Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Co maju vsetci stale s tou robotou??

Príspevok v téme: Co maju vsetci stale s tou robotou??
micaella1

Som od januara nezamestnana a kamkolvek prijdem, tak prva otazka nie je ako sa mam ale ci uz robim a o peniazoch a ako mi to financne vychadza, ked nerobim.Co tym ludom uz nacisto d*be? Nebudem nikomu vysvetlovat, ze mam uspory a nie som odkazana na robotu na tri smeny za pasom medzi kravami, co sa len ohovaraju, alebo nejaku sluzku za 2e co ju ochmatkavaju chlapi v robote. Tymto nechcem degradovat povolania ako montazna robotnicka alebo casnicka, to bol len priklad.Proste ma sere, ze preco sa vsetci staraju len do toho, ci niekto robi alebo nie.Nie je to kazdeho vec? Ked niekomu poviem, ze som odmietla robotu na nocnu kde sa stoji 8hodin v kuse na linke tak na mna pozera ako pako a prehodi nieco v zmysle a preco?? To ti ludia nemaju ambicie?? Ja sa doma venujem prekladom a na dobru pracu si ochotne pockam aj rok, aj ked viem, ze sproste susedky - hlavne starsieho pokolenia ma budu len ohovarat, ze som asi leniva a nic nerobim. Niekedy si pripadam, ze clovek, ktory nedrhne od rana do noci a zena ktora popri tom este nestiha kazdy den varit chlapovi a prat mu spinave ponozky je v tejto spolocnosti za chuderu. Zacinam toho mat plne zuby, stava sa toto aj vam?

ô

Možno sa ľudia na prácu pýtajú len tak, aby reč nestála. Ja sa tiež človeka, s ktorým nemám nejaký hlbší vzťah radšej opýtam na prácu akoby som sa ho mala pýtať na jeho vzťahy a voľný čas. Ale to veľmi závisí od človeka, ktorý sa pýta.

micaella1

krtko lampa toto ma bude cakat, prave pisem podnikatelsky plan :DD to o tom vychode som sa dobre zasmiala, neboj, take padaju i tuna, kolko zaraaabaaaas?? :D

krtko-lampa

To je nic, ale skus niekomu vysvetlit, ze chces zacat podnikat :D To uz su inac v **** ludia z tejto vety :D. Nechapu totalne nic :D ...

J111

Na vychodnom Slovensku taketo otazky padaju este ovela castejsie. Mas robotu, mas robotu a keľo, keľo, keľo zarobis:D

micaella1

Ja to chapem.Je pravda, ze mozno tak reagujem pre to, lebo mna samu hneva, ze je velmi tazke si tu najst adekvatnu pracu a este aj dobre platenu.Ale je rozdiel v tom, ako sa ludia pytaju.Ak sa to spytaju blizki ludia s tym, ze ich zaujimam, dokazem to rozoznat, ale vacsinou sa to pytaju susedy a mne cudzi ludia napr na zastavke a veruze ich nezaujima aky som mala vikend a ako sa ma priatel alebo rodicia, lebo jedine co sa pytaju je, ci uz robim, takze to je u mne trocha drzost

george303

Neviem ja povazujem bavit sa o praci uplne za normalnu vec , dokonca je podla mna velmi zdvorile sa opytat dobreho kamarata aj nato ako ide praca/biznis , nie z dovodu nasledneho ohovarania ale z dovodu ze vam natom cloveku zalezi a chcete vediet ako sa ma ci nahodou nieco nepotrebuje .... Mna ked sa niekto pita na pracu (som evidovany na urade praci) tak ma v zivote nenapadlo ze z dovodu ze ma chce ohovarat a normalne odpovedam ze nepracujem ale obzeram sa po praci ...

alenka_maxova

micaella, ked citam tvoje riadky, premyslas o tomto probleme presne ako ja. To su ludia a vzdy budu takto reagovat. Lebo ty si sa, ktora nema pracu a je to predsa "divne"...Ach, tieto primitivne nazory. Ja som sa zasnubila a odvtedy kazdy caka, kedy bude svadba a kedy sa budu moct prist napapkat na hostinu. Ked som povedala, ze ziadna svadba zatial nebude a ak ano, tak len v kruhu najblizsich, vsetky stare matere, sesternice z druheho kolena a ujovia sa nahnevali na mna...To su ludia, to nezmenis...Maju zauzivane iste zvyky ako "nemas pracu - si leniva, si zasnubena - musi byt svadba". Mne pomaha len jedine, izolovat sa od takych ludi. Obklopujem sa len tymi, co ma poznaju a chapu, zvysok sveta prehliadam :)

Jaška

vieš, pýtajú sa preto, lebo tu mnohí prácu nemajú a pokladajú za najdôležitejšie si prácu obstarať. podľa nich je to tá najsprávnejšia otázka, pretože oni to tak vidia. skús ich pochopiť - oni nemajú z čoho žiť ak nepracujú, nemôžu sa na to pozerať tak, ako ty - že máš napr. nejaké úspory alebo iný zdroj príjmu.
ja by som to nevidela nijako tragicky. prečo sa hneď na takéto otázky hnevať, veď stačí odpovedať pravdivo. ak tebe neprekáža, že momentálne žiadnu prácu nemáš, prečo ti také otázky vadia? mne by to vadilo vtedy, keby som sa silou-mocou chcela niekde zamestnať a nedarilo by sa mi. potom by mi podobné otázky liezli na nervy, lebo by mi pripomínali moju nemohúcnosť. ale ak ťa práca netrápi, nemali by ťa trápiť ani takého otázky. každý sa na niečo pýta, podľa toho, čo sa jemu samému zdá dôležité a zaujímavé. mne keď položí niekto otázku, na ktorú nechcem odpovedať, tak to zahrám do autu a obrátim pozornosť na toho dotyčného. začnem hovoriť o ňom a mám pokoj.

vyska

no ak ti to tak vyhovuje a mas ine prijmy, pripadne nepotrebujes peniaze tak je to v poriadku, nikto sa do toho nema co starat

ale dnes je doba tazka a myslim si ze clovek by mal brat co sa mu naskytne a nevyckavat doma na pracu aka sa mu paci
aj ked si vysokoskolsky vzdelana z urciteho oboru je tazke najst si pracu prave tam
mnohi musia ist robit nieco ine aj ked maju naviac, a co teraz? vysedavat doma len preto ze mi nedaju pracu aku chcem je fajnove...beriem co pride a popritom si hladam nieco lepsie

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Co maju vsetci stale s tou robotou?? - Fórum - ZDRAVIE.sk