Psychologický fenomén starnutia a jeho dopad na sociálno-ekonomické zabezpečenie

lost

no nerozumiem sa tomu az tak dobre aby som mohol radit :)

ale jedno co by som im vytkol je to, ze Madoff robil presne to iste, ale s tym rozdielom ze oberal len bohatych :)

Vseobecne, ak nahadzeme do fondu 2645324536 eur, tak z neho mozeme vybrat len 2645324536 a nie 2645324537 a viac :)

cize to ma vsetky predpoklady pyramidy.. (spoliah sa na skoru smrt investora, aj napriek tomu, ze lekarska veda sa vek snazi predlzit, co ide čelne proti sebe v zaujmoch..) a v neposlednom rade, je to zo zakona povinne, nie? cize neexistuje sposob ako z tej hry von..

atd, ale uz musim ist prec, tak mozno ked sa vratim tak ak mi nieco napadne tak napisem :))

david23

podľa mňa je to fajn téma, teoretickú by som zameral na prehľad, ako starne populácia doma a vo svete, ekonomické dopady, modely, nástroje sz., funkčnosť a budúcnosť dôchodkových systémov, sociálne poistenie... a praktickú by som vytvoril dotazník-najlepšia voľba,lebo sa bakalárka napíše sama, nemusíš nič vymýšľať... zameral sa na mladých ľudí napr. od 18-25, ako starnutie populácie vnímajú oni, či sa neboja, že ako dôchodci nebudú mať žiadne dôchodky, alebo by som porovnal rovnaké dotazníky, medzi dvoma generáciami,že aký to má psychologický dopad na jednotlivé generácie

roza

Naozaj nezrozumiteľná téma a neviem prísť na to čo tým básnik myslí. Určite máš k tomu vysvetlenie a vieš oveľa viac ako my od ktorých pýtaš radu. A ani nevieme akú školu robíš, či sa teda zameriavaš na ekonomickú alebo psychologickú stránku toho problému. No som si istá že si s tým poradíš.

lost

ale inac hej, podla mna sa o tom da krasne pisat a este krajsie KRITIZOVAT :)

imho, je to druhy najvacsi megapodvod na ludi na svete. (prvy je frakcny system, reps upustenie od (nielen zlateho) standartu)

DzanaFX

Ako, ja som to nemyslela v zlom, že odpad, ale že bola už dokonca dodatočne nahodená, ja milujem psychológiu, aj chápem trošku tej téme o tých dóchodkoch s atu dá mega popísať de iba o to, že to neviem zatiaľ nejak dať dokopy :-D

*inko

dzana, nie je to odpad, bacha bacha :) s touto temou sa mozes vyhrat, je to nanajvys akutalna tema, riesenie problemu ziadne, takze vyzva je to pre teba riadna :DD