Chcem sa <censored> ... mat rada :)

Príspevok v téme: Chcem sa <censored> ... mat rada :)
lera

Ahojte Mam 17rokov a asi pred rokom aj nieco som zacala s dietami.Mala som 163cm a 54kg.Schudla som behom pol roka na 47 a vtedy sa to zacalo.Dovtedy som totiz sice drzala diety ale tie znamenali len obmedzovanie sladkeho ci pitie cistej vody miesto coli a pod. ale tak sa chudlo velmi malo a tak som postupne obmedzovala prijem jedla na minimum.Posledne 2-3 mesiace je to tak ze nejem nic len pijem az kym mi neni na odpadnutie potom si nieco dam len aby som neodpadla.Lenze potom to vystrieda uplny zachvat prejedania sa a zjem take mnozstva ze mi je zle mam pocit ze prasknem a tak to cele vyvratim bo mam vycitky a bojim sa ze priberem.A tak hned za tym zase nasleduje ocista cize znova cele dni nic nezjem a takto dookola.Idem sa s toho zblaznit neviem to zastavit pretoze aj keby som chcela staci mi jeden pohlad do zrkadla a je mi zo seba zle.Citim sa tucna a hanbim sa chodit medzi ludi.Nehala som vsetko co ma doteraz bavilo a utapam sa doma v depresiach.Teraz uz viem preco toto cele zacalo.Je to prostredie v ktorom zijem,pretoze som stratila vlastny domov.Malo to byt len na kratko no teraz je to pre mna nekonecne a ja sa citim ako zviazana.vo mne to krici ale nikto ma nepocuje a nechape a ja si neviem pomoct.nemozem nic spravit a preto robim to co jedine mozem ovplyvnit-postava.ale uz nevladzem chcem sa zabit pretoze nevidim zmysel zivota pretoze nechcem zit v depresi nechcem sa trapit nejedenim ci zvracanim.PROSIM piste len tie co toto prezivaju alebo prezivali co ma chapu pretoze ludi co ma nechape je uz viac ako dost.A sama viem ze pokial som toto nezazila tiez by som nevedela na take nieco regovat.dakujem

lera

Andrej ozaj... co ak by si tam dal ze "premenovana tema" ?? lebo inak ti co mi sem pisali nebudu vedet kam sa ta tema stratila :(

lera

Andrej no neviem nic ma teraz nenapada..Tak tam daj napr. "Prosim poradte mi" alebo take nieco.teda ak to uz moze byt :)
majkaaaa mam len mamu a ona to vie ale sama s tym teraz nemoze nic spravit.musime pockat az sa nam dostava dom a to este potrva dllho.a nas stary je uz predany.ale ona nevie o mojom probleme s ppp len vie ze mam depky.

majkaaaa

Lera,ked mas take dobre kamosky, tak ich popros o pomoc, lebo sa to zle skonci, mladucka baba v tvojom veku, ktora ma zivot pred sebou nemoze mysliet na samovrazdu. Ja viem pochopit tvoju situaciu a verim,ze je to pre teba tazke, ale musis sa z toho dostat! Napisala si,ze nemas doma kuska sukromia, takze tvoji rodicia musia vidiet,ze sa s tebou nieco deje, musia vediet, ze mas problemy a to s tym nic nerobia? Nechapem celkom rodinnu sitauciu u vas doma, ale viem,ze kazdy rodic miluje svoje dieta a dal by mu cokolvek, takze ked sa s nimi o tom porozpravas, urcite urobia vsetko pre to, aby ti pomohli.

lera

majkaaaa myslis ze je to vazne? Ja neviem:(a ta zmena tak ja mam uplne super kamosky tak to urtite zmenit nepotrebujem.Oni mi stale vravia ze som pekna taka aka som atd.ale ja tomu neverim.Ale mas pravdu ze treba zmenit prostredie v ktorom zijem v mojom pripade je to moj domov lebo uz vise roka nemam vlastnu izbu,vlastnu obyvacku proste nic.Miesto doma som doslova na navsteve.Nemam pre seba kusok sukromia a ked chcem byt sama tak idem von a tam sa vyplacem bo inak sa neda.Neviem ci to chapete.Zda sa to malickost ale verte mi je to tazke je to ako vazenie.Mozete kricat ale nikto vam nepomoze.Mozete plakat ale nikto si vas nevsima a vy tam sedite a cakate az vas pustia.A toto ja v mojom veku nezmenim nemozem sa sama prestahovata nemam kam ist to isto chapes.Tak co mam robit??? Viem ze mam s toho depky a potom chcem aspon schudnut.Ale takto to skoncit nemalo.Nikdy som neverila ze prave ja by som mohla mat anorexiu co bulimiu.Boli to pre mna dve viac nez cudzie slova.A dnes je to pre mna kazdodenna zalezitost ktora ma zabija.

