Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Dobrá kožná Žilina

Príspevok v téme: Dobrá kožná Žilina
kuko1

Potrebujem poradiť fakt dobré kožné v Žiline. Mám dáke s pokožkou vo vlasoch a už je to tak silné, že mám kolesá bez vlasov a to už aj na temene kde to hrozne vidno. Bojím sa že už vlasy nenerastú. Moja kožná mi na to povedala pred 3-ma rokmi že to je len odpadnutá chrastička, ale tá stále odpadávala a prišli aj ďalšie a mám to už hrozné. Nemienim ku nej už ísť lebo jej vyšetrenie je zbytočná strata času a diagnostika o ničom. Ak poznáte niekoho čo fakt sa zaujíma o pacienta a pomohol tak mi prosím vás dajte vedieť. Môže to byť aj okolie Žiliny, kľudne budem dochádzať.

kuko1

Si veľmi zlatá ako mi radíš postup, veľmi si to cením no čakala som že prídem k lekárovi a on sa zamyslí nad tým čo by som mala podstúpiť za vyšetrenia. Nikdy sa nič také nestalo a to už je cca 20 rokov. No ale sama som sa pýtala na hormonalny rozbor do Ľubochne a mala som pred menz. tak mi vyšlo že je to v nízkej hladine, ale vzhľadom ku obdobiu v ktorom som bola to bola akože OK. Nič viac som už nepodstúpila a aj toto bolo na môj podnet a ukecala som moju gynekologičku aby mi napísala odporúčanie.

kuko1

Ja som mala Roaccutan no akosi to nepomohlo. Potom sa už nikto s tým nezaoberal, ak nepomohlo toto- tak už nič. A takto prešlo veľa rokov a nikto mi na to nič nedal a nezisťoval čo by som v tom mohla ešte urobiť. Preto prišiel čas a nájsť niekoho čo by ma dal trochu do hromady. Aspoň tú hlavu, lebo už ani z domu nevyleziem!

tpch1

Ja by som v pripade akne po 40ke volila urcite postup: vysetrenie u imunologa (chronicka porucha humoralnej imunity moze sposobovat vysevy hnisavych prejavov) plus ORL vysetrenie kvoli vyluceniu fokalnej infekcie. Ak by toto bolo v poriadku, tak Roaccutane (v davke 0,5-1mg/kg hmotnosti tela do celkovej davky 120mg/kg). V pripade recidivy zopakovanie kury roa, co by vsak v tomto veku nemalo nastat. Na zlepsenie stavu pokozky po vylieceni chemicky peeling, ale podla mojho nazoru nie skor ako po 6 mesiacoch po ukonceni roa.

tpch1

Roaccutane je jediny liek, ktory dokaze naozaj akne vyliecit. Podava sa i zenam v nie mladom veku, ak akne pretrvava. Neviem, aku plet mas ty, ale ak mas akne stale, nevahala by som.

kuko1

Ďakujem za pomoc. Ja mám akné od 25 a teraz mám 43!!! Akné je stále a ešte toto s tými vlasmi...U Nejdkovej som bola asi tak pred 10 rokmi, bola zlatá ale na moju pleť povedala že to už také ostane. Divné, vôbec sa dáko s tým nezaoberala a tak som sa opýtala čo by som tam mohla pre seba ešte urobiť a tak som chodila na dermobráziu ( ktorá sa asi robí po všetkých zahojeniach - čo ja stále nemám) a dodrbala som si pleť ešte viac. Viem že ju chvália, ale ja nemám dobrú skúsenosť. Poslala som tam dcéru (šla som aj ja) a na akné pre ňu mi dala na výber Roaccutane alebo Roaccutane. Neviem v tedy mala 16 rokov a musela som rozhodnúť ja. Rozhodla som Roaccutan, no myslím že mohla začať niečím jemnejším a potom pritvrdiť. No chcela to rýchlo zmietnuť zo stola..To je môj názor, možno jej krivdím - ale ďakujem jej lebo to fakt pomohlo a ešte sa nevrátilo. Dcéra má menej jazvičiek a je spokojná. Uvidíme čo to ukáže v budúcnosti, predsa len to bolo odvážne konanie!

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Dobrá kožná Žilina - Fórum - ZDRAVIE.sk