accutane,mate skusenosti?

petra 001

co to vlastne obsahuje,ze je to take skodive? a je to vlastne iba na akne? ved pocula som,ze sposobuje to aj depresie,ludia mozu mat samovrazedne sklony,alebo ak zena otehotnie ked to berie,tak plod bude poskodeny..co to vlastne robi telu??

RNG

Len na ilustraciu, isotretinoin sposobil viac smrti rocne , nez vojna v Irane a Afganistane.
Nuz a o tom sa pise ako hrozach, pricom accutane a rozne ine lieky, co rocne zabijaju tisice, su "akceptovatelna hladina"
Nie pre mna.

RNG

Je to vase telo a vase rozhodnutie.
Ja som tu len naznacil ze sa na to da ist inac, cez prirodny ovela menej skodlivy vitamin A(retinol) z ktoreho naviac stacia aj mensie davky, ako z umelej chemikalie isotretinolu.
Pomahaju aj zinok, vytazok z korenov pupavy,jod, DIM, I3C, ale najviac pomoze nikdy nejest priemyselne a potravinarsky znicene oleje, lebo tie sa tam vylucuju a zapchaju mazove kanaliky a z toho vznikne acne.Bez stvrdnutia a zapchania kanalikov by ste mali nanajvys mastnu plet, ale nie acne.

Milko

Krasne napisane "poskodi" jedneho z dvesto!
Tieto informacie su zname a pravdive a sudy taktiez,ale clovek,ktory take problemy nikdy nemal nepochopi a povie si,ako to niekto moze brat...je to svinstvo to je jasne,ale ked nic ine nezabera tak jedine toto :)

RNG

Nuz isotretinoin vazne a permanentne poskodi len asi jedneho z dvesto, ale ja si osobne myslim, ze je to privela. V USA je dnes vyse 100 000 sudov za znicenie zdravia, ale isotretinol(accutane) predpisali za dlhe roky vyse 50 milion mladym.

Milko

Chod do toho a necakaj! :) Ani mne nezaberali ziadne masticky,kremiky,vodicky...proste nic! Uzivam to mesiac a uvidim ako to dopadne,ale snad dobre...potom sa budeme uz len skerit,ked to budeme mat v pohode! :)

M.

petra 001

ved to,ja ja s akne trapim uz od puberty,teraz mam 26 a stale to iste.ale mam to len na licach a smerom ku krku.a samozrejme,ze si do toho sprtam a pucim,lebo sa na to nemozem pozerat.nic mi nepomaha.su casy,ked je to trosku lepsie,ale stale je to tam.a samozrejme,ludia,ktori maju tvaricky ako babiky,to nikdy nepochopia,ake je to na psychiku strasne.vkuse na seba drbat make up,lebo bez neho by som ani na ulicu nevysla.takze je to moja posledna nadej:))

Milko

Urcite chod do toho a necakaj ani minutu,ja som cakal uplne zbytocne bo som sa bal vedlajsich ucinkov...ludia,ktori nemaju tieto problemy nevedia aky je to zaber na psychiku cloveka a co preziva...od vela ludi som pocuval,aby som to nebral,ze sa mi moze nieco stat atd atd ale samozrejme to boli ludia co mali krasnu,hladku plet :)

AndrejX

super vecička, mne osobne to veľmi pomohlo. roaccutane som bral cca 3 a pol mesiaca v počiatku 20mg/den a posledny mesiac 30mg/den a okrem extremne vysusenych pier ziadne vedlajsie priznaky a ksicht som mal s prepacenim riadne rozdrbany , predtym som vyskusal vsetko mozne od duac gelu po vsetky tie zinerity a pomohlo len toto. no a bral som to pred takmer 4 rokmi a po akne ani stopy.