ekzem? treba navstivit dermatologa?

natusa42

pioter a ty pouzivas cosi na tu tvar ?ja sa ale vies bojim si nieco na to davat ...aby sa mi to nezhorsilo ..nieco skor na zacinajuci ekzem by bodlo :)ale neviem co

pioter007

natusa42 tak neviem teda možno to nieje ono, mňa to zasa neštípe ani nesvrbí na tvári, iba ma to svrbí na chrbte. no neviem teda tak skus niečo na hydrataciu pokožky - nejake telove mlieko, alebo skus indulonu,- mne sa to tiež nezda podla tych obrazkov a možno to ani nemam len odhadujem :) len podla priznakov a miest vyskitu sa mi to zdá ono...

natusa42

pioter ..ale ja to nikde zatial chvalapanu bohu nemam ...dufam,ze to tak aj ostane,ale no na tej tavri,je to blbe,..a najma nie na vzhlad,ale svrbi ma to,pali ,obmedzuje chapes...:( v tom je to celé ..
a neviem...rozmyslam,ze co na to..

ale ked som sa tak pozerala na tie obrazky,co su v tom linku-ja to zatial take nemam.,..nemam pluzgiere ani nic ..mam len proste zosuchanu pokozku a cervenu trosku ...takze neviem,co to moze byt

Pioter007

no veď to, aj ja to mam hlavne po tvári a hlave ale už to mám aj na chrbáte...
neviem ale ak to máte to čo ja tak sa to rozšíri - mne sa to z hlavy rozšírilo aj na chrbát

natusa42

ved to .a kebyže to mam na hocijakom inom mieste,ale na tvári ..brade !! to je strasne..akoze nevidno to moc zatial,da sa to prekryt make upom,a tak ..ale bojím sa,aby sa mi to nezhorsilo

Pioter007

aha, tak ffdsjkc ja som s tým tiež nebol ešte u kožného a mám to už rok zatiaľ mi na to vždy pomohla masť Belogent: www.adcc.sk
ale vždy sa mi to nejak vrátilo a je na predpis.
Podľa toho čo som sa dočítal tak to máme seboroickú dermatitídu - www.medicabaze.cz i keď nie som si na 100% istý ale hlavne podľa príznakov a najčastejších miest výskytu sa mi to zdá ono. Zo začiatku som to mal len na čele ale teraz to mám aj na chrbte, obočí, vo vlasoch...
Odporúčam ten Belogent (masť) a teraz skúšam Nizoral šampón 2% 60ml - tak uvidím ako to bude účinkovať :)
Skúsim si kúpiť aj soľ z mŕtveho mora ako písal - VTomi a aj Sensibio DS krém - dúfam že niečo z toho pomôže :)
Tak píšte vaše pokroky v liečbe a čo Vám pomáha príp. čo vám kožný/á predpísali (ak ste u nich boli)

natusa42

hm,ľudia ..ja mam to iste,co vy..len nie na chrbate,ale na brade,resp v okoli ust...zosuchanu kozu ..ktoru,ked si zmyjem,tak ma pali alebo svrbi,a je zacervenana ...ale akoze nevidno to zatial moc..no nechcem navstivit dermatologa zatial..nechcem robit zbytocny rozruch...snazim sa umyvat si to casto a potierat kremami vselijakymi ..ale neprechadza akosi ...co teda s tym ?

ffdsjkc

No mame doma psa,ale uz dlho. Tak neviem..
Pioter msm to asi take ako ty. Ale ja to mam len na krku, take ohranicene mapy . Niekedy sa mi tam koza lupe a niekedy je len sucha a niekedy po sprche to mierne svrbi alebo pali

Pioter007

ahoj "ffdsjkc" a aké to máš - máš to na celom krku alebo sa ti robia len nejaké kolečká?
ja mám tiež asi niečo také ale začalo sa mi to robiť na hlave (vo vlasovej časti) ale už sa to presunulo aj na chrbát. mám take ako kolečká ktoré vyzerajú ako keby zoschnutá koža a keď ju zošucham alebo zoškriabem (čo ani nebolí a dá sa to celkom ľahko) tak mi to zčervená a po čase to zasa vyzerá ako keby som to mal uschnutú kožu - máš to podobné ako ja?