Potrebujem pribať

Príspevok v téme: Potrebujem pribať
djmirente

Zdravím potrebujem poradiť. Som diabetik, fajčím, nepijem a moja váha je približne 66kg čo je dosť málo keď si vezmem že koncom roka 2009 som mal 78kg no vtedy som začal fajčiť a pil som. Začal som brať aj b-komplex, pretože som sa dočítal že by mi to mohlo pomôcť ale zatiaľ nevidím zmeny. Tak mi poraďte čo mám robiť aby som pribral, začal som aj vo väčšom množstve príjmať bielkoviny ale zatiaľ nič.Ďakujem a ešte poprosím odpovede typu "si mal rovno začať fetovať" a pod kvôli fajčeniu si nechajte pre seba.

djmirente

Janda-no keby som mal niečo tak tak by som o tom vedel , pásomnicu môžem vylúčiť. Ono to bolo tak že koncom roka 2010 som začal moc chudnuť , zastavilo sa to na 63 kilách, lebo medzitým som mal ketoacidozu, proste zvracanie aj 10 krát za deň, následne dehydratácia a hospitalzácia v nemocnici. Ešte som to pripisoval tomu že som prestal úplne piť alkohol a potom som schudol 5 kíl, tak reku možno to robí aj pivo, pretože viem že obsahuje celú radu vitamínov B + aminokyseliny a ďaľšie veci a niečo na tom bude lebo som začal so spomínaným b-komplexom užívam ho už vyše mesiaca a pribral som niečo cez dva kilá, tak ešte uvidím čo spraví ten taurín a ten koreň žihlavy.
elma41-síce nebehám po stavbe je to skôr rutinná robota a určite nebehám s cigou v ústach, pretože robím v obchode a naťahujem sa s 20 kilovými bedňami a hore dole do skladu atď :)

elma41

tak behat kazdy den po stavbe z cigaretov v puse a mozno aj v strese...to sa ani necuduj ze nepriberas ale naopak chudnes...toto vsak asi nezmenis,ale mozes zmenit stravu v tom ta okrem glykemie nic neobmedzuje,takze ak mas doobeda hypo,tak kludne si davaj k ranajkam aj trochu cokolady,aspon podas vetsi vykon,predijdes hypu a trosku aj priberies...ak chces pribrat viac,treba logicky aj viacej jest....sice tlstosi sa vyhovaraju ze priberaju zo vzduchu,ale ze vymetaju chladnicku z tym sa akosi neradi chvalia :)

Janda

Aha tak.. Pokiaľ máš pri tom dávkovaní inzulínu glykémie pod 10 vždy, tak je všetko v poriadku.
Predpokladám, že sa nechceš, alebo nejdeš liečiť z cukrovky alt. medicínou, takže by ti mohli tvarohy pomôcť,..Pozor ale na syry, sú plesňotvorné. Ale mal som skôr na mysli proteíny ako doplnky výživy, aj tie zo stravy môžu pomôcť, ale všetko má svoje hranice. Hovorím, nie som v proteínoch odborník, takže treba skúmať zloženie proteínov atď., treba nájsť tie, ktoré by boli pre teba najvhodnejšie..
Ak robíš manuálnu robotu, tak máš pohyb, to je pravda..
Ale ak si schudol nedávno už počas toho ako máš cukrovku, teda v roku 2009 si ju už mal, tak to by mohlo vykazovať nejaký iný vnútorný problém. Mohol by si mať helikobaktera, pásomnicu, parazity a hocičo iné..Cukrovkári sú veľmi na tieto veci náchylní. Skontroluj si, či nemáš priveľmi biely jazyk - to môže signalizovať nejaké vnútorné ochorenie, okrem iného napr. aj candidu - tá môže spôsobovať aj ďalšie vonkajšie prejavy - akné, problémová pleť atď. - aj na základe týchto prejavov sa dá určiť o akú chorobu ide. Daj si urobiť vyšetrenie hlavne na HB, si dospelý, takže zrejme gastroendoskopiu..Potom daj vedieť.

