vedľajšie účinky vojtovej metódy

Príspevok v téme: vedľajšie účinky vojtovej metódy
anonymný

chcem sa spýtať, či ste niektorá zaznamenala po cvičení vojtovej metódy zvýšenú agresivitu u dieťaťa. malá ma 3,5 roka a v minulosti cvičila vojtovu metódu, odvtedy sa mi zdá že je taká agresívna, teda nie stále, ale máva také záchvaty hnevu, ktoré vyúsťujú do sebaubližovania, ničenia vecí a dnes dokonca pohrýzla aj mňa. kamarátka cvičí s malým tiež vojtovku a tiež je podobne agresívny. tým nechcem zavrhovať vojtovu metódu, len ma tak napadlo, že keď pri cvičení sa dieťa bráni a plače, že možno to môže mať aj nejaké tie následky.Poučula som, že robili výskum, že čo sa odohráva v mozgu dieťaťa pri cvičení vojtovky sa rovná epileptickému záchvatu.

elca

ja som cvicila s mladsou dcerou,pomohlo nam to
co sa tyka agrasivity,nesuvisi to s vojtom

dietatu sa tvori osobnost v tomto veku
2,5 - 3,5 roka a skusa co na vas plati
ked sa hodi na zem ,nechajte tak a skuste si to nevsimat /hlada ako na vas,co zabera,
ked sa nauci ze plati taketo male vydieranie ,bude to opakovat zaz a znova/
zelam vela trpezlivosti vo vychove

modráčik

I ja som o tom pocula a tiez v okoli som mala mamicku, ktora tuto metodu s dietatkom prevadzala a stazovala sa, aky je maly agresivny.Riesili sme to prirodnym produktom ako doplnkom vyzivy,/nema vedlajsie ucinky/ktory maly pil a velmi sa to zlepsilo.Okrem toho mu to chuti a dodnes mu ho obcas kupi, nakolko to zlepsilo aj ine zdravotne problemy, ktore mal-byvaval dost casto chory,mal oslabenu imunitu.Viac info poskytnem meilom/klik na prezyvku/