Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Otázky pre RNG - kolitida

Príspevok v téme: Otázky pre RNG - kolitida
nina11

dobry den RNG
chcela by som vas poprosit o radu ohladom vitaminovych doplnkov. Moj problem je takyto: 15 rokov sa liecim na ulceroznu kolitidu, teraz sa mi stav zhorsil 3-4x denne mam riedku stolicu s primesov krvy a hlienov. Beriem Salofalk 500 2tabl. denne. Krvné výsledky som mala dobré, tak mi lekar davky nezvyssil. Výsledky z histologie (rektoskopia) este nemam. Pred 7 rokmi som bola hospitalizovana a uzivala som Salofalk a kortikoidy (Prendison) po ktorých mi bolo velmi zle a myslim, ze nasledom tejto liecby mi prestala pracovat jedna oblicka. Blizsie mi to lekar nevysvetlil. Po precitani mnozstava vasich prispevkov na nete som si zakupila nasledovne pripravky od Swansonu:
Betaine HCL with Pepsin CRL187
Colostrum SWU149
Triphalla SW1039
Aloe vera SW259
GSE liquid NUB003
kokosovy olej SW035
zazvor SW535
curcumin SWH084
Boswelia SW988
Selenium sw545
Zinok SW206
DGL Licorice ET029
Chcela by som vas poprosit o radu v akom mnozstve si ich mam aplikovat? Moja vaha je 65-67kg. Môzem brat vsetky naraz aj sucastne so salofalkom? Popripade mi este doplnte co by mohlo byt pre mna ucinne alebo co si myslite ze by som nemala brat. Chaparal som zatial nezohnala, zo swansonu ho do sk neposielaju. Z probiotik beriem Probiofix 2x denne. Psyllium mozem brat aj pocas akutneho zapalu creva ako mam napriklad teraz alebo len ako prevenciu? Velmi pekne prosim o rady a vopred Dakujem.

RNG

Mikrovlakniny zaroven odmoruju telo, tj mozu ti postupne odstranit tu zihlavku.Dpo zmesi si daj v roznakom mnozstve najma tieto:
posylium inulin, arabinogalactan, modified citrus pectines a glucomannan. Odporucam samozrejme do toho dat aj praskove aloe vera(200:1 koncentrat, vymrazene), co mozes dostat napr zo Swansonvitamins.com

RNG

zichi, probilotik je velke mnozstvo , kazde z nich perw nas vyraba ine uzitocne ziviny, vitaminy a najma obranne latky. Preto si ich treba nasadzat co najroznejsie a najma podporovat=vyzivovat a rozmnozovat.
Na ilustraciu probioticvka kapsula obsahuje radove 10 na 9 kultur a dobebre osadene creva az 10 na strnastu.
Ked ti to nic nehovori, zober to napr vo vahach. Probioticka kapsula obsahuje 10 az 100 mg probiotik a dobre osadene hrube crevo az jeden kilogram. Takze ked neberies dostatok mikrovlaknin, tak nemas dobru probioticku mikrofloru v crevach , tj mas tam plno neziaducich mikrobov, co ti vyvolavaju tie zapaly.
Odporucam ti brat najmenej 20 gramov zmesi roznych mikrovlaknin s litrom vody(najlepsie to dat do toho litra vody, dobre pretriast a pit pocas celeho dna. Mozes si tam pridat aj vitamin C, MSM, aloe vera v prasku,nesladene ovocne koncentraty na na ochutenie, ale potom tam musis dat aspon 10 kvapiek citricidalu, profesional, aby si to nemusel chladit cez den.
Odporucam ti brat aj 2 x 1 gram berberinu, co tiez napravuje crevnu floru.

zichi

dobry den ,mam ulceriznu kolitidu beriem uz iba cipky pentasa ,fixit na alergiu ....mam akutnu zihlavku vsetky alerologicke vzsledky su dobre na nic niesom alergicka iba na chlad ale to ut trva roky.momentalne som vysadila mutaflor probiotika a berem colon dophilus citim sa lepsie z neho ale nemam ziadne vitaminy v tele kvoli osypovaniu neberem nic .akurat dnes som zacala brat vecer jednu tabletku prirodne antibiotikum cocount oil star .chcem vediet co nato vsetko poviete a co mi poradite ???dakujem velmi pekne

RNG

Nuz neviem , akym sposobom vie akupunktura vynicit skodlive mikroby v crevach, ktore svojimi toxickymi vyluckami vyvolavaju zapaly, jedine ze by si ich jednotlivo na tie ihly napichal, hahaha.
Akupunktura je vyborna metoda na rozne problemy, najma spojene s nervami, ale antimikrobialna rozhodne nie je.

Mjanik

nechcel som odpovedať,lebo to nieje otázka na mňa,ale musím.Jednodukšie a rýchlejčie by ti pomohla akupunkrtúra

zoki

Dobrý deň nina11,
chcela by som sa Vás opýtať, či ste začali užívať prípravky tak, ako ste ich mali zosumarizované v príspevku dňa 5.3.12 a či Vám pomohli?
Vopred ďakujem

RNG

Potlacenie imunity nie je dobre riesenie, lebo tak cloveka odzbroji v boji proti mikrobom, ktorymi sme cely cas obklopeni.

majkamrugi

Ďakujem veľmi pekne...ešte nemám všetky veci, dám priebežne vedieť ako to zabralo, lebo lekár mi navrhol imunosupresíva...:(((

RNG

Detto, aj ja by som rad vedel, ako komu doplnky pomahaju, najma ako rychlo a v akych davkach.
A ci ludia beru aj kvalitne probiotika a dostatok mikrovlaknin, lebo to je klucova otazka pri kolitide.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky pre RNG - kolitida - Fórum - ZDRAVIE.sk