djmirente

Organizovaná medicína je mi veľmi známa ;) A čo sa týka proteinov - bielkovín stačí to aj v prírodnej forme ako je tvaroh, smotana a vlasntne všetky mliečne výrobky + mäso, cereálie? A cukrovku mám už 18 rokov a dávky,ráno nezvyknem nič pretože ja akonáhle si pichnem čo i len 3j. tak potom v robote mám hypoglykémiu a potom obed a večera to je tích 6j. a nočný 23j lantus, ktorý je vlastne celodenný resp 24 hodinový, pričom teraz uvažujem že znížim dávky nočného aby som si ráno mohol aspoň nejaké 3-4j pichnúť. Pretože sa pamätám že som mával dávky 19;10;10;25 a teraz sú podstatne nižšie.

Janda

Prečo ti o ňom nevedeli povedať doktori? Máš na mysli zrejme svojho/-ju diabetológa/ -ičku..však?
No ten je učený západnou, klasickou, školskou medicínou, ktorá "lieči" následky ochorenia, nie príčinu.
Dovolím si skopírovať toto tvrdenie, pretože je namieste: Máme bolesť, dostaneme liek proti bolesti.
Máme teplotu, dostaneme liek proti teplote. Ale riešime iba následky, symptómy.
Takže tvoj doktor ti o tom nepovie, on nemá za úlohu vyliečiť ťa z tej choroby, on to totiž ani nevie, ani tomu neverí, ani to nepripustí.. Veľa chôrob, ktoré sú vraj "nevyliečiteľné", sa dá liečiť, ale všetko je zakrývané organizovanou medicínou, ktorá tú ozajstnú pravdu len zastiera.. Logika ti povie asi prečo..
-keby nemajú pacientov, napr. diabetikov, nemajú robotu, farmaceutický priemysel by nemal z čoho žiť, atď. atď.
Skús si preštudovať stránku RNG (tiež cukrovkár) - -odkaz odstránený-, možno ho poznáš, zaoberá sa alternatívnou medicínou, ale takou, ktorej účinnosť je vedecky potvrdená, on pravidelne aj prispieva na fórum, tu na zdravie.sk, má veľmi zaujímavé názory, s ktorými sa stotožňujem na 100 %
Takže, preto ti to nepovie... :)

No rozhodne posilňovňa bude lepšia a omnoho účinnejšia, ale je potrebné nájsť spôsob, typ tréningu, ktorý zaberá..
Popri cvičení sa otvára možnosť braniu doplnkov výživy, hlavne proteínov, ktoré popri cvičení, zvýšia účinnosť cvičenia.
Najvhodnejšie budú pre teba ako pre cukrovkára zrejme srvátkové proteíny, tie sa považujú za najcennejší zdroj bielkovín (odporúčam prečítať - www.aminostar.com), alebo nejaké prírodné proteíny, žiadna syntetika.
A samozrejme dobrým doplnkom je aj creatín, ktorý zásobuje svaly energiou, regeneruje svaly, ale neviem či ten bude pre teba ako cukrovkára vhodný..je to totiž syntetický produkt, tj. umelý, navyše nevie sa čo môže spôsobiť dlhodobým užívaním..keďže to nie je dostatočne otestované (pozri tu alebo aj google -odkaz odstránený-)
Po prvých tréningoch budeš vyčerpaný, tam budú možno potrebné aj iné doplnky, možno nie. Možno by bolo vhodné začať na "prírodno", bez doplnkov.. Neviem, nie som v tejto oblasti až taký odborník, skús vyhľadať niekoho, kto sa tomu fakt rozumie, ale zároveň nie je ziskuchtivý..

