Nafúknuté brucho - Intolerancia? Strava?

Príspevok v téme: Nafúknuté brucho - Intolerancia? Strava?
bruchabol

Dobrý deň,

Neviem kam sa mám obrátiť, tak skúsim tu. Nie je to až taký problém, že by som mala ísť za lekárom, myslím...

Snažím sa zdravo stravovať. Jem veľa ovocia a zeleniny. Teraz asi druhý týždeň nejem mäso. Chcem byť vegetarián, neobúvajte sa prosím do mňa za to, je to moje rozhodnutie. A neverím, že kvôli tomu sa mi teraz deje so žalúdkom to čo sa s nim deje. Jedávam laktobacily nalačno, potom musli s bielym jogurtom a psyliom a ovocim a potom cez den vselijake ovocie, cestoviny, ryzu, davam do tela aj dostatok železa a bielkovin, jem všetky náhrady za mäso, aj veľa špenátu, zelenej zeleniny. Strukoviny jem, no nie tak často, menej ako raz za týždeň a stále nonstop mam nafuknúte brucho, bolí ma stále a samozrejme, že to musím aj nejak ventilovať, čo je dosť nepríjemné, keď je to naozaj nonstop.

Čím to je? Myslela som, že by to mohla byť intolerancia na laktózu, tak som na pár dni vysadila mliečne výrobky ale nič sa nestalo. Tak čo mam vysadiť? Čo mám zmeniť? Ja nechápem, veď nič nerobím zle.

Veď už len to psylium spolu s laktobacilmi by malo robiť dobrý základ, či sa mýlim? Ale aj tak som vysadila teraz aj laktobacily aj psylium a nič sa nezmenilo. Jem len tmavé pečivo, tmavé cestoviny. Môže to byť z chleba?? Ale aj to si väčšinou robím hrianku a som v zahraničí a tu aj tak nepredávajú taký klasický chleba jak u nás.

Podotýkam, že bežne som predtým nejedávala jogurty vôbec, ale syry milujem úplne všetky a tie som vždy jedávala. A moja mama napríklad, keď si dá laktobacily tiež je nafúknutá. No ale aj tak, vysadila som ich a nič...

Prosím poraďte mi.

Ve

pravidelne čítam vitalitu, kde pani liečiteľka udáva veľmi vzácne rady

1. ovocie jesť ráno a to nalačno
2. dodržiavať delenú stravu, aspoň niečo z nej, napríklad je vysoko toxické pre telo jesť mliečne výrobky v kombinácii s ovocím

delená strava robí zázraky, ja ju napevno nedodržujem, ale už roky si nekupujem ovocné jogurty

skús sa viac informovať o strave, dobrou pomôckou je ajurvéda, ktorá poukazuje na toxické kombinácie jedál, čo to potom robí :-(

liv99

to nebude vegetarianstvom, podla mna to bude bud zvysenim podielu zivej stravy v jedalnicku (ovocia a zeleniny), v tom pripade treba len pockat, kym si telo zvykne, alebo tou rannou kombinaciou mliecny vyrobok s ovocim. to by ma tiez polozilo. este ked k tomu pridas psylium a probiotika, amen ma. mala by som rovnaky problem. skus upravit prave tie ranajky. probiotika ber pred spanim. na ranajky ovocie, jednoznacne na lacno je ovocie najlepsie a jogurt si daj az hodinu po ovoci. a to psylioum je nevyhnutne? to by som nebrala vobec. ziva strava je ovela lepsia. a ked ti ten problem bude pretrvavat, skus si zadovazit kvalitny enzymaticky doplnok k strave a dopomoz trosku traveniu.

maruska123

este jedna vec: okrem neznasanlivosti laktozy moze byt aj alergia na mliecnu bielkovinu, su to dve rozdielne veci

napr ludia intolerantni na laktozu dobre znasaju kysle mlieko a mliecne vyrobky, ktore vznikli kvasenim, ale aj napr jogurty, pretoze obsahuju bakterie, ktore pomahaju stiepeniu laktozy

maruska123

ahoj, nemyslim si ze je to tym, ze nejes maso..ani ja nejem maso, cize :)a praveze odvtedy ma vobec nebolieva brucho :)

no to nafuknutie moze byt napr zo zeleniny, jes jej teraz viac ako predtym?predpokladam ze ano...,moze to byt tym, niekoho zelenina velmi nafukuje vo vacsich mnozstvach

co sa tyka tej intolerancie na laktozu, to by bolo najlepsie zistit vysetrenim, za to nic nedas