Skoliotičky sem...

Moonika

eva123: ale robím preto, ale som už zúfala, už mám z toho nervy, by som len plakala kvoli tomu, jedna vec je, že mi to vadí zo zdravotného hladiska a druhá vec z estetického hladiska, pretože nič naplieskané si nemôžem dať... mám síce vraj 27 stupnovu krivku, aj ked to vyzerá na viac.... Ja mám Skovitu skoliozu...

eva123

Moonika:
Aha, nosíš korzet aj cvičíš? Ja som si myslela, že preto nič nerobíš...a akoto že ťa to tak bolí? Lebo teda tiež mám krivý chrbát, no nosím korzet, chodím vystretá jak lata, (priznám sa, veľmi necvičím) a skoro vôbec ma chrbát nebolí, cítim sa celkom fajn...neviem ti poradiť, asi máš zložitejšiu skoliozu než ja, keďže píšeš, že korzet si mala nosiť už ako malá...mne skoliozu zistili len nedávno a korzet hneď nosím.

jankaaaaaaaaa

miestoliekov proti bolesti zacni tvrdo makat a cvicit aj v posilke a vela plavat. kazdy den treba poriadne cvicit.

Moonika

eva123 : čo s tým mám robiť, ved ja už neviem, cvičím, chodim na masáže, aj korzet nosím, čo sa s tým dá ešte robiť?

eva123

Moonika:
Tak s tým niečo rob, ešte nieje neskoro aj keď máš 20, potom neskôr o niekoľko rokov by si mohla ľutovať, že si s tým nič nespravila a rokmi môžeš mať aj väčšie bolesti a možno by ťa neminula aj operácia, teda pokiaľ by si to mala veľmi zlé, zas ťa nechcem strašiť ;)

Moonika

ja mám od 12 skoliozu a teraz mám 20 a aj ked o tom nikto skor nevie, vraj to nevidno, nevidno možno, ale naplieskané tričko ked si dám, alebo sa zohnem, tak to už poriadne vidieť... dosť ma bolieva chrbát, ani tabletky od bolesti nepomáhaju, je to zlé, už som z toho na nervy a dosť mi to vadí aj z estetického hladiska... :(

ATIDE/ESMERA

aj ja mám od detstva skoliňozu, bolieva ma chrbát, nie je to moc,a le je to, lutujem, že som ako decko enchcela nosiť korzet ani poriadne cvičiť, bolí ma asi aj z toho halva často, na to je dobré plávanie