Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Migrena

Príspevok v téme: Migrena
Ajka10

Mam 15 rokov a s migrenou bojujem uz skoro 2 roky ale nezlepsilo sa mi to za tie roky mala som migrenu len 3 a pol dna za mesiac a teraz to mam 3 az 4 dni za 2 tyzdne. migrenu mam uz odvtedy ked som mala prvu menstruaciu a som ju aj zdedila po mamke. pomaha mi vstat na nohy aby som s tim bojovala ale ide to tazko :(...vzdy nadomnou migrena vyhra a kvoli tomu kazia sa mi vztahy v skole lebo si myslia ze si to vymyslam a ze som s tim trapna :(...ja neviem co si mam s tom pocat a teraz mi nasadia lieky ale trva to pokym mi pride liek. ale chcem sa opytat ako mam s tim bojovat? vzdy nadomnou vyhra :( hrozili a mozno mi aj budu hrozit komisionalky :( a individualne ucenie si nemozem dovolit . prosim poradte mi :(

2bodka

Ibalgin je na nic. Okrem toho, ze nici zaludok, su na migrenu lieky, ktore zaberaju rychlejsie a su aj take, ktore sa beru preventivne. Predpise ich neurolog. Ja beriem Sumatriptan. Migrenu mam od puberty.
Zacala som ale kvoli stitnej zlaze brat magnezium denne a od kedy ho beriem pravidelne, migreny nie su take caste, plus nemavam vobec menstrucane bolesti.
Vyskusaj to. Denna davka je okolo 300 mg, ja beriem v 1 tablete 250 mg. Ale mozes skusit aj s nizsimi davkami. Ked nepomoze, rozhodne neuskodi. Ked mi minule nezabral na migrenu uz ani osvedceny sumatriptan, siahla som po magnezii, migrena presla do 20 min. Netreba hlavne zabudat na pitny rezim, vyhybat sa potravinam, ktore ju spustaju, vseobecne sa pise o plesnovych syroch, cervenom vine, citrusoch, cokolade. Mne migrenu vzdy sposobi cervene vino. Staci aj deci. Takze predtym, nez si znicis zaludocnu sliznicu ibalginom ako ja, vyskusaj brat magnezium ;) A ked ani to nepomoze, tak potom neurolog a ten predpise lieky, ktore su na migrenu, nie obycajne analgetika.

Ajka10

Yorick ja nemam zazivacie problemy :(
eva mas pravdu :(
ATIDE mna to tiez boli paradne :(
tpch vyuzivam len panadol ultra rapide a ked nemam migrenu tak lucetam aby sa mi rozstiahli cievy :(
All: ale co mam s tim robit :(
nezabera mi ibalgin :(

Ajka10

Yorick ja nemam zazivacie problemy :(
eva mas pravdu :(
ATIDE mna to tiez boli paradne :(
tpch vyuzivam len panadol ultra rapide a ked nemam migrenu tak lucetam aby sa mi rozstiahli cievy :(
All: ale co mam s tim robit :(

Yorick

Ahoj Ajka,

mne sa polepsilo s dietou, uz nemam migreny ani si nepamatam. Ja som tu dietu zostavila a dala do obehu, vlastne pre traviace problemy, ktore ma (popri migrene) kvarili roky rokuce. Nemas nahodou aj ty este aj zazivacie problemy k tomu?

eva123

Migréna je sviňa, zažila som ju párkrát a to bola teda hovadská bolesť...nezávidím tým ktorý ňou trpia neustále. Len je škoda, že toto slovo je laikmi také zosmiešňované a stráca tak na vážnosti...

tpch1

atide, ak ti na migrenu zabera Ibalgin, potom so stastny clovek. To snad ani nie je migrena, skor tenzna bolest hlavy.

ATIDE/ESMERA

Dievča, tak to ja migrénou trpím už pekne dlhé roky, a čo s tým...beriem Ibalgin, inak sa nedá :D skús aj Ty

tpch1

Mas to tazke, migrena cloveka uplne vyradi zo zivota. Bohuzial v tvojom pripade nou pravdepodobne budes trpievat az do klimakteria. Zakladom ostava neurologicka liecba, su rozne postupy a lieky, ked nepomoze jedno, treba vyskusat dalsie a dalsie, aby sa dosiahol stav, ze budes zvladat bezny zivot. Potrebujes dobreho neurologa, to je zaklad, plus pravidelne uzivanie liekov. Dovtedy musis len zatat zuby a vydrzat-pocas zachvatu dat ladovy obklad na hlavu, uplna tma a ticho su samozrejmostou a je nutne sa vyhybat potravinam, ktore spustaju mogrenicky zachvat-hlavne ide o cokoladu, syry-najma plesnove, ale i ine, banany, cervene vino a dalsie. Ked zacnes citit, ze sa zachvat blizi, okamzite uzit lieky proti bolesti (napriklad ibuprofen a podobne), dat obklad a ulozit sa do tmy a ticha.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Migrena - Fórum - ZDRAVIE.sk