustilo...

batavya

ja mam epilator aj s vymenitelnou depilacnou hlavicou, obcas som tu depilacnu pouzila na intimne partie, je to asi taky efekt ako ziletka, ale neda sa snim zajst vsade, kam by som potrebovala, tak som stale nenasla nic lepsie ako ziletku. Depilacne kremy nechcem, nechcem si tam davat chemikalie, ked to rozpusti chlpy, tak to musi byt riadna chemia

eva123

Presne naopak - depilácia je odstránenie chĺpkov z povrchu pokožky (holiaci strojček, depilačný krém, žiletka) a epilácia je odstraňovanie chĺpkov aj s korienkami (epilátor, vosk)...len presne nechápem, prečo sa voskové pásiky nazývajú depilačné a nie epilačné, keď je to vytrhávanie chĺpkov...

kol_ibrik

myslis depilator? ten ti chlpky vysklbne a dost to boli.. epilator ti chlpky len oreze, ako ziletka..
ja tam dole pouzivam voskove pasiky

lucy 2864

eva123, epilátor sa mne osobne celkom páči, používam ho na nohy, a chĺpky mi nerastú aspoň 2 týždne. potom sa začnú objavovať také úplne jemné, malinké, ako majú malé deti. Nie u každého je to také isté, sestra mala napríklad problém, že jej chĺpky zarastali. Ale na intímne miesta sa neodvážim ním ísť.

sydney

samara, a bola si uz na tom? uz dlhsie o tom rozmyslam,len sa skratka bojim. ake su zhruba ceny,neviete niekto? dakujem za info :)