Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Depresia

fidorka 2

ojka, prosím ťa a v ktorej lekárni ti predali neurol, ten by som aj ja potrebovala a lekárka mi ho nechce predpísať a u nás v lekárni je len na predpis

ojka...

jajaja - si zlatá, ale št. žlazu mám v poriadku. Totiž som mala malú hrčku a robili mi v novembri testy na funkciu, odbery, a je to OK. našťastie nie je to ani zhubné.

ojka...

nie nebola som. Vlastne ma to ani nenapadlo. Až teraz som si uvedomila, že to je asi naozaj prípad pre doktora. Ja som myslela, že to musím prekonať sama. Ďakujem, možno sa vyberiem. Inak ked už som moc moc nepokojná, dám si NEUROL, to som si sama kupila v lekárni. Ale nejak moc necítim účinky.

fidorka 2

ojka... a u lekára si už bola? lebo zrejme tvoj stav si bude vyžadovať liečbu antidepresívami, a osobne trpím tými istými príznakmi už 20 rokov z toho 9 rokov nabštevujem psychiatričku a beriem AD-čka. Lieky pomohli ale aj tak tie pôvodné príznaky sa mi občas vracajú. Potrebovali by som asi zmennu liekov, ale mám obavy že nové nezaberú a môj stav sa ešte zhorší, takže volím menšie zlo a ku psychiatričke nejdem.

ojka...

ja cítim vnutorný nepokoj, je mi do plaču z každej maličkosti, som neskutočne unavená a pritom skoro nič nerobím, nevládzem. Večer si líham, lebo som vyčerpaná a nie a nie zaspať. Cez noc sa strhávam zo spánku a ráno som skoro hore ( hoci predtým som spávala so 10,00- 11,00 )
normálne ma to nuti vstať, lebo sa mi myšlienky hmýria hlavou...inak musím mať v spálni TV, inak by som sa zbláznila, čo my myšlienky takto behajú po rozume. Niekedy mi ide celú noc. A je mi stále zima, som samá zimomriavka. Musím často na WC napríklad..

A čo je najhoršie, som nezamestnaná ale akonáhle mám ponuku na prácu, som úplne mimo. Ja by som strašne chcela do roboty, ale mám výčitkyalebo lepšie povedané otázky, či to zvládnem, či sa novú robotu naučím ( napr. som mala ísť robiť účtovníčku, ale predtým na školenie a podobne ) , či ju budem vládať. Mám strach že nebudem stíhať, že sa pomýlim a strach z nového kolektívu, prostredia...Aj min. týždeň som myslela, že sa už zbláznim z tých myšlienok, až som robotu odmietla...teraz zase mám výčitky, že som dostala šancu a nevyužila som ju..kto to nezažil nepochopí tie pocity.

xirenka1

Keri11: Mam take iste pocity ako ty,je to strasne ja viem a tiez sa to snazim prekonat ale je to velmi tazke,beriem AD iba 2 tyzden,na Pn-ke som uz asi 2 mesiace a stale som akoby mimo,stale iba ja a tie hnusne picity,navyse mam stale taky hnusny tlak v hlave a poriadne ani nevidim,nemozem a ani sa mi neda nic robit,som rada ked vobec uvarim,drzim ti palce aby si sa s toho dostala

J111

Depresia je hnusne ochorenie. Je potrebne, aby ti doktor nielen predpisal liek, ale aby dobre trafil. Treba skusat, kym liek nesadne.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Depresia - Fórum - ZDRAVIE.sk