Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Strach so zubara

Príspevok v téme: Strach so zubara
lukas231

Mam 17 rokov, a u zubara som nebol cca 8-9 rokov. :-/ viem viem, je to moja chyba a veľká, neodsudzujte ma prosím... ale mam hroznú fobiu zo zubarskeho kresla. Neviem či existujú ešte aj nejake zaznamy ked som tam bol naposledy ako maly. Chcem to však napraviť a dať si zuby do poriadku, a nemienim to jaksi odkladať :( . To že ich mám krivé je druhoradá vec.. hlavne chcem aby boli zdravé, a myslím že ich nemám v nejakom dezolatnom stave ale kazy sa najdu. Neviem nájsť spôsob ako sa donútiť íst sa objednať, za prvé sa bojím tých rečí.. čo mi povie lekar kde som bol tolke roky, dalej sa bojim aby sa to nedostalo von z ordinacie lebo by to bolo peklo pre moju psychiku... a to najdolezitejsie je asi prekonat samotny strach z toho tam ísť. O peniazoch ktoré si budem musieť hradiť sám už ani nehovorím ... :( Prosim vás poradťe mi čo mám robiť. Ďakujem

pavikova

dobry den nebola som uz 8-roku u zubara :( strasne sa bojiim zubara :( mam tak znicene zuby ze dva predne mam uplne cerne ale nebola ma..Ale je to hrozne...Prosiiim rady..VOPRED dakujeem :D

Ivix

Všetkým, ktorí sa boja ísť k zubárovi po dlhšom čase, odkazujem: len do toho!!! Ja som dnes bola u zubárky po 12 rokoch a tiež som sa bála, že ma "zjazdí" atď. Ale bola veľmi zlatá, ani slovkom sa nezmienila o tom, že som nezodpovedná. bola som u nej asi hodinu a odchádzala som veľmi spokojná. Takže chcem povzbudiť všetkých nezodpovedných k svojim zúbkom, je čas to zmeniť. Ja od dnes pristupujem k svojim zubom poctivo.

slamka.

poziadaj o injekciu a mas postarane, uvidis, potom je to uplny relax :))), stoji myslim okolo 5 eur?, neviem, mozno viac, ale stoji to za to

Loveme

Ja sa k zubárovi teším :) A preto mam krásne zubiská, tak ty sa tiež neboj! Reči pusti jedným uchom dnu, druhým von. Naozaj sa netreba báť, skôr si ten strach privolávaš.

Michael82

Ahoj, to že sa ľudia boja zubárskeho kresla je buď spojené s nejakým nepríjemným zážitkom alebo zlým prístupom zubára.. V prvom rade je to však o tom prístupe zubára, ak máš s ním zlé skúsenosti, určite ho vymeň za druhého. Nechaj si odporučiť od známych, od kamarátov popr. pozri nejaké referencie na internete na zubárov v tvojom okolí. Mal som podobný problém so svojou prvou zubárkou, pretože mala absolutne neľudský a neprofesionálny prístup k pacientovi a každá návšteva u nej bola pre mňa hororom. Teraz navštevujem nového zubára a som s ním nadmieru spokojný, presne mi vysvetlí čo bude robiť, ako to bude robiť, dá mi možnosť vybrať ako to chcem, keď to má bolieť upozorní ma nato, hneď mi ponúkne aj umŕtvovaciu injekciu, všetky zákroky robí úplne sterilne, posrandujeme niekedy :) atď. Samozrejme že všetky zákroky si musím zaplatiť, ale pre mňa je zdravie prvoradé a určite aj pre teba, čiže nemôžeš sa báť aj trocha zainvestovať.
To že si nebol 9 rokov na prehliadke je určite dôvod ho čím skôr navštíviť! To že nemáš zuby v dezolátnom stave ti môže potvrdiť iba zubár, kazy v medzizubnom priestore popr. skryté kazy nezistíš keď sa pozrieš iba do zrkadla, až keď sa ti začne lámať jeden zub za druhým a ty zrazu zistíš že si štrbavý a nebudeš sa môcť ani usmiať ani na dievča :) Určite to neodkladaj a objednaj sa čím skôr na prehliadku či už u nového alebo u tvojho súčasného zubára! good luck!

ATIDE/ESMERA

Neboj sa, určite ti nebude pichať akurát do nervu. Pri kontrole použije len zrkadielko asi...cho´d k takému, čo robí bezboelstne, ja doporučuje MUDr. čecha - Denatl studio 2001 Piešťany, ej to v kúpeľoch, je súkromník, ale robí dobre a bezbolestne, mne urobil už cez 15 zubov, chodím k nemu asi 2 roky, teraz som prestala kvôli financiám, eln čo ich budem zas mať, tak pôjdem určite znovu :D ale už en maličkosti mi chýbajú, iank je môj chrup už viac-menej v poriadku. Zbavilo ma to trochu strachu zo zubára

xcv

Ja mám tiež fobický strach zo zubára ale zuby su už v dezolátnom stave až tak,že rovno v predu mi chýba zub,už musím ísť som sa zaprisahala ale chcem sa opýtať,viem že sa to dá s injekciou,lenže ja mám strach aj z toho že ked ich najprv začne kontrolovať a čo ked mi v každom zube bude pichať pri kontrole do nervu...emožem si to ani predstaviť

ATIDE/ESMERA

To nie je pravda, ja tiež trpím dentalofóbiou, a u zubára som nebola až 10 a viac rokov, a kroene tam nemám :D Ja somt o vyriešila tak, že som si našla zubára, ktorému verím, a ktorí robí bezboelstne, za posledné 2 roky som absolvovala 15 opráv kazov :D s bielymi plombami,a le moje zuby teraz vyzerajú o poznanie lepšie, už ani taký strach nemám, keď viem, že zákroky budú bezbolestné. Ešte mi chýbajú nejaké maličkosti, ale to halvné už mám spravené a hlavná vec je, že ma to už v ústach NEBOLÍ. Ešte by som potrebovala jednu korunku, malý kazík a možno dať von osmičku zub v jasne, a to je celé :D na to treba najprv ale zarobiť :D poraídm, urob to tak aj ty, že si nádješ niekoho, kto robí len pod injekciou, a potom si dáš všetky zuby pekne opraviť

eva123

Ja som nebola u zubára strašne dlho a teraz sa tam už aj bojím ísť, lebo mi bude nadávať, kde som tak dlho bola :P ale už tam fakt musím ísť, lebo mi treba porobiť plomby a tak ;)

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Strach so zubara - Fórum - ZDRAVIE.sk