Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Dávate peniaze bezdomovcom?

rtpa

odradzaju ma chyry o tom, ze niektory zobraci to maju ako fasa job, podelene rajony, pasakov,..
uplne neznasam zobranie s citovym vydieranim
posielam 2 percenta nadaciam, vzdy vyberiem nejaku inu a obcas aj peniaze na charitu. ale vzdy len na bankove ucty.
Odkedy dcera ako skautka vyberala na Den narcisov do kasicky a potom doma plakala, ze oni (s kamaratmi) predsa vybrali viac, nez im na konci oznamili, uz neverim ziadnym kasickam.

Brontiik

Ja len ze som videla v Ke, u nas jedneho chalana chodil tak divne vykrutene a ked som sla s jednou zenou ktora ho pozna az sa zlakla ho oslovila a on hned vyzdravel :)) cize sa pretvaroval ale islo mu to, vie ako na to este aj klobuk ma v ruke a tak normalne akoby bol po mozgovej obrne ..

J111

Kto povedal, ze nemaju peniaze:D Za to, ze ich pytaju?:D Vsak odniekial ich len beru a potom sa dobre bavia, ze nic nemusia robit. Ale nie, aj ja im davam, aby som spravil dobry skutok, to sa oplati:D

lost

neviem ci hraju na city, ale niekedy je blby pocit sediet vo vyhriatom aute a pozerat sa na nich ako chodia a pytaju si nieco na zivot

resp. ten extremny rozdiel medzi ludmi v distribucii bohatstva..

alebo to je umele a hra na city.. a ma niekde lamborghini v garazi z milodarov :D

muchacc

A co takto prispievat financne na chod nejakeho utulku a vyvarovne pre bezdomovcov?
Peniaze dam tam, viem, ze za tie peniaze sa tam niekto vyspi, dostane najest popripadne aj nove satstvo.
A ked ma stretne nejaky bezdomovec, bez vycitiek svedomia mu mozem povedat, ze "prepac, peniaze nedam, ak potrebujes najest alebo noclah - tam a tam je noclaharen, tam ti pomozu".

Skuste aj vy takto uvazovat. Z tych prispevkov na hocijakych zobrakov, co im prispievate by sa urcite povzdvihlo a uzivilo zopar noclaharni. Bude aj vlk syty, aj koza cela.

Ale .. priznam sa, ze niekedy aj mne neda a dam zobrakovi, no povacsine mam z toho zmiesany pocit miesto pocitu dobreho skutku. Vy ste na tom s tym pocitom ako?

soffa

ja davam len jedinemu,-jednemu panovi ktori predava casopis notabene...tam mu nieco okolo 3 eur a casak neberiem.pomozem cloveku,ktory sa snazi zlepsit svoj zivot.takych ludi treba podporit,ved clovek nikdy nevie ako dopadne.aj ked sa snazi,aby tak nedopadol;-)ale inak opilcom ani inak postihnutym nie!

mimuška

priznam sa, ze ja davam a myslim ze dost casto. vzdy ma totiz napadne, ako by mi bolo na ich mieste keby som bola odkazana iba na pomoc inych. jasne, ze mozu ist pracovat, ale to je skor ich problem ako moj. ale fakt je aj to, ze su taki, ktorym nedam a este ich aj poslem do prdele ked sa ku mne sackuju. lebo ti dotieravi su fakt neprijemni.
a uz sa mi stalo, ze som niektorym naletela. napriklad som videla muza, vyzeral velmi inteligentne a cisto, zobral pri lidli, tak som mu parkrat dala euro. dalsiu podobnu zenu tiez cistucku a prijemnu som obdarovala pri bille a neskor som ich obidvoch stretla ako vystupovali z novej toyoty, muz soferoval a zena vyberala kabelku a isli nakupovat do obchodneho centra. tak som neverila vlastnym ociam, normalne som ich chcela zastavit a vynadat im. lebo mi bolo jasne, ze si takto prilepsuju na zivot, zrejme sa im to dobre vyplacalo, ked im nebolo trapne zobrat. je mi jasne, ze okrem toho auta maju aj pekny byt ak nie dokonca dom. tito dvaja jednoznacne netrpia nudzou a kedze im profesia zobrakov nie je trapna, tak si na ukor takych ako ja celkom pekne ziju. a dobre sa na nich bavia. to bol ale vynimocny pripad, hoci verim, ze takych moze byt viac. bohvie kolko taky bezdomovec vyzobre, tento pan co ho spominam mohol mat okolo 50 rokov a vyzeral skor ako nejaky profesor na skole. aj som sa pri nom parkrat pristavila a rozpravala sa s nim, velmi kultivovane hovoril nieco o tom, ze prisiel o byt, lebo ho manzelka vyhodila a vsetko bolo napisane na nu. bolo mi ho velmi luto a viete si asi predstavit, ako som sa citila, ked som ho potom videla vystupovat z tej toyoty. asi s tou krkavcou manzelkou :::D.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Dávate peniaze bezdomovcom? - Fórum - ZDRAVIE.sk