Melanom a chemoterapia

Príspevok v téme: Melanom a chemoterapia
newman

Dobry den, mam jednu otazku ohladom chemoterapia a naslednym uzivanim BioBranu (obsahuje vytazok z huby Shitake).
Otec sa lieci na melanom uz cez 8 rokov. Podstupil uz tri chemoterapie. Najskor bol diagnostikovany melanom lokalne po odstraneny znamienka (lieceny ozarovanim).
Po dvoch rokoch po kontrole na PET v Nitre diagnostikovaný dalsi v oblasti slabin s metastazami v hrudnom kosi. Po dlhsom case sa to opakovalo zas a pred dvomi mesiacmi sa mu objavili maly nador na slezine plus metastazy. Otec chodi na chemo (uz je po prvej davke). Pred chemo a pocas nej uzival 3 krat denne Biobran 1000 a znasal chemoterapiu o dost lepsie ako predtým. (ziadne zvracanie, prehananie, minimalne zvýsenie teploty, jednoducho sa citil lepsie aj po fyzickej stranke).
Dostal sa mi mail kde naopak vytazky z huby Shitake sa na slovensku neodporucaju a vraj mozu viac uskodit ako pomoct pri oslabenej imunite.
Mate niekto skusenosti s BioBranom ? Ste za alebo proti ?

ivana45

mira, nezvyknem na prispievatelov utocit, ale teba si pamatam. Ty si mimoriadne skodlivy prispievatel.
Az budes ty mat maligny melanom, prosim ta, usetri peniaze tomuto zdravotnictvu a liec sa CESTOU REGENERACIE.

Maligny melanom je velmi zhubny nador. To, ze pan zije 8 rokov je obrovskym uspechom doterajsieho liecenia. Ze sa choroba vracia, je - pri tejto chorobe - normalne. Treba sa proste znova liecit. Stanovit staging, grading a vybrat liecbu pasujucu na prave aktualny stav choroby a pacienta. Pomoct organizmu, aby jeho imunitny system mohol zvladnut nadorovu chorobu. Lebo nakoniec sa s nadorom musia vysporiadat imunitne bunky choreho. To nepopiera ziadny onkolog.

mira, nie si to nahodou ty s tym Archebakterom? Kolko mas z predaja tych kravin od dr.nona? Archebakter od teba ususeny v soli z mrtveho mora je tu miliony rokov a preto ten, kto si ho OD TEBA KUPI sa dozije vysokeho veku (ak uz nie milion rokov) ??? Lebo ostatne bakterie su tu len desiatky alebo stovky rokov, pravda.. Boze. A tak predas 50g za 50E podivnej soli bohvieodkial trebars tazkemu hypertonikovi. Samozrejme, ze je bohata na mineraly, vitaminy a cojaviemco. Lebo ine potraviny su pravda bez mineralov.. Boze. Zneuzivas naivitu a robis hanbu svojmu povolaniu.
mira, citujem ta "Huba shiitake je schopná vylúčiť prebytky soli, ale tu boli i prebytky ďalších látok, nasýtených tukov, kyselín, toxínov, ktoré sa nemajú kde ukladať a tvoria nádory" .. boze. Keby to bolo tak, ako pises, uz davno by nik nevyhadzoval peniaze na vyskum choroby a liekov. Jedli by sme shitake a onkologie by neexistovali. Mira, az ochories nadorom, liec sa hubou shitake !! Teraz je ti dobra na presun penazi k tebe, nech ti je potom dobra ako vseliek.

Strasne suhlasim s llek. U tak vaznych veci ako su onkologicke choroby neradte ludom kraviny postavene na naivnych explanaciach. Je to otrasne neeticke.
Naivne zjednodusovania su na tomto poli trestuhodne.

llek

A este taka drobna poznamocka, mozete niekomu nieco poradit, ale nehovorte co by ste robili, keby ste mali ´take a take ochorenie, hlavne nadorove. To mozete povedat len vtedy, ak ste uz nejake zavazne nadorove ochorenie mali, vtedy sa clovek rozhoduje uplne totizto uplne inak, ako ked ako zdravy niekomu len radi

llek

mira, co ty vies tak skutocne o malignom melanome. neviem ci si niekedy tak naozaj a nazivo videla pacienta s melanomom - nema na mysli takeho co s mu odstrani znamienko a je v poriadku, mam na mysli takeho co ma metastaticke ochorenie. Nic proti tvojim vedomostiam a radm, len v realite metastatickeho melanomu to cele vyznieva neskotocne naivne. Maligny melanom je nevyspytatelne ochorenie, ktore ma nezrtiedka nevyspytatelne a zle predvidatelne spravanie. Metastazy mozu vzniknut aj 10-20 rokov pod odstraneni primarneho nadoru, najcastejsie znamienka. Newman - tvoj otec uz podstupuje opakovane, okrem toho jeho ochorenie uz opakovane metastazovalo, nie je teda velmi prekvapujuce, ze liecbu znasa horsie ako pred tym. Co v skutocnosti BioBran pri chemoterapii robi nevie tak presne nikto, To ze sa mu veri je jedna vec a skutocny efekt je uz druha vec.

