Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako sa zbavit lakomosti

Príspevok v téme: Ako sa zbavit lakomosti
rtpa22

Som lakoma. Viem to a rada by som sa toho zbavila.
Som VS, mam obstojnu pracu, nemam deti, zijem sama. Mam priatela, ale on zije vo svojom byte a obcas nocuje on u mna, obcas ja u neho. Mam par kamaratiek, asi 2-3 priatelky. Na nic velke nesetrim. Mam vlastny byt na hypoteku, tuto bez problemov splacam. Dobre vybavena domacnost, male auto (ale vacsie ani nechcem, potrebujem len sukromny priestor na 4 kolesach, ktory ma dopravi, kam treba), chata so zahradkou.
Teraz ten problem. Drahsie potraviny si kupim, len ked su v akcii. Je mi luto kupit si lepsie oblecenie, odkedy som psychicky zvladla sekace. Dokonca to beriem ako lov. 10x nekupim nic a potom za velku tasku. Ulietavam len na istom type topanok a knizkach, obcas urobim ako impulzivny nakup kabelku, bizuteriu, veci do domacnosti, ale musi ma posmelit nejaka zlava.. mozno ani nie je pravdiva. Nejdem sa najest do restauracie, aj darceky kupujem v zlavach..
Poradte mi nejaku metodu, ako sa naucit normalne zit. Viem, ze si mozem dovolit viac minut, ale nejde mi to.

Magy

lost - zbytocne sa tu rozohnujes. nikoho neospravedlnujem. vkladas mi do ust slova a obvinujes ma z niecoho, co som nikdy nenapisal, taktiez nebudem riesit situaciu v eu alebo na slovensku, zakony a pravidla ktore tam platia. places na nespravnom hrobe, svoju kritiku a nadavky adresuj inde.

to, o com sa ty tu len vyhrazas ze spravis a prskas ohen na vsetky strany, som ja uz davno spravil. nezijem na slovensku a nemienim zit. a mam pokoj, nerozculujem sa nad nezmyselnymi pravidlami, politikou atd.

arman

veda - to sa teda mylis, ceny na akciach nenadhadzuju. Mam prehlad o velkom mnozstve veci, co kupujem, a ked je to v akcii, vzdy si pozriem preskrnutu cenu, a zatial to vzdy sedelo. Uz aspon 5000x.
Totiz, ak sa pomylia, a inspekcia to najde (a vacsinou to najde, lebo im niekto posle tip), tak dostanu pokutu.
Takze si na to davaju pozor.

Ceny maju nadhodene politikou, ale tu ide o to, ze si to inde nemozes zohnat. Alebo len velmi tazko, a nedozvies sa ako. :-)
Poznam taliansky obchod, ktory predava obcas aj do Billy, do TESCA. V taliansku stoja o triedu lepsie cestoviny ako Barilla tak 1,20, taliansky obchod ich predava za 1,65, a hadaj kolko stoja v Supermarkete.
No Barilla vacsinou tak 1,70, a za tie lepsie si daju kludne aj 2,20. To je ich politika, skupovat lacno, tlacit ceny za ktore vykupuju dole, a predavat s marzou.
A spoliehat sa na to, ze zakaznik to inde nema ako v dostatocnom case poriesit.

Takze ked je v akcii nieco, co stoji 2 eura, hoci normalne by to malo stat euro, a daju to za 1,50, usetril si proste preto, ze si to inak nemas odkial zohnat. A akcia je v poriadku.
Politika supermarketov, to uz je ale celkom ina vec, na Slovensku platime vela, za nekvalitne veci, to je znama vec.
Ale to tu vzniklo proste preto, ze Slovak je lenivy, a zobere to. Kedze to robi tak aspon 80% ludi, a nikdy ich nepresvedcis, aby isli do kvalitneho obchodu a kupili to tam (casto aj lacnejsie!), tak co uz s nimi...

Magy

lost - nejak sa nerozumieme.

pisal si o rozdielu v cenach a sile ekonomiky a jednym dychom das priklad porsche. to sa asi tazko vyraba v cine a dovaza ho nejaky student ;)

ja vobec neriesim nelegalne veci ako ze si niekto nieco objedna z hk kameru alebo nejaky telefon a potom to preda bez vsetkych legislativnych nalezitosti a odvodov a jasne ze vsetko mu ide do vrecka.

ver tomu, ze drvivu vacsinu takych lacnych veci z ciny alebo hk by tu ani legalne dovazat nemohol, lebo kym by splnil vsetky pozadovane podmienky (predpisane atesty a ziskanie certifikatov a specialne pre elektronicke vyrobky ohladom bezpecnosti, slovensky navod na pouzitie, zabezpecenie servisu atd) aby to mohol legalne predavat na uzemi slovenska alebo eu, tak by sa bud nedoplatil, alebo by mu to zatrhli, lebo vacsina tych smejdov lacnych nesplna nejake limity, standardy apod.
aj v tom je "sila" ekonomiky. v cine to nie je regulovane skoro vobec, v eu zase preregulovane.

lost

arman

no to je nahodou super :)

ver mi ze pocit, ak kupis nieco predrazene bude daleko horsi, ako ten, ze si nekupil lacnejsie a stratil cas :D

ja som takto kupoval zopar drobnosti do domacnosti a tiez som prestrelil cenu celkom dost a zacina ma to stvat P

lost

A dalej, mozeme o slovakoch prehlasit, ze su chodobny a musia setrit? Je to ospravedlnenie preco uprednostia nejaky polsky syr namiesto slovenskeho?

