Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pepsi-cola alebo Coca-cola na hnacku? Mate s tym skusenosti?

Príspevok v téme: Pepsi-cola alebo Coca-cola na hnacku? Mate s tym skusenosti?
mironor

Uz viackrat som sa stretol s tym, ze v zahranici lekar doporucil na hnacku Pepsi alebo Coca colu.
Prosim vas o odpovede na:
1. Pomohlo to niekomu z vas ?
2. Mate sajn, ze ako to funguje?
3. Je medzi tymi colami podstatny rozdiel ?

Dakujem za rozumne prispevky a vase skusenosti. Privitam aj ine rady, co s takou jednoduchou hnackou napr. po nezvyklom exotickom jedle. Vdaka.

elba

AJ MNE DOKTORKA OPORUCILA DAVAT SYNOVI KOLU KED MAL HNACKU.TREBA KUPIT TU VO SKLENENEJ FLASI 0,3DCL PRAVU NIE TIE ROZNE NAPODOBNENINY A TREBA TO DAVAT PO LYZICKACH.NIE PIT .

Magy

vzhladom na to, ze coca-cola obsahuje kyselinu fosforecnu ako konzervant, je silnym zabijakom mikroflory a teda aj choroboplodnych zarobkov.
colu pijem tak raz do mesiaca ako "cistidlo" zaludku a pomaha.

coca-colu pouzivam aj ako vynikajuci odhrdzovac (prave kvoli kys. fosforecnej) ale to asi nie je novinka, ze to tak posobi.

Papapa

Ja tiež pijem často tieto čierne vody.. Hlavne kofolu a pepsi, cola mi moc nechutí, a značne pociťujem lepšie trávenie... Z kofoly vykakáš aj kocky cukru :D

RNG

Zabudol som dodat obsah alkaloidu, kofeinu, ktory ziskavaju z kavy, dnes casto dekofeinovanej, takze maju kopy zbytocneho kofeinu a nemusia ho umelo vyrabat.

RNG

Nuz povodna coca cola bola robena z listov cocy a cola orechov, oboje su rastliny s liecivymi ucinkami.
Dnesna coca cola sa vyrava najma z cukru, karamelu(paleny cukor, kyseliny fosforecnej a roznych "tajnych " a konzervantov.
Takze o liecivosti dost pochybujem. Ale obsah cukru ti da energiu, obsah vody potrebne
hydrataciu pri strate hnackou.

Ja osobne na hnacky odporucam mikrovlakniny a probiotika a ak su hnacky silne tak aj 10-15 gramov collostra(praskove, 25% imunoglobulinov), no a samozrejme hodne vody, pripadne sportove mineralizovane napoje, podla moznosti nie prilis sladke.

eva123

Yorick:
Jaj ozáj, veď to bol volakedy sirup, len som doteraz nevedela načo, tak ma to nenapadlo, potom do toho pridali len bublinky a bola Coca Colaaaaaa :P

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Pepsi-cola alebo Coca-cola na hnacku? Mate s tym skusenosti? - Fórum - ZDRAVIE.sk