- mira

Vyliečil ho onkolog ???

Ja by som volila liečenie cestou regenerácie, nie cestou ničenia tela a imunity. Iste cesta regenerácie je oveľa ťažšia, ale podľa mňa iná cesta k zdraviu nevedie. Chemoterapia len odstránila dočasne následky. Nezastavila proces vývoja nemoci, nemoc pokračovala a tvorili sa ďalšie nádory.
Ľudia si zvolia napohľad ľahšiu cestu chemo a potom sa pýtajú, ako zvrátiť opakujúce nádorové stavy.

ivana45

newman, ved sa spytajte onkologa.
Nech otec zoberie so sebou letak s proklamovanym zlozenim (zial, realita moze byt u tychto preparatov ina, ake furz je to lepsia informaia, nez ziadna) a poradte sa.
Chemoterapie su rozne.

Ivka 1

Ladida ja som uviedla len možnosti,sú to len všeobecne odporúčané informácie. V žiadnom prípade nemôžeme odopierať chorému to, čo si jeho telo pýta a na čo má chuť. Potrebuje načerpať nové sily aby vládalo bojovať s ochorením.Afty v ústach sú veľmi bolestivé a znemožňujú príjem potravy ale existuje spôsob ako podporiť ich rýchlejšie zahojenie.Inak aj to najlepšie jedlo stráca na svojej chuti. Ak mu robil dobre BioBran a lepšie znášal nežiadúce účinky chemoterapie, tak by som mu ho dávala aj teraz.

ladida

-mira aj ivka,ja sa nehadam,mam len bohuzial vlastnu skusenost a viem,ze kazdy onkolog,s ktorym sme sa dostali do kontaktu povedal to iste-pocas chemoterapie rozmyslat nad zdravou stravou je nezmysel.ak jedine,co zvladate je zmrzlina,tak jedzte zmrzlinu.moja svokra nosila muzovi brokolicovu polievku,ktoru normalne miluje,ale pocas chemo mu uz len z vone bolo zle.zdrava strava je dolezita a urcite moze byt prevenciou urcitych druhov rakoviny...ale pocas chemoterapie to tak nefunguje.moj muz prezil mesiace na nutridrinkoch,zmrzke a studenom kuracom vyvare.nic ine nechcel ani citit a kvoli aftam v ustach ani nevladal zjest:/ ale newman asi vie,o com hovorim. ten biobran nech si otec kupi ak ma pocit,ze mu pomaha,ona viera robi zazraky.

Ivka 1

Dobrý deň, pri onkologických ochoreniach je veľmi dobré ak zmení zloženie stravy a užívajú sa antioxidanty. Ockovi by som odporúčala následovné:
Vylúčiť zo stravy : červené mäsa /bravčovina , hovädzina/ ako aj výroby z nich.Mäsové vývary.
Vylúčiť : biely rafinovaný cukor , výrobky z bielej múky , lúpanú ryžu, biele pečivo, rastlinné tuky, sladké mlieko, sladké nealkoholické nápoje. Dávať si pozor na obsah éčiek a stabilizátorov v potravinách.
Z mäsa je vhodné : rybacie pripravované prírodným spôsob , varením bez tuku.
Po dokončení pridať pár kvapiek olivového oleja.
Do stravy zaradiť : dostatočný prijem / nesladený bylinkové čaje a minerálne
vody z overených minerálnych prameňov, zeleninové šťavy.
- denne 5 porcií ovocia a surovej zeleniny, hlavne listovú zeleninu /šalát,brokolica, sladká kapusta/
- používať kvalitné oleje / olivový panenský olej a slnečnicový/
vylúčiť margaríny a zaradiť radšej kvalitné maslo v primeranom množstve
- kyslomliečné produkty s čo najnižšou dobou trvanlivosti
- výrobky z celozrnnej múky a cereálie.

newman

to -mira:
Tak potom z coho je organizmus prekysleny ked otec pravidelne sportuje (2x tyzdenne hrame volejbal, jar-leto-jesen bicykel 4-5 krat tyzdenne, zima turistika, lyzovanie, beziaci pas), strava je tiez v poriadku, ziadny fastfood, pravidelna domaca varena strava, mnozstvo zeleniny a ovocia vypestovanej doma na zahrade, ziadna sladka voda,abstinent (sem tam pivo po sporte) pije cistu vodu ktora je kvalitna, potvrdene po rozbore vzorky...
Tak potom z coho sa organizmus prekyslicuje ????