" seberovný "

Príspevok v téme: " seberovný "
travka

Ahojte, chcem sa spýtať na Vás názor ohľadom "výberu partnerov". Máte skúsenosti s partnermi ktorí boli na tom finančne lepšie/horšie a aké to malo dopady na váš vzťah? Ide mi o vlastné skúsenosti. Na mysli mám "lepšiu finančnú situáciu", iné sociálne postavenie, to čo si dovoliť môžte a partner nemôže atď :)

vikkkis

je to velmi individualne. podla mna hlavne zalezi na prostredi v akom vyrastal/a. ja ked som bola mala sme nemali vela penazi, nie ze by sa mi za to smiali, necitila som sa utlacana ale videla som ze niektore dievcata sa so mnou nebavia lebo nenosim znackove oblecenie. ale zato sa so mnou bavili tie ktore boli normalne ;).tie ktorym zalezalo viac na tom co je vo mne nez na mne :) teraz ked som na vyske sa rozdiely stieraju. myslim ze niekto kto ta ma uprimne rad ta nikdy nemoze "vydierat" ze chce nieco alebo niekam na co ty zjavne nemas. ked ta lubi tak ta lubi takeho aky si.
vseobecne by som povedala ze ak ta niekto odmietne pre to co mas alebo skor nemas tak si ta vonkoncom nezasluzi :)

vocas

neviem ci ti odpoviem presne na to na co sa pytas, ale ano moze to mat dopad na vztah, ak sa dvaja lubia velmi tak nie, moja skusenost priatelka bola zo ´zazobanej´ rodiny, vzdy vsetko mala, a tak to aj vyzeralo, spociatku som nic take nebadal, ale casom uz to vysvitlo na povrch...nekupis mi toto, hento? preco mi nezaplatis dovolenku ked si moj priatel ? atd... proste nikdy viac, ale zalezi od povahy

J111

Ach, tie platy, ubohost nad ubohost.
Ja si neviem predstavit to, ze jeden Nemec dostane tisicpatsto mesacne. Kedy mi ich dobehneme:D

lost

osobne to takto robim s kamosmi, co radi hraju nejaky sport, ale nemaju na to, lebo su studenti a pchaju peniaze inde..
ale tak, bud sa to da na polovicu v tom idealnom pripade, alebo ak nie, tak da co ma :) ak nema tak neda.. toto nie je parazitovanie, je to len uplne normalne predsa :D

lost

travka

ved ak napr jeden nema, tak druhy zaplati nie? :)

napr
moja zena pracuje za 400eur, ja za 420 eur
a ideme na dovolenku, ktora stoji 410 eur
tak ju necham doma ?!
nie :)
doplatim jej tych 10eur.

neviem si predstavit vztah, ze napr sa stretnu dvaja napr na ulici, v uplne beznom a anonymnom prostredi a zaludia sa do seba a zrazu jeden z nich (ci uz muz, alebo zena) zisti, ze ten druhy nema na kavu.. tak nepojdu na kavu?

nehovorim o extremoch typu "zlato, chcem ist na bahamy, ideme?" ale ak to uz niekto tu otazku trepne, hadam nema problem zaplatit svojej polovicke :)

(konieckonocv ak idu dvaja, nestoji to 2x viac ale cca o polovicu iba)

toto vsetko plati na pripad, ak je vyzivatel ten co je na tom lepsie, z tych dvoch. nie ze "zlato, ty si na tom dobre, podme na bahamy!"

J111

V mojom pripade by im okamzite zrusili uvazky:DDD
Mali sme jedneho, volal sa prezyvkou Bim.o, vsak ten ani o sebe poriadne nevedel:D

travka

ľudia, úplne sa to tu zvrhlo :D off topic úplne :D
mám na mysli partnerov, ktorý jednoducho nemôžu robiť spolu mnohé veci, pretože jeden si to dovoliť môže a druhý nie, v každej oblasti

lost

ja som presiel lebo tahaky a potom stastie :D
no a hlavne tahaky :)

hohoo, normalne ze som na seba hrdy v istom slova zmysle, lebo som mal fakt tak supasofistikovane tahaky, ze aj dnes by mi zavideli :P

fakt ze jaaaaaaaaaj., aspon na to mam super spomienky :D tahaky na matematiky a aj na horsie predmety (nechcem napisat, pretoze mi este spatne zrusia studium :P )