magnetická rezonancia

tpch1

malachitka, tak taky uzasny superpristroj urcite nie je magneticka rezonancia :-DDD
Prezrad, kolko si za taketo "vysetrenie" vyhodila penazi, mohla si ich radsej spalit, aspon by ti chvilku teplo bolo.

ynteligent

to je čo za otázka ? vyskúšali ste ju ? vyskúšať môžeš cigarety alebo skok z lietadla . MR je neinvazívna diagnostická metóda, žiadne žiarenie narozdiel od CT a rontgenu - magnety neškodia. áno vyšetrenie som absolvoval a môžeš ho absolvovať aj ty ak ti to odporúči lekár. je vylúčené aby si bola vyšetrená napr. ak máš na srdci strojček alebo máš tetovania ktoré sa robili farbou z roku 10000 pred kristom. vyšetrenie priebieha v závislosti od toho čo sa ide diagnostikovať, môže trvať od 10-15 minut až po 45 minút. niekedy sa môže pichnuť aj kontrastná látka. vyšetrenie je inak úplne v pohode, je to síce stiesnený priestor a môže sa ti to zdať nepríjemné ale nie je to uzatvorené takže pokiaľ nie si klaustrofobik malo by to byť ok. inak v tej tube je dost velky hluk a preto si nezabudni vypytat sluchatka na uši.. takto to vyzera cca www.youtube.com

malachitka

jankaaaaaaaaaaa

mám na mysli také tie malické prístroje ,na ktoré ked priložíš ruku na pár sekúnd zmonitoruje ti orgány celého tela, a vyhodnotí ti jednotlivé indexy.

Pýtam sa preto,lebo dneska som to absolvovala, a našlo mi tam zopár vecí,o ktorých by som nebola povedala,že mám nejaké ťažkosti,preto rozmýšľam,či mám tomu veriť,alebo by bolo v tomto prípade na mieste odborné vyšetrenie u lekára

jankaaaaaaaaa

MR je zobrazovacia metoda, neinvazivna. tak neviem ako myslis otazku ci jej ludia doveruju. pomocou MR sa zobrazuje 2-3rozmerny obraz organov v tele.