Money, money, money

krtko-lampa

Nijako :D, iba ak zacnes podnikat tak mozes robit z penazi peniaze. Investovanie na burzach sa robi na zaklade informacii, ktore nemas ako ziskat. Vacsinou ide o inside informacie, ze sa zplati nejaky clovek dnuka, zisti sa tak stav v podniku a potom sa investuje. Alebo vo vacsom cez politikov a podobne. Ty taketo informacie nemas ani nikdy nebudes mat. To co vies z novin a TV je vyplach mozgu nic viac. Takze by si iba riskovala naslepo.

Peniaze v banke na terminovanom ucte ti neporastu. Vzhladom na inflaciu, iba uchovas hodnotu, nic viac. Casova hodnota penazi sa zmensuje, cize nic nevyhras ;)

Pekny den ;)

david23

peniažky nevymýšľaj. CP a burza sú veľké riziko. Radšej to daj na terminovaný, alebo zober na nové úver, aj tak padne euro a na konverznom kurze zarobia tí, ktorí majú pôžičky

sweater*

ked sa nerozumies investovaniu tak je jasne ze to nerob, myslim tu klasiku co si kazdy predstavy pod tym pojmom, ze budes cucat do monitoru, sledovat grafy, nakupovat apredavat akcie ako vo filmoch. ale zase nechcem ta odradzat, ak by si sa to chcela niekedy naucit, kludne sa da :), inak je vela institucii a produktov co trh ponuka, kde by sa mohli mnozit tvoje peniazky, rozne aj investicne fondy okrem teda klasickych bankovych terminovanych vkladov, treba si povyhladavat, google urcite bude vediet poradit :), ak mozem poradit urcite je lepsie niekde tie peniazky dat aj keby to malo byt urocene nejakymi ubohymi 2% p.a. stale lepsie ako 0,0% na beznom ucte alebo doma v skatuli, akurat nezabudat ze cim vacsie vynosy slubuju tym vacsie riziko straty hrozi, nato mnohi pozabudnu pri predstave rychleho zbohatnutia a potom o vela pridu, treba investvovat s rozumom.. :)

Peniažky

ide o to, že mi dali 4tis, aby som kúpil nejaké pojazdené auto. Lenže ja by som si chcel radšej kúpiť lepšie a novšie auto a k tomu by som potreboval aspoň dvojnásobok peňazí. Úspory navyše ani nemám, z platu by som len ťažko odložil. Preto som sa chcel opýtať, ako rodia peniaze peniaze...

veves

No, aby si zarabal/a na terminovanom vklade resp. na urokoch, tak je tam treba vlozit aspon par tisic ak nie desattisic eur. Ale to ked mas take peniaze, tak zvacsa nie si zavisly/a na urokoch.
Cenne papiere... dnes mozu mat hodotu o par rokov prepadnu a su ti na nic. Vid co sa deje dnes okolo narodneho fondu.
burza... podla mna budu mat hodnotu vzdy nehnutelnosti, zlato (ovsem, ak nepride vojna, kedy hodnotu bude mat muka).
zaklad je tvoj vklad. co mas?