Niečo na preplnený žalúdok?

Príspevok v téme: Niečo na preplnený žalúdok?
Pavlína1r

Dobrý večer, chcela by som Vás poprosiť o radu. Cez týždeň bývam na internáte, ale cez výkend som doma. Neviem, či je to vlastne normálne, baviť sa o jedle, ale tak snáď ma niekto z Vás pochopí a poradí mi. Na internáte jem normálne, školskú stravu. Ale hneď, ako prídem domov, začne fáza "vykrmovania". Matka do mňa stále hučí, že nebude vyhadzovať žiadne zvyšky. Tak proste musím všetko dojedať. Je do mňa schopná nahádzať také porcie, že sa potom sotva hnem. Je mi len 17, takže sa ku mne správa ako k 3 ročnému detsku a čaká, až kým doslova nevylížem tanier...

To by mi ani tak nevadilo, ide skôr o to, že ja to mám potom v žalúdku celú noc, trávi mi a strašne zle sa mi spí. A na druhý deň mám totálnu pachuť v ústach, páchnucu stolicu (mimoriadne) a bolí ma ešte preplnený žalúdok. Skúšala som sódu bikarbónu, aby som aspoň zmiernila tú bolesť, ale nepomáha to.

Mimochodom s mamou som sa o tom už rozprávala, ale ona vraví, že to raz prežijem, že to treba dojesť..

Nevedeli by ste mi niečo poradiť? Nejaký čaj? Alebo čo by mohlo pomôcť? Ja už vážne neviem..

elhimik

ako povedala kamila magalova - na preplneny zaludok je najlepsie nezrat...nezrat...a este raz nezrat...povedala to schvalne trikrat,lebo niektorym to pomalsie zapina :)

casanta

No z cajov by ti hadam pomohol feniklovy a anizovy caj, vonia ako pelendrek...mne to pomaha, ale najlepsie je jest tolko kolko chces ty, vobec nie je zdrave prejedat sa, potom ti to v zaludku kysne a netravi ti to....och nezavidim ti

casanta

Fuha, to by som nezniesla, aby mi dakto nasilu daval jest...no na preplneny zaludok je dobra soda bikarbona, bud v tabletkovej podobe, alebo klasicky rozmiesat vo vode a vypit, nie je to chutne, ale pomoze to....ja som tiez ako dieta neznasala ked ma stara mama na silu nutila jest....

terrikaa

Pavlinka, mas uz dost vela rokov nato, aby si to mame pekne vysvetlila, ze dost. Jednoducho jej povedz, ze ti staci tolko, kolko zjes ty a naviac uz nechces. Ze ti potom byva zle. Musi to pochopit. Sama ta vedie do zahuby. To, co popisujes...pachnuca stolica, pach v ustach su nasledky nestraveneho jedla v zaludku, ktore ti tam hnije.Nasledok z toho su potom toxiny, nestravene zvysky, ktore sa tam ukladaju a sposobuju otravu, co je nebezpecne. Mas z toho pokazeny zaludok, premnozia sa ti bakterie v tele, mozu vzniknut zapaly... Je to velmi nebezpecne pre tvoj organizmus. Tym si akurat tak pokasles cele travenie, budes mat problemy aj s inymi chorobami.
Ked to nepochopi, jednoducho jej povedz, nech to dojeda ona. Ze ty nie si smetny kos. Predsa mas uz 17 rokov, nie si male soplave dieta, nechapem, preco to nasilu pchas do seba.
Na travenie ti pomoze pred jedlom, pocas jedla, alebo tesne po jedle doplnit si telo, zaludok kyselinami , enzymami na lepsie travenie. U nas je to ako tu uz spominali Pancreolan, no je dost slaby na na obsah v jednej tablete. Tusi ma 200mg. Az ti jedna nezabere, uzi viac naraz. Sama budes citit, kolko ti treba. Vecer preespanim si davaj kvalitmne probiotika s kuskom jablcka. Dobre je si travenie upravit aj mikrovlakninami, rano uzit nalacno lyzicku polievkovu psyllia do pohara vody a rychlo to vypit. to ti precisti creva a zmatie z nich vsetok bordel.
Ale iste to nenechaj tak.

Olíííí

noo, mne väčšinou pomáha mätový čaj alebo Bystrinka .. :) --->Mätový čajík je na trávenie, vždy som po ňom hladná :D

Magy

pavlinka, z textu nie je jasne, ci ta nuti v dosledku nejakych tvojich predoslych problemov s jedenim (PPP), pripadne s vahou a postavou, alebo je to jej bezny styl "opatery".

pokial naozaj nie je ziaden dovod z minulosti, aby ta takto vykrmovala a dohliadala, aby si zjedla vsetko, je nacase sa postavit a vzopriet tejto "ňuňuňu" opatere ktorá ti evidentne prinasa len problemy.

je nacase ukazat, ze uz nie si 5rocne male decko. treba jej dorazne ale trpezlivo vysvetlovat, ze prejedanie sa na noc je zdraviu skodlive.
argument "že to raz prežijem, že to treba dojesť.." evidentne tiez neobstoji, ked ta nuti sa prepchat zakazdym.
prinut ju varit mensie porcie. pripadne jej nedaj prilezitost, aby ti na tanier nabrala ona. naber si sama, kolko zjes. a zvysok v hrnci nech odlozi do chladnicky. tam sa to nepokazi este par dni, tak nie je dovod sa ohanat tym, ze "nebude vyhadzovať žiadne zvyšky".
argumentovat treba vecne a spravne, trvat na tom a nepovolovat. tvoja mama musi pochopit, ze zacinas preberat zodpovednost za svoj zivot a zdravie sama - v ramci moznosti.
pokial jej budes ustupovat, moze sa lahko stat, ze sa odstahujes pri prvej moznej prilezitosti a kazda jej navsteva (ci uz ty u nej alebo naopak) bude horror, ktory sa bude tocit len okolo jedla. take babicky su pomerne caste, vykrmuju vnucikov, vsetkych okolo. "daj si, najedz sa, zle vyzeras"... dodnes mi tie slova zneju v usiach, aj ked ja som to nemal take brutal a dalo sa to vydrzat aj zjest. :)
prajem vela trpezlivosti a najme odvahu si stat za svojim.

jankaaaaaaaaa

skus uzivat psylium pravidelne
alebo navrhni mame, ze si to jedlo vezmes na intrak aby si aj tam mala co jest a nemusis chodit do jedalne alebo to mozes ponuknut aj spolubyvajucim. zato ta budu milovat :D

xdanielax

v prvom rade nerob nieco, co ti evidentne skodi. Povedz to mame este raz. Aj dva krat. Povedz jej ako sa potom citis, vsetko.

Inak je dobry matovy caj. Alebo aj zazvorovy.