Kúpa auta

Príspevok v téme: Kúpa auta
Autíčko

Prosím poradte, moja situácia je takáto:
mám k dispozícii 4tis Eur na kúpu auta a úver v banke v zostatku 2 tis.
- Buď si kúpim použité auto, 4-5 ročné do 100tis km a budem naďalej splácať úver
- naraz splatím úver v banke a za zvyšok si kúpim nejaký šrot
- alebo splatím úver, tým pádom sa mi uvoľnia peniažky, zvyšok hotovosti použijem na akontáciu pri kúpe nového auta a budem to splácať
- alebo za zvyšok peňazí si kúpim leasingované pojazdené auto, čiže budem pokračovať v leasingu a v banke už úver nebudem mať.
Ďakujem za seriózne odpovede.

anjelik1678

Dakujem, tiez som si myslela ze si tam vyberiem. :) len som myslela ze aj nejaky konkretny tip na taketo auto "do mesta"

marek_marecko

Tak lacnejšie auto si môžeš pozrieť klasicky aj na nete na aaaauto.sk. My sme tam s manželkou kupovali auto pre ňu tiež na behanie po meste a nemáme sním žiadny problém.

anjelik1678

Ahoj, tiez by som chcela poradit s kupou auta, budem mat k dispozici cca 4tis eur takze na nove to urcite nebude :( ale potrebujme len male auto na vozenie do prace a skoly, pripadne sem tam mensi vylet :)

autíčko

tak kúpu auta už máme za sebou. boli sme sa pozrieť na niekoľko, napokon sme sa rozhodli pre najserióznejšiu ponuku, lebo boli aj takí majitelia, ktorí svojou ponuku zavádzali... Navyše už mi to začalo robiť starosti: stále sledovať ponuky, obvolávať, obzrieť si...
Ináč, rozhodli sme sa pre Mercedes-Benz A190 Long verziu. Detičky si ho hneď obľúbili, však aj ja... To auto nie je vôbec malé, vnútorný priestor je prekvapivo veľký.

Autíčko

Doma máme fiat chromu, 1989, vyše 250tis km., to auto je už v takom stave, že sa do toho neoplatí investovať vôbec a už je vlastne aj dosť staré. Ale páči sa mi jeho veľkosť. Renault som napokon zavrhol, každý ma od neho odradzal, že sa stále tam niečo kazí a pokaždom servis, ktorý je dosť drahý. Ford focus 2 sa mi celkom páči a viem, že sú tam aj vylepšenia. Ale myslím si, že aj taký Opel je dosť spoľahlivé auto a Meriva je dosť veľká aj pre rodinku. A na túto Merivu bolo z 9-tich ohlasov 8 pozitívnych. Akurát sa idem na jednu pozrieť, je síce z roku 2004, ale má len 100tis a je v najvyššej výbave. Cena je akurát 4tis, čo je moja momentálna hranica.

george303

GiovanniX ma pravdu urcite bude lepsie dohodit nejaku tisicku a kupit focus2 ak sa preveziete v tych autach tak rozdiel medzi prvym a druhym je naozaj obrovsky focus2 je uplne niekde inde co sa tyka aj uz spomenutej antikoroznej ochrane ale hlavne velmi slusny podvozok - ktory na nase cesty urcite treba mat tak isto je to auto vzhladovo uplne niekde inde cize to uz nieje docasne auto ako ste niekde vyssie pisali ale je to uz naozaj slusne auto s ktoreho mate aj radost :D
Istu dobu som po focusoch pokukoval a mudrejsi chalani v tejto oblasti mi vraveli ze to auto je naozaj dost vydarene a aj overene pri nizsom najazdene km je urcite vhodnejsi benzinovy motor ktory sice ma vyssiu spotrebu a aj benzin je trosku drahsi ale zasa vela sa usetri pri servise (turbo vstrekovace atd... )

GiovanniX

podla mna najlepsia moznost bude si dosporit este daco a kupit FF2,ktora uz ma lepsiu antikoroznu ochranu atd...
Tak Renault ma preto taku cenu,aku ma...to iste su aj Alfa Romeo 156 hlavne benzinove motory,proste dobre auta,ale nevydarene...Cize pri nich treba mat istu cast penazi odlozenu na ich servis...
Ake mas auto momentalne?