Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Niečo na preplnený žalúdok?

Príspevok v téme: Niečo na preplnený žalúdok?
Pavlína1r

Dobrý večer, chcela by som Vás poprosiť o radu. Cez týždeň bývam na internáte, ale cez výkend som doma. Neviem, či je to vlastne normálne, baviť sa o jedle, ale tak snáď ma niekto z Vás pochopí a poradí mi. Na internáte jem normálne, školskú stravu. Ale hneď, ako prídem domov, začne fáza "vykrmovania". Matka do mňa stále hučí, že nebude vyhadzovať žiadne zvyšky. Tak proste musím všetko dojedať. Je do mňa schopná nahádzať také porcie, že sa potom sotva hnem. Je mi len 17, takže sa ku mne správa ako k 3 ročnému detsku a čaká, až kým doslova nevylížem tanier...

To by mi ani tak nevadilo, ide skôr o to, že ja to mám potom v žalúdku celú noc, trávi mi a strašne zle sa mi spí. A na druhý deň mám totálnu pachuť v ústach, páchnucu stolicu (mimoriadne) a bolí ma ešte preplnený žalúdok. Skúšala som sódu bikarbónu, aby som aspoň zmiernila tú bolesť, ale nepomáha to.

Mimochodom s mamou som sa o tom už rozprávala, ale ona vraví, že to raz prežijem, že to treba dojesť..

Nevedeli by ste mi niečo poradiť? Nejaký čaj? Alebo čo by mohlo pomôcť? Ja už vážne neviem..

arman

citygirl, diky. Recept som vymyslel sam, teraz mam taku antiparazitalnu kuru a je v nej uplne super. Vlastne vsetky tie veci co som vymenoval, maju silne antiparaziticke vlastnosti, a o tom je travenie... aby sa tam nepremnozilo, co nema. :-)
Ak chces presny recept, tak tu ti ho dam:
Armanov protiparazitalny salat :-)

cca 150g kyslej kapusty
do maleho poharika naliat 15ml repkoveho oleja - za studena lisovaneho (alnatura v DM - za 3 eura ;-))
rozmiesat donho:
1/2 caj. lyzicky kurkumy
vacsiu zdibku zazvoru a muskatoveho orieska. Pomiesat
Kyslu kapustu husto posypat z kari korenim z toho mlynceka kotanyi (mozes si precitat zlozenie a tie koreniny nakupit samostatne, ale to chce trochu saskovat). Popripade kup ine hotove kari, ale ten mlyncek je proste bombovy. :-)
Teraz dolezite, a moje tajomstvo, ktore som sa rozhodol prezradit. Ma to neuveritelny efekt na vysledok. Je to indicke korenie Tanduri Masala, ak sa tam neda, chuti to obycajnejsie. Je take cervene. Kupis v exotickych potravinach, tym este posyp tu kapustu, ale nie az tak nahusto, ako kari. Potom pridaj petrzlenovu vnat, nemusis nou setrit. Mozes aj ine bylinky, oregano, tymian - to vsetko pomaha traveniu.
Nezabudni to posypat kajanskym korenim, cim viac palive, tym lepsie pre travenie. :-)
Mozes este posypat zdibkou rimskeho kminu (namiesto rasce, rascu som este neskusal). Prida to prijemnu aromu.
Nakoniec to zalejes tou zalievkou z repkoveho oleja a dobre premiesas. Vznikne pikantny tmavozlty kapustovy salat vyraznej korenistej chuti, chcel som si to nechat pre svoju restiku, ked budem raz otvarat, ale nebudem sebcit. S hentymto salatom sa kazde varene jedlo travi podstatne lepsie a kysla kapusta prospieva crevam kedze obsahuje probiotika. Dobru chut a na travenie! ;-)

terrikaa

najhorsie co mozes urobit pre plny zaludok je dat si sodu bicarbonu...ta neutralizuje zal.kyseliny a jedlo ti ostane na viac hodim lezat v zaludku a zacne hnit. presne ako tu pisal niekto podo mnou.

.

Obžerstvo je škodlivejšie pre organizmus ako opilstvo..a ako tu niekto radí-sóda bicarbona-tak to už ABSOLÚTNE NIE,tá predsa neutralizuje žalúdočnú kyselinu,ktorá je tak potrebná na trávenie dobre požutého jedla v žalúdku,bez nej jedlo nie je natrávené a hnije v črevách..
Tieto jedy sa šíria krvným riečišťom po celom tele,znižujú imunitu organizmu a sú základom pre vznik chorôb(nechcem ich menovať) v budúcnosti.

citygirl

Arman,
dakujem za recept na salat z kyslej kapusty.Sama osebe vie byt kapusta dost nudna, ale s tvojim odporucanym dressingom to znie naozaj dobre! dakujem za napad.

arman

Magy ti to pise spravne.