Môžem sa ťa ešte spýtať, ako dlho máš cukrovku? Aké množstvo inzulínu si picháš denne/koľko dávok(4 krát?)

djmirente

janda-konečne adekvátna odpoveď, ďakujem ti za rady. Len by ma zaujímalo prečo mi napríklad o tauríne nevedeli povedať doktori ale to už je teraz jedno. A ešte k tomu pohybu, stačilo by mi keby som spravil nejaké kliki, brušáky a drepy mohlo by to byť dosť? či by to chcelo posilňovňu? Díky moc :)

Janda

Po prvé...
normálne hodnoty cukru v krvi sú od 3,5 do 5,6 to samozrejme vieš, čo možno nevieš je, že keď je hladina cukru v krvi príliš vysoká (od 10 a viac), to telu to odoberá dôležité látky, živiny, teda telo slabne = chudne...
Skús začať posilňovať, síce je to beh na dlhú trať, ale účinný...
Viem, pre cukrovkára je to o to ťažšie, že si musí strážiť hodnoty cukru v krvi a nemôže konzumovať toľko cukru koľko potrebuje.. Pred cvičením by cukor v krvi nemal byť menej ako 5,5 mmol/L..(hlavne ak si na inzulíne, si asi typ 1, takže si zrejme na inzulíne, teda to aj píšeš, že si..)
Ďalej v priberaní by ti mohol pomôcť koreň žihlavy - ten spôsobuje, že v krvi koluje viac TST - to znamená priberanie svalovej hmoty..
(Odporúčam prečítať aj tento článok - www.fitmagazin.sk )
Ďalej by ti mohol pomôcť taurín, ktorý sa aj pri bodybuildingu využíva, navyše ten zároveň supluje funkciu inzulínu = znižuje cukor v krvi, zároveň aj chráni oči, ktoré sú pri cukrovke "ničené" najviac ( www.f-sport.cz ). Je aj dosť lacný.
Najlepšie bude skombinovať všetky tieto "metódy", B complex tiež vie pomôcť..

O tom fajčení ti nemusí nikto prednášať, sám vieš, čo to spôsobuje atď..Ja ti len poviem, že pri cukrovke je absolútne nevhodné, to ale asi vieš..
Píšeš, že pohyb ti nechýba, že "v práci sa nabeháš dosť" - toto nie je ten typ pohybu, čo potrebuješ, tzv. "stresový pohyb" vlastne nie je ani pohyb..

djmirente

opica - mám 22 rokov výška 179cm
smrťka - pichám si inzulín, a za ďaľšie ja športovať nepotrebujem ja sa dosť nabehám v robote takže pohyb mi nechýba a tým pádom nemám čas zobkať niečo, inzulín mám nastavený vzhľadom k mojej strave tam nieje čo riešiť.

smrťka

ale chces predsa pribrat nie? aspon to pises,takze preco by to nemohla byt motivacia?....funguje to tak,ze ti,co prestali fajcit,tak z tej prvotnej nervozity ze co z rukami,tak stale nieco zobkali a vlastne tak casom nabrerali na vahe,lebo vsetko sa rata...no ale pri cukrovke to nie je take jednoduche,lebo pankreas to zobkanie orieskov,tyciniek a vsemozneho nemusi zvladnut...vlastne kedze je oslabeny tak zarucene to nezvlada,lebo cim ide vaha vysie,tak ruka v ruke je aj vetsi narok (dopit) tela po inzuline,aby vyrovnaval cukor v krvi...takze nezavidim ti....ja by som teda vyskusal miesto zobkania sport a vyzivne jedla podla chuti...ak si nepichas iba beries lieky,tak mozes smelo sportovat skakat od rana do vecera,iba je treba davat pozor kedy treba znizit davkovanie tabliet....pri pichani je to horsie,tam sa treba merat velmi casto,kym sa nastavy inzulin v zavislosti k jedlu a pohybu

opica

a kolko meriac? lebo ked merias 159, tak 66 kil nie je zle...neviem, kolko mas rokov...
ale ak ta potesi, moj ocino napr. na svadbe mal asi 50 kil, a teraz je to statny chlapik vzhladom k svojej vyske...