A preco slovensky vyrobca syru u nas predava za 10eur/kg a v chorvatsku (ano aj s vyvozom tak daleko) za 6eur/kg ?

Ako mi toto vysvetlis? Neexistuje vysvetlenie podla mna :D

1. slovensky podnikatel a vyrobca chce zdrat z koze vlastnych
2. da im minimalny plat, za ktory si jeho predrazeny produkt nemoze kupit
3. vysledok je taky, ze slovak je nuteni kupit si polsku sracku a kapital ide doprdele von zase..

cize chyba je uplne vsade.. ale hlavne vo vlade, ze robi chujoviny !!

ivana45

arman, myslim, ze sam si si to vystihol velmi dobre.
"Pri drahsich veciach je to v poriadku, ale najhorsie je, ze tento problem mam aj pri lacnejsich."

Asi je malo ludi, ktorym nerobi radost navyse vyhodny nakup. Ak, pravda, nejde o pripad: nasla som kopec veci za super ceny = minula som viac nez obvykle.
Kludne si pozri letaky a ked vidis nieco, co by si v kratkom case aj tak kupil, kup si to. Nezabudaj vsak, ze marketing obcas bohapusto klame.
Na ostatne si stanov hranicu, napr. na potravinach 5 E a povedz si, ze kvoli veciam s cenou pod touto touto hranicou proste nebudes behat a basta. Povedz si, ze tvoj cas a sebaucta su dolezitejsie. Asi to nepojde rychlo. Ak sa obcas pomylis (obehnes x obchodov pre 50 centov), rychlo si to odpust. Ale uvedom si to. Drzim palce.

smajliQa

lost

suhlasim.-.
a poviem aj priklad.. vzdy som si objednavala saty alebo topanky z netu a vela raz to bol dovoz.. (Amerika/Kanada)
no ked som si po nejakom case nasla tu stranku,, odkial to oni objednavaju, skoro ma porazilo... sak za topanky co chcu 150 ecek, tak ich objednaju za 30 !!!!!!! kokos, v zivote si neobjednam cez tieto kravy co si na tom nahadzuju fakt ze 200 percent!!!!!!!!

lost

Alebo tu "kupischopnost" mam chapat tak, ze europa je krajina chudobneho plebsu, co su lakomi a nechcu pustit 1 euro na zabavu navyse ?

cenu nafty a benzinu este chapem, europa nema ropne polia ako ma USA.

a nemyslim si, ze zburat fabriky je problem, vies preco?

brusel nam ukradol a zbural samostastnost !!! kde je nasa sebestacnost a kde su nase male farmy ?!?!??! a tie fabriky netreba zrubat, staci rozsrobovat..

a ano, kto by ich bural, vsak? ked "donesu 3000 pracovnych miest" (za minimalnu mzdu) a stoji nas to 20 milionov na danovych ulavach (tj. 100 000 eur na jedneho)

celkom slusny cash back by som povedal... heh

a vies co sa deje v tych fabrikach? poznas niekoho kto tam pracuje? lebo ja ano! pridu vietnamci co budu robit na dohodou za 200eur a budu tam makat ako fretky a z 3000 miest obsadia 2500, tj. realne slovaci ziskali mozno ledva 500 miest a zvysok ide aj tak niekam doriti..

nemusim chapat vsetkemu, aby som videl, ze EU v takom stave akom je je blbost (resp skor EUR mena je blbost najvyssieho zrna, ale dnes to stale volaju paranoja ;) ) a EU je kvazi tiez blbost, pretoze chce mat podobnu ideau ako US, lenze oni maju rozhodne inu politiku a su "united" ale EU nie je "united"

ale to je jedno.. mam jednoducho kriticke oci, a ty ich ospravedlnujes ako neviemco..

kto sa dostane dalej?

student co je ustavicne kritizovany zo strany rodicov, zeby mohol byt lepsi.
alebo student, co ma benevolentnu vychodu a vsetko mu prejde ?

vcera som sa stretol ked som vencil psa s jednou mamickou ktora mala tiez psa, a pozerala na nich, ako sa hraju, v tom case jej dieta skocilo do blata a nekompromisne tam skakalo, tak ak osa len dalo.
ona to vyriesila fackami a krikom (neviem ci na tvar, asi nie, skor na rameno)

ako by si to ty riesil ?

lost

Magy, Magy, Magy...

hovorim:

Da sa z HK zadarmo obednat povedmze sportova kamera na helmu za 100eur.

U nas to "podnikatel" objedna, a prihodi si 200%, a da zlavu ak nejde biznis akoze 30eur.

Je jediny co to predava, resp mozno aj jeho kamos o 5% lacnejsie (tj. su kartel)

VYRABA HOVNO, teda NIC !! Len objedna a preda..

Ake naklady tam ma? ked jeho firma predstavuje jeho 1 izba v byte, alebo 1 garaz v dome ?! a ze najme studenta co to mozno pojde odoslat na postu? toto su naklady hodne +200eur za ten produkt ?!

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.