Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Crohnova choroba.... ako s nou zit, ako mat pri tejto chorobe zdrave babätko

Príspevok v téme: Crohnova choroba.... ako s nou zit, ako mat pri tejto chorobe zdrave babätko
petul

Ahojte, zistili mi na kolonoskopii ze mam zapal tenkeho creva...nie je asi rozsiahli..mam na nom len male "afty" zobrali mi vzorky na biopsiu na zistenie ci nejde o Crohnovu chorobu...dost sa toho obavam, nakolko som odjakziva chuda..pri vyske 167cm mam v dobrej forme 50kg a pri tazkostiach 47-48kg....Stravovala som sa klasicky, neobmedzovala som sa v jedle,ale nikdy sa nepodarilo pribrat...teraz ked mam zapal som dost slaba,tak popri jedle pijem aj napoje Prosure na doplnenie zivin...Ako sa vam dari zit s touto chorobou? najviac sa bojim ze ako sa nam podari pocat babetko a vynosit ho...zacala som jest aj vela zeleniny,aby som do seba dostala co najviac zivin az sa dam dokopy...ale velmi sa bojim...dost mi ludia stale hovorili, boze ake si chude, ako ty vobec porodis dieta a teraz ak mi potvrdia tuto chorobu tak plany pojdu dole vodou...

Anonymná1110

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť, ak mať budete čas, o vyplnenie tohto dotazníka, ktorý sa týka kvality života s Crohnovou chorobou, ďakujem za Váš čas. :) zivotscrohn.dotaznicek.sk

MatulkaTN

Ahojte, ako asi viete, pri Crohne sa vo velkom pouziva Amazonska rastlina Macaci pazur - Vilcacora, nedavno som objavila vyrobok AC11, nejaky specialny vytazok z tejto rastliny, ktory ma vela patentov, je overeny mnohymi lekarskymi studiami atd.. U nas som to nasla iba na stranke energiabhip.sk , kde je o tom dost zaujimavych informacii. Ten vyrobok obsahuje aj probiotika a maqui. Uvazujem, ze to vyskusam, znie to dobre, nemate s tym niekto osobnu skusenost?

analyn

nechcem mudrovat okolo tejto tazkej choroby, ale zacnem. Skusil niekto tzv. Gaps dietu? Citala som uz viac krat, ze dokaze zazraky s crevami, je zalozena na silnych vyvaroch z kosti, masa, zeleniny, staci dat do googla Gaps dieta forums. Vela stastia.

RNG

Dnes musime pri vsetkych chorobach zvazovat aj vplyv roznych parazitov, ktore tie choroby casto sposobuju alebo aspon k nim znacne prispievaju.
Takze ked ma niekto dlhsie zdravotny problem je dobre pre istotu pouzit aspon 20 dnovy protiparaziticky balicek, dr Huldy Clark, co v Cechach a na Slovensku predava firma JUKL.
Tento telo zbavi az 80% roznych parazitov, v dlhsie branych vyssich davkach(dvojnasobok) az 90%
Ked sa to takto nepodari, treba vediet, co za parazita to vlastne je a pripadne potom pouzit nan vhodne chemicke lieky. To je ale uz za cenu skodlivycy postrannyvch ucinkov, preto to radim ako poslednu a nie prvu metodu vyberu liecenia.
Inac aj Zapper ma znacne uspechy, len nie je 100% ucinny vzdy, a zalezi od vedomosti pouzivatela, ake frekvcencie zvoli na ktore parazity.

