opatrovatelka-pochybnosti

Príspevok v téme: opatrovatelka-pochybnosti
lunna

Prosim o radu, neviem ako postupovat v jednej veci.
Zohnala som si cez inzerat novu opatrovatelku, bola u mna na "pohovore", celkom sa mi pozdavala, no a vcera mi dve hodiny strazila maleho. Predtym, nez som odisla z domu, som jej nechala jeden kluc od dveri, ze ich zvonka zamknem, tak pre istotu, aby mala cim odomknut. Ked som sa vratila, vyplatila som ju a ked az odisla, som si vsimla, ze kluc nie je na mieste. Pozrela som sa aj na inych miestach, ked som ho nenasla, volala som jej, ze ci nahodou nevie, kde je kluc, ona ze musi byt na mieste, ze ona sa ho ani nedotkla. Tak ja ze o.k, ze asi ho maly schoval, hladala som dalej, konzultovala to s manzelom. Dnes rano mi opatrovatelka volala, ze klucik mala v taske, ze ani nevie ako sa tam dostal, ze mi ho donesie domov, tak mi ho odovzdala. Mam hrozne pochybnosti, ci ju "neprepustit", radsej byt opatrna a predist neprijemnostiam, co ak si spravila otlacok a hlavne ci mam vymenit zamok, aj kamoska mi to radi, manzel tiez, on nie je doma teraz. Neviem ani ako sa ta baba vola priezviskom, prestala som jej uz doverovat, aj ked mozno je v tom uplne nevinne, ale clovek by musel byt uz sakra nepricetny, aby zbalil kluc do tasky?! Prosim, co by ste robili na mojom mieste? Okrem toho vysvitlo, ze s opatrovanim deti nemala ziadne skusenosti. Dakujem za kazdu radu.

xdanielax

a vymen tie zamky. Urcite.
Lepsie nez sa niekolko tyzdnov/mesiacov potom stresovat co ak..

pri tom zruseni spoluprace by som tiez volila cestu uprimnosti. Ved to nemusis na nu nakricat. Jednoducho jej povedz, ako to citis.
To snad pochopi kazdy, ze by si nedokazala zverit dieta niekomu, pri kom mas zmiesane pocity.

lunna

"prekvapena" nie som nezodpovedna matka, prave naopak mam prehnany strach o svoje dieta, ale situacia ma donutila, co ma samozrejme neospravedlnuje a dala by som si par faciek za to. Chvalabohu sa nic nestalo, nech kazdy sudi sam seba a nie druhych, to plati aj pre Teba.
Ta zenska travila s nami hodinu aj pol na prvom stretnuti a mala som z nej dobry pocit, keby bola podvodnicka, pouzila by inu strategiu, klucik by si nechala, alebo by sa hrala na profi opatrovatelku, kazdopadne jej uz nedoverujem a zrusim s nou kontakt.
Dakujem vsetkym za rady.

muc

skoro denne v mediach su info o tom, ako najcastejsie stari ludia naletia prefikanym podvodnikom. netreba sa cudovat dovercivym gerontom, ked aj mladi su schopni naivne doverovat totalne cudzej osobe.
lulu ani ti neidem pisat, co mi napadlo, co sa vsetko mohlo stat tvojmu dietatu. uz teraz neplac nad rozliatym mliekom, ale sakra sa pouc z tohto pripadu a do buducna uz takuto chybu neurob.

muc

... u mna by uz stratila moju doveru...hladaj inu, ale jednak na odporucenie inej mamicky a samozrejme aspon zakladne udaje by si o nej mala vediet.

prekvapena

nestačím sa čudovať: ty si nechala svoje dieťa s niekým, koho nepoznáš a neoverila si si o ňom nič? to je preboha ako možné? ak si ona zobrala kľúč a urobila otlačok, čo je dosť pravdepodobné, tak je to snáď podvodníčka, alebo využila situáciu. ale prepáč - čo si ty? nad tým si sa nezamyslela? podľa mňa si nezodpovedná matka. ak by sa tvojmu dieťaťu niečo stalo, neskoro by bolo búchať si hlavu o stenu. ty musíš urobiť vždy všetko preto, aby bolo tvoje dieťaťko v bezpečí. to po prvé.
a po druhé - nerozmýšľaj, či vymeniť zámok alebo nie, ale to jednoducho urob. a prečo by si ju mala klamať? rovno jej povedz, že po tej skúsenosti s kľúčom si jej prestala dôverovať a už jej služby nemieniš využívať. na to sa nemôže hnevať ani v prípade, že s kľúčom nemá nič spoločné. ale silne o tom pochybujem. tak ako tu už viacerí naznačili, ak by našla kľúč v taške, musela by vedieť aj to, ako sa tam dostal. takže: nevypytuj sa na fóre, ale ratuj majetok.

jankaaaaaaaaa

ja uz by som ju nepustila do bytu. ako som uz pisala tak uz len kvoli tomu ze nema skusenosti s detmi. a este plus ten kluc. mne sa to akosi nepaci

lunna

nezmizli ani sperky, ani peniaze.
Takze mam jej dat sancu s tym, ze si prefotim jej obciansky? V sobotu najblizsie, v byte budem tentokrat cely cas s nimi, ale vo vedlajsej miestnosti, kedze mam job.

muc

samozrejme ze ti to dieta nezachrani, ale ak by si casom zistila, ze nieco ti zmizlo, tak aspon vies koho cudzieho si mala v byte. zrejme policii nestaci ak povies len tolko, ze nejaka napr. "anicka" tu bola....