Ako zlepšiť stav žíl?

Príspevok v téme: Ako zlepšiť stav žíl?
Žilka

A je to vôbec možné? Mám 55 rokov a sedavé zamestnanie. Mám alergiu na lieky, takže som prakticky bez liečby. Moje nohy sú však v dezolátnom stave - nielen kŕčové žily, ale aj popraskané cievky od prstov až po bedrá. Neviem, čo mám robiť, k lekárovi už ani nechodím, lebo mi zakaždým povie to isté: čo vám mám predpísať, keď ste na všetky lieky alergická? A tak sa stav pomaly zhoršuje. Do nôh dostávam kŕče, opúchajú mi
a bolia.
Rada by som to nejako začala riešiť, pretože tuším, že toto sa môže skončiť iba zle. Rovnaké problémy mal aj môj otec a pred amputáciou ho zachránilo iba to, že krátko predtým zomrel.
Poznáte nejaké naozaj účinné postupy, ktoré by mi mohli pomôcť? Existuje nejaká prírodná alebo domáca liečba? Je možné zlepšiť stav už chorých žíl? Napríklad diétou, alebo nejakými procedúrami? Mám dosť málo pohybu a viem, že to musím okamžite napraviť. Len neviem, či samotný pohyb bude stačiť.
Za každú pomoc Vám budem vďačná.

43

zaleži od toho ake si vyberieš,ja si dam vždy raz za pol roka predpisat,doplacam okolo 5-6 eur a medzi tym si kupujem aby som mohla nosit aj sukne alebo šaty a tie stoja od cca 7 - 13 eur.ale teda možno su aj drahsie ale tie nekupujem -:)
ale samozrejme vydržia ovela dlhsie ako klasicke pančuchy.
a este som ti chcela poradit pridavat do starvy čo najviac pohanky,krup jačmenych,ovsenyych otrub,hlavne pohanka obsahuje velmi vela rutinu,čo spevnuje steny žil a posobi aj protizapalovo

riško

Žilka - okrem tých pančúch budeš musieť fakt sa začať hýbať. Pančuchy samotné ani mastičky ti tie varixy nevyzmizíkujú z tohto sveta.
POHYB, ĽUDIA!!!

43

a zabudla som ,kupuju sa podla velkosti a podla stupna poškodenia žil.
ja si ich sem tam objednavam aj na nete,tam sa daju kupit aj ine farby alebo aj vzorovane

43

dostaneš ich aj bez lekarskeho predpisu v lekarni alebo v zdravotnych potrebach,len ked ti ich predpise lekar,tak doplacas len nejaku cast .ale neni problem ich kupit aj bez lekara.prve dni j eto dost neprijemne,ja som začala takymi najmenej stahujucimi ateda možem povedať,že prve dni som ich zvladla nosit len par hodin,dneska ich nosim až do vecera a nemam problem .skus si zakupit najprv take menej stahujuce.
na noc si natieram nohy varixinalom krem alebo nechtikovou mastou.ale aj to ti v lekarni poradia,maju ich dost na vyber,kremy s obsahom pagaštanu konskeho,nechtika.........ide o to aby aj pokožk an anohe bola dostatočne hydratovana a ked je tam pridavok tychto latok,tak posobia aj od bolesti a proti ťažkym noham a opuchom

Žilka

43, prosím ťa, čím si si na noc natierala nohy? A tie pančuchy dostanem aj bez lekárskeho predpisu? Sú podľa veľkosti, alebo ako sa kupujú?

43

jedine čo by som ti vedela poradit a čo mam vyskušane a je učinne je celodenne nosenie kompresivnych pančuch,na večer natriet nohy treba dosiahnut optimalnu hydrataciu,pohyb a castne vykladanie noh nad uroven panvy.sprchovanie noh striedavo teplou,nie horucou a studenou vodou.