Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

chudnutie s čínskou kapustou

Príspevok v téme: chudnutie s čínskou kapustou
Mohannn

Zdravím, chcela by som sa spýtať na váš názor. Kamaratka začala s vlastnou "diétou". Začínam rozmýšľať či s ňou nezačnem aj ja. Každý deň, naozaj každý je iba čínsku (abo pekingskú )kapustu. Nič iné. Povedala, že jej môže zjesť za deň naozaj veľa, pretože 100 g ju výjde na cca 53 KJ čo je asi tak 12 - 16 kcal. POvedala, že to bude robiť kým nedá dole celých 20 kíl. čo myslíte, pôjde jej to a za akú dobu? Ak to teda vydrží??...
Ď.
Prosím vás o normálne komentáre, nechceme sa tu zbytočne ponižovať :))

Magy

Mohannn - daj jej precitat nase reakcie? ale pochybujem, ze spochabenu mysel nieco presvedci. ona si mysli ze ma pravdu a ze to je tak najlepsie, ako to robi. pokial jej nejaka stipka rozumu ostala, da si povedat. ak nie, bohuzial, ty si nemas co vycitat, spravila si co sa dalo. nutit nasilu ju nemozes.
kazdy si vybera vlastnu cestu zivotom a ak sa ona nicit chce (a nazyva to chudnutie), je to jej volba.

Mohannn

Aha....No dobre, ale povedzte ako to mám vysvetliť jej?! Myslíte si, že je nejak ľahké prehovoriť niekomu s ppp do duše? ...

Nechcem aby skončila ako troska...

RNG

Bok choi je vyborna zelenina, plna mineralov a ked nie je prilis zvadnuta aj inych cennych latok.
Ale zelenina by nemala byt jedine jedlo, clovek potrebuje pestru stravu a "hladovky" pod 1200 KCal denne su nebezpecne, poskodia imunitu, regeneraciu a celkove oslabia telo. Keby povedala, ze polovicu normalneho jedla nahradim kapustou, tak si spravne volila dietu.
Na to, aby clovek nastartoval spalovanie tukov musi napr telo oklamat, ze ma dostatocny prisun tukov, inac ked sa tukom kompletne vyhne, telo prejde do stavu rezervy, nepali tuky a dokonca ich vytvara v peceni a inde z cukrov a ked nema dost energie, jednoducho vypne(unava, spanok) a vtedy nic dokopy nespali.
Takze chudnut treba rozumne, ucinne a bez ohrozenia zdravia.

Magy

Mohannn - tvoja kamaratka ma vazny psychologicky problem, pretoze sa dostala do stavu, ked uz skusa uplne hovadiny (mierne povedane).
to co ona povazuje za dietu, je totalne nicenie organizmu. ziadna, a to dorazne opakujem, ziadna mono-dieta, kde clovek konzumuje iba jeden druh potraviny, nedoda telu potrebne vyzivne latky, vitaminy a mineraly v dostatocnom mnozstve. fakticky si telo odmineralizuje, odvitaminizuje (ci ako to napisat spravne), rozhodi komplet metabolizmus, teda aj to malo, co este mala. na konci bude unavena, vycerpana, deprimovana, znicena. v zufalstve z toho, ze sa ledva hybe, lebo neprijima dostatok energie, sa vrhne po kalorickych veciach. a kolotoc sa roztaca...
to co dosiahne tvoja kamaratka je teda iba hlbsi prepad do zacarovaneho kruhu priberanie/chudnutie a kazdy cyklus bude horsi, znicujucejsi, s horsimi nasledkami na zdravi po cely zvysok jej zivota.
tych 20kg mozno zhodi velmi rychlo, ale sposobom, ked jej telo bude po skonceni takejto diety zase panicky uchovavat kazdu kaloriu naviac - teda do tuku. taketo hojdacky su priamou cestou do pekla.
rozumne chudnutie znamena POMALE a TRVALE, aby sa metabolizmus stihol prisposobit a byt ustaleny, aby sa clovek po cely cas citil zdravo, pri plnej sile, aktivny, vitalny...

ZMYSLUPLNE CHUDNUTIE MUSI DOPREVADZAT PRIJEM DOSTATKU ENERGIE, ZIVIN A VEEEEELA POHYBU!

CHUDNUTIE VYHLADOVENIM NIE JE CHUDNUTIE!!!

ako som pisal na zaciatku, je ziarivy priklad PPP a skonci ako troska, ak si bude vymyslat take imbecilne diety.

Mohannn

dajme tomu, že máme podobný názor, ale ani sa jej nečudujem, vlastne som celkom rada že bude jesť normálne, žiaľ mala opletačky z anorexiou, teraz je bulimička, čo má "nadváhu" a keďže si "nemôže dovoliť jesť normálne" chce jesť takto. Že takto to pojde, podľa nej... Snažila som sa ju odhovoriť, ale keď ona chce schudnúť, neverili by ste ako...podľa mňa je fajn, má proste takú stavbu tela, myslím že po mame- chudé nohy, malý zadok, väčšie ramená aj hlava, viac v pažiach atĎ... nechcem aby si ublížila...

Helus

Mohann no neviem,ako to dokaze len s tou kapustou,predsa 20 kil je dost dat dole.Ja som vyskusala v zivote vela diet,ale len kapustou veru nie.Ja som zastancom zdravo,a bez ujmy na zdravi.ja by som nedokazala fungovat len na kapuste,milujem jogurty a ovocie,a syry a bolo by to pre moju psychiku tyranie.Dlhsie ako 2 dni by som to urcite nevydrzala.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

chudnutie s čínskou kapustou - Fórum - ZDRAVIE.sk