majkaaaa

Mila Lera!Chcem ti povedat,ze ta uplne chapem, tiez som mala podobne problemy, ale niekdy nie az taketo vazne. Skoncilo to,ked som zmenila prostredie v ktorom som zila (myslim kamaratky). Strasne mi to pomohlo, lebo som mala stale pocit, ze nie som v nicom dobra a tiez,ze som tucna (trapila som sa dietami a podobne),ale to bolo uz davno, teraz mam 19,mam nove kamosky, chalana,ktory ma miluje a je mi fajn, som so sebou a so svojim zivotom maximalne spokojna. Myslim si,ze by si mala vyhladat odbornu pomoc a mala by si aj ty \"zmenit prostredie\", v ktorom zijem,lebo to dokaze urobit vela. Verim,ze to dokazes a budem ti drzat palce a aj ostatnym babam,ktore sem pisali. Dievcatka, vsetky sme krasne, aj zivot je krasny, nenechajte si ho znicit par kilami navyse, podstata cloveka je aj tak niekde inde. Chapem vas a sucitim s vami, ale ja verim,ze to dokazete a dostanete sa z toho. Budem na vas mysliet, vela stastia!

brunuska

no hu!!! takto hnusny mozes byt kludne!!! :-) keby boli vsetci chlapi takto hnusny-wow-na co chudnut??? tiez si myslim- a inak je pravda,ze chlapom sa paci ked maju za co chytit a kym sa zmestime na jednu stolicku-zadocek je v pohode :-)
to len trosku na odlahcenie!

hu

budem hnusny :-)
aj velka rit vie ocarit.

Prilis horlive sebasledovanie skodi. Tiez skodi "vyrastanie" na casopisoch typu bravo, supermodelka, a podobne...reklamy....

Terba ist do spolocnosti a zit, nie sa trapit a nicit....

Zenske, vsetky ste pekne :-)

brunuska

lera a ostatne-treba pochopit samotnu podstatu ppp- ako choroby-ako zavislosti-to neni -ako to mylne chape spolocnost a odsudzuje-to neni len o tom ze chcem byt stihla a tak bud nic nejem alebo vsetko vyzraciam- nezvraciate vlastne jedlo-ale problem- ppp ma ovela hlbsiu podstatu-a vzdy ma dovod- najcastejsie ako spustat- je prave matka-kladie na vas vysoke naroky-ktore su nesplnitelne,snazite sa byt dokonalymi vo vsetkych smeroch-ibaze dokonalost neexistuje-kym to pochopite uz mate na krku ppp a riadny maler.nezvladate to=ppp.bulimia- prejedanie-uspokojenie seba-vzapati vycitky,nenavist voci sebe a zlyhaniu-zvracanie-riesienie problemu-ulava.
a treba si uvedomit ze boj s ppp je vacsny boj-neda sa z nej vyliecit- ale mnohe z nas krasne ziju s nou a pri tom ziju! a tiez sa este vela krat "posmyknete"ale to neni zlyhanie- mnohe to hned vzdaju a vratia sa spat- a potom hovoria ze im liecenie vobec nepomohlo-oni ti daju navod ako to zvladnut-ale je to na kazdej z vas- ci chcete!a musite to dokazat sami!a dokazat sa to da!!! ako je to so mnou dnes? 6 rokov cista-samozrejme posmyknutia su aj budu-ale z toho si tazku hlavu nerobim-pretoze sa opat postavim a idem dalej-poviem si stalo sa ale viac sa uz nestane!a ci ma trapi kilo naviac? trapi-ako kazdu zenu!je dolezite racionalne uvazovanie- pretoze ked priberiete-cosi vas bude tahat spat-bud nadmerne cvicenie, hladovanie,zvracanie,alebo prehnane zdrava strava-ja si dnes dokazem jedlo vychutnat-a ak si ho vychutnam len raz alebo dva krat za den-nevadi-ale si ho vychutnam-a nemam vycitky!!! lera ty si to dnes nedokazes predstavit-ked si spomeniem na to vystrasene zubozene dievcatko pred 6 rokmi-ked som sama vyhladala psychiatra a uplne sa tam zrutila-tak sa musim usmiat-niekto uplne iny.ten boj ma denno denne posilnuje-som silnejsia nez ktori kolvek iny clovek-nie som namyslena-ako si mnohi myslia-ale viem-ze ja bojujem kazdy den a tento boj uspesne vyhravam. inak pri ppp sa meni cela osobnost- klamete,nenavidite nielen seba ale aj inych,ublizujete nielen sebe ale aj inym,vinite nielen seba ale aj cely svet. nemyslite si ze si navzajom s ppp pomozete-prave naopak taha vas to spat-aj teraz snazim sa vam pomoct- stojim pred vami "naha" davam vam svoj pribeh-chcem vam pomoct-ale ak povies ze sa liecit nepojdes-alebo naslubujes a nakoniec to aj tak nedodrzis-je to moja osobna prehra,zlyhanie,ktore ma moze stiahnut spat-ale nestiahne-pretoze sa s tym uz dokazem vyrovnat inak-ako vy.
Takze treba sa vzchopit,najst v sebe silu-nielen o tom dookola rozpravat ze sa chcem liecit-ale sa aj liecit-no nikto za vas tento boj nevyhra-moze vam len podat pomocnu ruku,dat navod-ukazat ako na to-ale musite to dokazat a zvladnut same!!!!!!
Vela stastia babulky- a ak sa niekomu nepaci moja velka prdel-nech si trhne nohou a najde si s mensou!!! :-)