Co na oci?

zoltan270792

Zdravím RNG ja mam taky problém z jedním okom ,ze tam mám zlaty stafilococus. A furt mám krvavé oko scim by som mohol liecit lekar mi uz vypisoval kade jaké anitibiotiká ale nepomohli a po pól roku mi lekar vravel ze mi to ostane tak .dakujem

eriiic

Dobry den RNG. Chcel by som Vas poprosit ci by ste mi nevedeli poradit ohladne carotenoidov presnejsie zeaxatin lutein a astaxatin. Beriem ich kvoli ociam pretoze su nepostradatelne pre spravnu funkciu zraku. Nakolko som ale stravil hodiny ci mozno dni na internete nasiel som vela informacii a hlavne studii po celom svete ktore poukazuju na carotenoidy ze vyvolavaju zvysene riziko rakoviny pluc u ludi ktory fajcia alebo fajcili za poslednych 20 rokov a u ludi ktory su v blizkosti azbestom. Co mi ale nieje jasne je ze lutein a zeaxatin su takisto carotenoidy ako astaxatin ale o astaxatine ziadne rizikove studie neboli najdene. Preto sa chcem opytat Vas co si o tom myslite.Dakujem

RNG

Oci treba vyzivovat zvnutra, kvapky na to velmi nepomahaju. Co je na to na Slovensku dostat, nemam ani sajnu, ja zijem v USA a na Slovensku som bol posledne pred 5 rokmi na par dni.
Neviem aku laserovu operaciu si mal, pravdepodobne na napravenie optickej chyby odpalenim tenkej vrstvy z rohovky. Ja osobne nie som velmi za to, lebo su tam mozne komplikacie, nie je to trvala naprava a co sa odpalilo uz nedorastie obvykle.
Ale bezne pouzivanie dobrej vyzivy,vitaminu C, aminokyselin na kolagenove struktury,zinku a antioxidantov a obcas kvapky striebornej vody na dezinfekciu pri roznych nakazach je asi vsetko co tu odporucam na udrzbu.

Ostrovid

RNG a aké kvapky by si doporučil na udržanie dobrého zraku? som 6 mesiacov po laserovke, vidím super a nerád by som o tento ostrozrak prišiel...len prosím niečo dostupné na Slovensku, zo zahraničia neviem objednávať, vďaka ti...

RNG

Ostrovidky su lepsie ako nic, ale ucinne davky luteinu su 10-20 mg, vytazok z cucoriedok sa popisuje obsahom antokyanidov a dobre doplnky obsahuju az 320 mg vytazkuna kapsulu z garantovanym obsahom 25% antokyanidov.A davka je 2 kapsule, tj 640 mg.
Pozrite si napr Eyes Alive, z katalogu Swansonvitamins.com alebo ich silnu karotenoidovu zmes Full Spectrum Carotenoid complex.
Ja osobne pouzivam oboje, lebo ako cukrovkar by som nerad oslepol, ako mnohi s touto chorobou.