Fuges

Ja som sa dozvedel ze Crohnovi chorobu mam asi tak pred rokom mal som krce bolesti a vsetky tie priznaky tej choroby lenze ako zistujem kazdy chudne ale ja nie ja naopak stasne priberam od visetrenia som pribral cez 20 kg mam 120kg a viska 189cm lekar vravi ze to je dobre ale neviem poradte

Radovan Gasp

Ahojte všetci.Všetko čo tu pišete o Chronovej ch.som prežil a viem čim si prechadzate.Ja som sa z toho dostal.Bol som na tom dosť zle..dosť...20x hnačky,krče,teploty,krv v stolici skoro neustale som krvacal,schudol som 22kg za 2mesiace.Cize viem čo to je.Verte mi že nie je to choroba na celý život,je to len náznak vašeho doterajšieho života..že niekde ste robili chybu a telo Vám to dava najavo takto.Ak potrebujete pomôcť napíšte mi na mail.. radovanvarga16@gmail.com napíšem Vám všetko čo viem a ako sa z toho dostať.DRžTE sa prajem Vám veľa štastia.

VTomi

Petul - Pri Crohnovej chorobe je najťažšie obdobie práve ten začiatok, obdobie vypuknutia choroby a zistení diagnózy, v ktorom období sa Ty práve nachádzaš. Mne bolo spočiatku veľmi ťažko, bolesti brucha som mával často, prišli na mňa akokeby vo vlnách a boli dosť silné. Operovali ma asi po 3 rokoch po zistení diagnózny a hneď mi ešte nebolo dobre, aspoň tie bolesti potom ustúpili. Po schudnutí som tiež mal problém pribrať, vlastne po tie roky som ani nepribral, len málo a pomaly, bol som tiež dosť vychudnutý. Pribral som až vtedy, keď mi začali podávať tú prvú biologickú liečbu, čo bolo asi po 9-10 rokoch. Lenže keď som po troch rokoch podania dostal alergickú reakciu, opäť som výrazne schudol, a to na 65 kg pri mojej výške 189 cm. Po podaní novej biologickej liečby na začiatku tohto roka som potom pribral aj do 10 kg, ale tento problém mávam občas aj teraz, lebo ak ma pár dni z nejakého neznámeho dôvodu preženie, vtedy rýchlo schudnem, ale kilečká len ťažko idú hore. Momentálne mám 71-72 kg. Keď vlani na jeseň som sa dostal do relapsu, schudol som teda na tých 65 kg a bol som už skôr podvýživený. Lekár mi vtedy predpísal ten Modulen na výživu, ktorý spomínaš i Ty, celkom mi chutil.
Nechcem Ťa strašiť, ale operácia je veľmi časté riešenie pri MC, skoro každý to má. Ak sa Ti stav výrazne nezlepší, zrejme Ťa to potom čaká tiež. Ale radšej daj aj na rady od RNG (doplniť mikrovlákniny + probiotiká + aloe vera + Triphala + kyseliny). Ako som už nižšie písal, u mňa sa to začalo dosť zlepšovať už pri probiotikách a aloe vera, takže v tom rozhodne budem pokračovať.
Držím palce a všetko dobrého prajem.

VTomi

RNG - sú obsiahnuté mikrovlákniny aj v tých potravinách, ktoré bežne obsahujú vlákniny ako také? Čiže prospela by mi aj diéta s vysokým obsahom vlákniny? Mám na mysli napr. pekárenské výrobky z celozrnnej múky, kukurica, sušené ovocie, ovsené vločky... Mám ale pocit, že vysoké dávky vláknin ma skôr preháňajú, tak radšej ich mierou.
Keď som prednedávnom začal brať pravidelne tie probiotiká, vtedy som užíval i aloe vera nalačno, vnímal som pozitívny účinok. Len práve sa mi minula, takže musím si ju zaobstarať. Mám ju od "Lily of Desert" a probiotiká od Webber Naturals. Chcem sa opýtať, či treba mať v užívaní probiotík a aloe vera nejakú pauzu po čase alebo sa môže brať bez prestávky aj dlhodobo?
O Pentáze mi lekár povedal, že vedľa Humiry ju môžem brať, z čoho teda vyplýva, že ani nemusím, tak ju asi vysadím. A lekárovi to radšej nepoviem.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Crohnova choroba.... ako s nou zit, ako mat pri tejto chorobe zdrave babätko - Fórum - ZDRAVIE.sk