Zvlastne tiky!..poradte mamicky..

Príspevok v téme: Zvlastne tiky!..poradte mamicky..
tina

Vsimla som si u svojej 2rocnej dceri, pokial je "vzrusena"(v zmysle nieco ju zaujme,nadchne, nieco silou mocou chce..alebo sa extremne tesi..)rucicky zatne v pasticky a krcovito nimy myka..nie je to take typicke tesenie sa, skorej to vyzera ako krc..
..bojim sa o nu aj z dovodu, ze ako 1rocna, mala robila krcovite pohyby hlavickou vzdy na jednu stranu..nic nenasli..teda lekari nerobili prilis vela vysetreni, az na EEg- to bolo trosku pomale..
prosim mate nejaku skusenost?..videli ste to uz niekedy?..

noootakco

ahojte. no ja mam po 20tke a od malicka mavam tiky.Stale sa jeden oducim a objavi sa iny, neviem ako to mam liecit, ci je to choroba. citim sa ako uplne normalny clovek, ktory niekedy ma aj zlu naladu, a si aj pokrici..a tak.necitim sa ako nejaky blazon.ani v skole som nemavala problemy, prave naopak, myslim, ze som sa dokazala naucit toho dost.dufam teda, ze to tak aj ostane.Moj priatel si to vsimol a vravi na to, ze sa mu to zda mile. aj ked mne velmi nie, bojim sa, ze ma ludia beru ako divnu:( no ja neviem co s tym mam robit. Urcite nechcem do seba pchat nejake tabletky:( je tu niekto taky starsi, kto s tym ma tiez problem?

dedusko

Mám 7r.vnuka ktorý v poslednej dobe začal
prevracať oči a pomykávať plecom,v škole je šikovný,patrí medzi najlepších žiakov.
Lekárka povedala že to prejde,ale mu dala
sirup NOVO-PASSIT,ale vidím na ňom len veľmi slabé zlepšenie.On sám si to uvedomuje a snaží sa to všeliako maskovať.
Ku večeru sa frekvencia tikov stáva častejšou.Neviete nám niekto poradiť ako by sme mali postupovať?Alebo nejaký čaj,či niečo iné čím by sme vedeli dostať toto pod kontrolu.Ďakujem.

jajka

moj maly vobec nechce pit mlieko, tak mu ho davam vzdy v noci ked spi, to ho vypije. Ani kakao nechcel, teraz uz sem tam si da.

gina30

Moj starsi syn mal velmi rad mlieko a potom tiez okolo 1 roka prestal a nechcel ho. Asi 2 tyzdne som mu ho nedavala a potom som opat vyskusala ale s tym ze som mu tam dala trosku medu(alebo trosku cukru) a zacal ho opat pit a pil ho do 4 roka. Treba skusit. Drzim palce.

gina30

Tinka neboj sa ja mam 2 deti(9,4 r.) a obe mali presne take prejavy ako pises, mna ani nenapadlo ze to moze byt krc. Vzdy sme sa teda na tom riadne zasmiali a na poziadanie to dokonca robili naschval. Neboj myslim ze je to v pohode.

popka

mám dcéru, ktorá bude mať o pár dní 9 rokov.Tiky začala mať v 7. rokoch ku koncu šk. roka.chodíme na detsku psychiatriu do BA, má nasadené lieky, ale nepomáha jej to.má tiky ako mykanie hlavou, rukami, otváranie pusy, a akoby krče v rukach.V škole je šikovná, na vysvedčenie mala samé jednotky.Sama si to uvedomuje a často mi plače,že ona to nechce robiť ale nemôže si pomôcť.Som z toho nešťastná lebo viem, že ju to trápi

enina

Môj dvaapolročný syn to robí tiež už asi rok, hlavne vtedy keď sa na niečo teší ako keby sa chcel sústrediť, napríklad keď si ide kresliť novú omalovavanku. Všetkým to pripadá zlaté, také trasenie sa, fakt až do krču. Tiež by som povedala, že určité vybitie energie, alebo aj prekonanie určitej emócie. Staršia sedemročná dcéra, je mimoriadne aktívna, ale ona to nerobila.

123456

nasa neterka robi to iste... ma rok a pol... netreba na to nejak zvlastne ragovat, inac to bude robit stale... ta nasa je taka, ze ked vidi, ze na nejaky jej kusom prilis reagujeme, tak ho zvykne potom stale opakovat... cize ak si to nebudes nejako zvlast vzimat, smiat sa z toho, hresit ju za to, alebo inac prehnane reagovat, tak by to mohlo vymiznut....