Je CT vysetrenie az tak skodlive?

2bodka

hm, zvlastne, cize lieky ziadne? stitnu zlazu mas vysetrenu? ake testy ti spravil obvodny lekar, kde vsade si uz bola, co vylucili?

Lulu2011

2bodka - horna cast tela, v urcitej polohe nalievanie krvi do ruk, az prstene bolia, ked ich dam zo zvysenej polohy sa to zlepsi, stazene dychanie v lahu a tak...poprosim este dr. o d-dimer...pred rokmi bol hranicny, HAK som nikdy nebrala

2bodka

utlak na zily, mas pocit tlak, ako ked ti "trpnu" zily? kde mas tie pocity, v nohach, rukach? predpokladam, ze krv ti zobrali a nie som odbornik, ale zrazanlivost vedia zrejme zistit z krvi, nie? cize tromboza to asi nebude... tazko ale posudit, ked nepises nic viac..
Beries nejake lieky? (HAK?)

Lulu2011

2bodka - len napisem v skratke, akokeby útlak žily, v urcitých polohach tazsie prudenie krvi, chcela som vylucit trombozu, alebo nieco horsie, plus este nejake problemy k tomu

jankaaaaaaaaa

no zas necakaj ze CT je zazrak, aj ked da sa tak povedat. ale mozno by ani CT neodhalila pricinu ak uz sa rok nevie prist nato o co ide

Lulu2011

delphia - to chapem, ale ked rok nevedia prist na pricinu fyzickych problemov, dost obtazujucich, zase sa len budem blukat po čakarniach

delphia

lulu v ramci diagnostiky je urcita postupnost. vzdy sa postupuje od najjednoduchsich a najlacnejsich metod az k tym najdrahsim-CT a MRI. jednoduchsie zalezitosti, ktore sa mozu zdiagnostikovat napr. rentgenom, neposielaju na drahe ct, lebo poistovna to nepreplati, lebo sa nezvolila ako prva lacnejsia metoda. samozrejme su stavy, ked vyuziju rovno drahe metody, ale to su akutne, priamo zivot ohrozujuce pripady.

Lulu2011

na rtg poslu s hocicim a na to CT sa tolko vykrucaju, viem, ze je to ovela silnejsie ziarenie, ale aj tak, niekto na nho chodi ako na klavir

ja viem, ze je drahe, ale...

jankaaaaaaaaa

ked sa u cloveka niekedy v zivote vyskytne rakovina je velmi otazne co ju sposobilo. ci prave jedno oziarenie ct, ale o tom pochybujem.