Bojim sa VS

Príspevok v téme: Bojim sa VS
NeviemNeviem

Ahojte, som tri roky po strednej a od septembra nastupujem na VS...mám obavy..neviem ani presne popísať, z čoho konkretne,..ale už teraz mi trasie žalúdok...neviem, aký budu spolužiaci..či si vobec zvyknem na vysokoškolský systém. ..všetky tie seminárky a pod...či zapadnem...chcem určite školu...ale mám pocit, že tie tri roky ma uplne vyšachovali z takého ,,mládež-ového študentského,, života...ani neviem, ako to presne nazvat..proste nemám nejaký dobrý pocit z toho, že tam budu všade tie mlade pindy..a tie take typicke školske žurky, SAMá PRETVáRKA.. a to všetko..učenie a tak...CITILI STE SA NIEKTO PODOBNE PRED NASTUPOM NA VS??? CO BY STE MI PORADILI??? VELMI PEKNE VAM DAKUJEM...

VTomi

nastupuješ na denné či externé štúdium? Lebo tieto sa dosť odlišujú v spôsobe života študenta. Ja mám 33 r. a navštevujem už svoju 2. VŠ - tým sa nechcem chváliť, len povedať to, že sa mi to celkom páči - cítim sa na "večného študenta". Prvú výšku som navštevoval externe asi po 7-8 rokoch po strednej. Bolo to v pohode. A túto druhú výšku som začal po ročnej prestávke po tej prvej výške. Ale chcem sa ešte vrátiť, v čom sa líši študentský život denních od externých. Denní majú imatrikuláciu, majú prístup ku školskej jedálni, rieši sa ich ubytovanie..., majú samé seminárky, cvičenia, ale zrejme aj žúrky, navštevujú v partičke aj diskotéky... Externisti majú umiernený študentský život: žiadna imatrikulácia, stravovanie mimo, do školy dochádzajú zvyčajne len na prednášky a skúšky, poprípade na študijné oddelenie resp. v krajnom prípade za prednášajúcim. Občas mávame aj posedenie pri kávičke či zmrzline v meste, ak máme veľa hodín čakať na výsledok skúšky. A ešte Ti chcem povedať, že v externej forme štúdia je viac "starších" študentov, zrelí dvadsiatnici, tridsiatnici, s rodinkami, ale zas aj takí, ktorí sú len krátko po strednej škole.