" seberovný "

Príspevok v téme: " seberovný "
travka

Ahojte, chcem sa spýtať na Vás názor ohľadom "výberu partnerov". Máte skúsenosti s partnermi ktorí boli na tom finančne lepšie/horšie a aké to malo dopady na váš vzťah? Ide mi o vlastné skúsenosti. Na mysli mám "lepšiu finančnú situáciu", iné sociálne postavenie, to čo si dovoliť môžte a partner nemôže atď :)

J111

Ja ani neviem, ako som presiel gymnaziom. Na vyske som sa dost snazil, a aj tak prd z nej viem, resp. mi v hlave toho zostalo len velmi malo. Obsahy diel som pozabudal, take somariny neviem kto by si aj pamatal, ale precitat som to precital, bez zaujmu.

lost

mimochodom sa smiali aj povolaniu mojich rodicov a dokonca aj tomu, ze ake maju najvyssie dosiahnute vzdelanie.

cize tolko k ineligencii 15-18 rocnych jedincov.

hold, ked im ukazuje rytmus jeho BéeMWé (mimochodom monzo z nejakeho lacneho mobilneho bazaru s 200 000 km a najmensim motorom, s holou vybavou), tak si myslia, ze "toto je normalne a vsetko pod to je chudoba"

a potom tu mame take deti.

lost

jaj no, tak nepozeraju na to co ma dieta, ale to v akom velkom byvaju rodicia a na akom drahom rodicia jazdia :D

uprimne, toto platilo minimalne v mojom okoli.

ked ma otec viezol na skode 120 (alebo 105? uprimne neviem)

tak sa mi vyslovene smiali, ze "haha, ake faro"

a ked si rodicia kupili fabiu (pred 7 rokmi), lebo stare odislo, nove auto atd.. v 2. najvyssej vybave (viac si smrtelnik tazko mohol dovolit)

tiez sa mi smiali a hlavne dievcence.. nikdy nie uplne narovinu, ale bolo z nich citit take to "som viac nez ty, moji rodicia maju viac nez ty",

takto to funguje na tych gymnaziach..

hold, mal som tam ja ist? pre usetrenie 1 roku?

ale nelutujem :) dalo mi to vlemi vela, skusenosti..

travka

mal som na mysli napríklad aj dvoch mladých ľudí vo veku +- 18 rokov, ktorých živia ešte rodičia a sú z iných pomerov, nemyslím teraz zarábajúcich ľudí :)

lost

stavil by som sa, ze kazdy ide po "lepsie zabazpecenom jedincovi" ci uz zena, alebo muz. resp muz skor na "lepsie zabezpecenu samicu" ako zena na "lepsie zabezpecenu penazenku"
nejakym prieskumom by sa to isto dalo podlozit :)
otazne je, ako najst 'normalnych' ludi do ankety a ako definujeme 'normalnych ludi'
vidiet to v spolocnosti..

J111

Ked som mal dve prace, tak bolo doma zle /malo som sa venoval/. Ked som nemal ani jednu, tak sa so mnou rozviedla:D Takze asi tolko k teme.

Optimista

No to neviem, ja som vždy musel mať finančne navrch aby to ako tak fungovalo, neviem si predstaviť že by ma neaká baba živila a platila napr. v reštike...ale najlepšie je asi rovnocennosť, finančná aj čo sa týka postavenia v spoločnosti (ktorá je plná predsudkov)