Diplomová práca a plagiatorstvo

dreamy

Hm, myslím, že keby bol ten citát len jedna veta, tak to ti ani ako zhodu nevyhodí. Keby to bolo viac viet, tak asi áno.
Nie, zdroje odkiaľ to máš tam systém vôbec neuvádza. Nie je až taký premakaný :D To by ti mohol skontrolovať vedúci alebo oponent, ale neviem či toto veľmi kontrolujú. Skôr sa zameriavali na vlastnú prácu, nie citácie.

[zruseny1]

jasné, a ešte jedna vec...keď mám v práci citát, ktorý bol citovaný znovu a znovu mnohými a mnohými ľuďmi a v miliónoch dielach - napr. keď uvediem k nemu zlý zdroj, dajme tomu "A" pričom skutočný zdroj by mal byť "B" pri nájdení zhody mi napíše systém, odkiaľ tá citácia je, uvedie že "B" pričom ja mám v práci "A" bude to prúser?

dreamy

Ale neriešte to, keď sa vám bude zhodovať len citovaná časť z použitej literatúry, tak nie je problém :)

[zruseny1]

k mojej téme ešte nestihli knihy napísať :DD
ja sa bojím toho, že nejaká čúza s podobnou témou bude prekladať z rovnakej zahraničnej stránky a v podstate tam budeme mat obe rovnaký preklad :D

dreamy

Áno, mne ukázalo presne odseky, ktoré boli zhodné - bola tam tuším percentuálna zhoda a presný názov tej cudzej práce s ktorou sa mi to zhodovalo.
To s tým zlučovaním odsekov nepomôže, ono si to "všimne", že sa tá časť zhoduje či tam už budú medzery alebo nie :)
Neviem či by zmena slovosledu pomohla. Počula som také neoverené info, že vraj systém porovnáva najprv prvé a posledné slová a keď sa to zhoduje, tak porovnáva celý odsek. Ale neviem či je to pravda, možno je to blbosť. Skôr by pomohlo používať synonymá. Ale keď cituješ, tak by sa asi malo presne. Najlepšie je používať nové knihy, z ktorých ešte nikto v predchádzajúcich rokoch nestihol citovať. Aj keď je problém pri niektorých témach úplne nové knihy nájsť. Alebo potom preklady z cudzích jazykov :) Tam mi nevyšla žiadna zhoda, lebo preklad bol z mojej hlavy :)

[zruseny1]

myslím, že ja tomu chápem :) ale mala by som pár otázok ešte... pri Bakalárke som mala nulovú zhodu, takže si neviem predstaviť ako tú zhodu zobrazuje. Vám, ktorí ste mali zhodu ukázalo presné odseky, ktoré sa podobali?
a nejaké finty k tomuto celému ešte neviete odporučiť? napríklad v spvise s tými odstavcami, neoplatilo by sa ich mať menej? :D napr. miesto troch pôvodnych budem mať jeden zlúčený? :D
a vraj stačí zmeniť pás slovíčok, slovosled , hlavne na začiatku vety a potom by to malo byť ok

dreamy

Ten systém porovnáva zhodu v odstavcoch. Teda nie koľkokrát sa ti jednotlivé slová zhodovali. Ale keď si tam mala nejaký odstavec, ktorý sa podobal na nejaký iný odstavec z cudzej záverečnej práce, tak tam ti vyhodilo percentuálnu zhodu k tomu odstavcu. Neviem teda či ma správne chápete, ťažko to vysvetliť :)