Este doplnim, ze ked uz sa prejes, tak skutocne je na mieste uzit pankreolan, ale to ide dost do penazi. Usetri ti to slinivku do buducnosti.
Potom, vzdy ked sa prejes, dbaj aby v tom bolo dost vlakniny... to pomoze telu zbavit sa toho bordelu rychlejsie, a vlaknina absorbuje vela bordelu. K varenemu jedlu ale nejedz ovocie, vzdy iba zeleninu. Ak uz sa do teba nic nezmesti, tak si kup jablcnu vlakninu, a zmiesaj ju z vodou. Ale je to dost nechutne. :-)
Potom, k tomu jedlu zjedz vela korenin, ktore podporuju travenie. Najlepsia je kurkuma, kajanske korenie, zazvor. Velmi dobra vec je kari, co predava Kotanyi, taky mlyncek. Alebo hociake stiplave papricky. Bylinky ako oregano, petrzlenova vnat, a tymian su tiez velmi dobre. Nauc sa robit si nejaky salat, ktory mozes jest k tym jedlam. Nemusi ho byt vela na mnozstvo, ale mozes donho nasukat to obrovske mnozstvo korenin. Najlepsia je na to kysla kapusta.
Daj si 100g kyslej kapusty, daj tam vseliake korenia, podla chuti, nech je to totalne pikantne, koreniste. Doporucujem rozmiesat ich v troske oleja, asi polievkovej lyzici a zaliat tym kyslu kapustu... je to bombovy zdravy salat, nic lepsie na travenie neexistuje. ;-)

Magy

pavlinka, vdaka za doplnenie.
budes si musiet dupnut a chvilku to bude s mamkou asi dost na ostrie noza, ale budes si musiet presadit svoje. a potom uz bude klud, neboj.
mama-nemama, panom svojho zaludka si ty a basta. ak mamina chce, nech prekrmuje seba. ;)
drzim palce.

xdanielax

ja by som to jednoducho nezjedla.
sice je moznost, ze sa bude hnevat, plakat a robit ine vystupy citoveho vydierania, ale ju to prejde.
Si svojpravna, tak sa tak spravaj!

mama je mama, ale tiez sa moze obcas mylit.

Pavlína1r

Ďakujem za vaše príspevky, čaj z mäty si robievam, trošku mi to potom upokojí žalúdok. Niekto sa ma pýtal, či netrpím PPP, tak to vážne netrpím, ani som netrpela. Síce som dosť chudá, ale BMI (podľa nejakých výpočtov) mám v norme. Ja aj dosť športujem, hrám basketbal a občas chodím s kamarákami do fitka. No a mám brucho dosť vyrysované, práve to sa jej nepáči. A ona vie, že jedávam veľa, tak mi hovorí, že musím jesť ešte viac a viac, aby som nemala také "škaredé" brucho. Pritom mne sa to aj celkom páči. Skúšam argumentovať, stále. Dala som jej prečítať aj nejaké články o tom, čo môže jej nútenie napchávať sa urobiť. A ona mi vždy odpovie, že či som sa zbláznila, že ja som mladá, mne sa to nestane.

Tiež som jej hovorila, nech mi to zabalí na intrák, ale ona ma vždy odbije s tým, že sa to tam pokazí.

Poznám tú vetu: Kto nechce, hľadá dôvod, kto chce, hľadá spôsob.

Ale ja hľadám toľko spôsobov, stále argumentujem, navrhujem riešenia.. Ale ona ani nemá protiargumenty, proste povie nie!

nikitka33

ahoj, no toto ti teda nezavidim a drzim palce v boji proti maminym porciam a nuteniu.
V prvom rade bojuj o to, ze budes jest to co zvladnes a nie navyse. Co tak navrhnut, ze co sa nezje, tak nech ti zabali na internat? Ale proste, stoj si za svojim slovom. A odvolaj sa aj na to, ze to nie je zdrave to prejedanie a nie nestoji ti to za to.
Ak uz je zle od jedla, tak urcite pomaha cerstva mata (normalne surovu zjest), matovy caj a rozne lieky na travenie (v lekarni poradia).

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Niečo na preplnený žalúdok? - Fórum - ZDRAVIE.sk