Ako sa zmieriť s tým že je človek donútení prestať ?!?

Príspevok v téme: Ako sa zmieriť s tým že je človek donútení prestať ?!?
športovec22

Som psychicke na dne. Mám 17rokov od 13nástich systematicky športujem/trénujem deň čo deň (3dni makám 1 voľna(iba beh...) atď..) v týždni som doteraz nemal viac ako 2-3max. dni voľna - po celých 5 rokov. Venujem sa cyklistike, som 2 roky v dobrom klube, moje výsledky boli super pár krát som vyhraval/zväčša obsadil pekné umiestnenia hlavne v zahraničí (česko, rakúsky pohár juniorov...) Pred 8mesiacmi som si vyhodil v škole na telesnej kotník, a od vtedy je to o ničom dlho som mal prestávku asi cez mesiac a pol. Mal som natrhané väzi a šlachy, od vtedy to nestojí za nič, stalo sa to na ľavej nohe, keď teraz trénujem pravá je super no v ľavej ma bolieva koleno kvôli kotníku si myslím...,, kotník už nebolí ale mám pocit že je stále niečo zle... doktor vravel že to vyzerá v poriadku... ale akosi stále nič, je to totálne na h.....,, pomôžte mi prosím čo mám robiť s tým pocitom že som si nič z mladosti neužil namiesto chodienia na kúpaliská, diskotéky... atď ja som trénoval. Iba kvôli tomu aby som niekedy niečo dosiahol, a teraz mám ten hlúpy pocit: kde je tá spravodlivosť ?, makám ako sa to len dá a stane sa mi toto niekto sedí celý den na zadku a dosiahne viac ako ja....... Je mi z toho zle. Snažím sa stále, ale pokles výkonnosti je vidieť i na papieroch z testov (či už watty z laktátových testov,...). Neviem či mám s tým seknúť to rozhodne nechcem ! ale na čo sa trápiť ďalej ako to bude stále o ničom...

xdanielax

za malicko, hlavne nevesat hlavu. Mas perfektny zaklad. co by som ja dala za to, keby od mala sportujem! :-)
Takze fakt, prekonzultovat to. Nech vies hlavne na com si a od toho sa odvijat dalej. Zatial sa predsa mozes udrzovat inym sposobom, nemusis makat naplno.

športovec22

xdanielax : to máš pravdu, tú mladosť ak sa by mi niekto navrhol že by ma vrátil v čase tak by som to inak nechcel, je to môj život sú to moje ciele. Som rád že som toho toľko odmakal a dúfam že ešte odmakám, je mi z toho na nič stále ale tým to nezmením. Keď tak vynechám túto sezónu a budem to dávať do kopy možno lepší lekári poprípade operácia...

vďaka xdanielax prehovoril si trocha do mňa

xdanielax

a si si uplne isty, ze ani za cas, ked tu nohu zregenerujes, potrapis rehabilitaciami sa to neda dokopy??
ak ano, potom je na case zmenit ciele. Nie vzdat sa sportu, ale mozno presedlat na iny! To by ti velmi pomohlo.

Myslienky, ze si zabil mladost sportovanim a nic si si neuzil, uplne vynechaj, lebo mas vsetko pred sebou. Si mlady a vsetko pekne ta este len caka.
Teraz ti z toho trochu sibe, ale to prejde. Treba si s cistou hlavou ujasnit co sa da, co sa neda robit a podla toho sa zariadit. Nie je to tak zle! Neprisiel si o nohu alebo co.. vzdy mozes robit este nieco, co ta bude bavit. Hlavu hore!

m,mlk

športovec, chýba ti nadhľad. sú ľudia, ktorý majú kopec najrôznejších problémov. Bojujú s tým. Niektorí sú šťastní aj s problémami, iní sú nešťastní, aj keď majú naoko všetko. Asi ti vyzdnie blbo, keď napíšem, že nič hrozné sa nedeje v tvojom prípade. Proste sa stáva, že mladým nádejným športovcom sa stane úraz a nemôžu ďalej pokračovať. Stáva sa to - je to život. Ber to z nadhľadu. Nie osobne - že tebe sa stala tá najhoršia vec. Nikdy nevieš, čo sa deje prečo a čo je pre teba najlepšie. To môžeš povedať až s odstupom času. Možno o 10 rokov si povieš, že toto bola najlepšia vec, čo ťa v živote postretla a nasmerovala ťa inam.

športovec22

Ja už neviem, kašlať sa na to nedá! chcem zažiariť zase ! byť dobrý a lepší ako doteraz ! ale už to asi nepôjde :/ a z toho mi je pekne na nič. Ja neviem, je normálne že myslím na sebevraždu ? poprípade poslednou dobou na vstup do armády.. to by som poslúžil aspoň štátu..

športovec22

inú zálubu ?, to nie je tak ľahké začať robiť niečo iné keď už si celkom vysoko a ide ti to čo robíš. Podriadil som tomu všetko, tvrdo som drel.. neviem komu mám za to poďakovať že sa mi to stalo...

iba pre zaujímavosť neznalcom (mám 185cm/68kg 9%podkožného tuku....) verte mi že toto dá prácu.

Ale čo tu kecám, neviem myslel som že mám psychiku dobrú ale som z toho zhnusený stále :/ mám chuť si to niekde hodiť ! na čo !! toto je ....

ATIDE/ESMERA

Netráp sa, spravodlivosť na tomto svete nie je :D skús a upokojiť a nebyť psychicky na dne, aj druhých všeličo trápi...uvidíš, bude lepšie, nájdi si nejakú inú záľubu aspoň dočasne, skús to