Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

RECEPTY NA CHUDNUTIE MOJE DIETNE JEDLA SU UŽ TAKY STEREOTYP ŽE PRI TOM ZLYHÁVAM

Magy

xill - okej, sorry. aspon vidis ze treba pisat vsetko dolezite hned.

nemusis hned do seba pchat knackebroty :DD ak ti chyba nieco teple do tela, nos si so sebou termosku s cajom. v nej mozes mat aj nejaku teplu polievku, ja osobne som si do prace napr. casto nosil riedku zemiakovu kasu so zeleninou, niekedy taku riedku, ze sa dala vypit, inokedy akurat na lyzicku.
a su aj termosky na jedlo, nie len tie uzke vysoke na napoje. ;)

Annika1987

xill, ja niekedy jedavam aj tri teple jedla denne a pritom sa stravujem zdravo. ked si napriklad chces urobit jedlo typu "ryza", tak mne velmi chuti pohanka, ktorou mozes ryzu nahradit. je to zmena. a mozes si do toho pridat oprazenu cibulu, nakrajanu zeleninu, kuracie maso, naklicene strukoviny, kari korenie alebo sladku papriku. vselico na striedacku. a vzdy to chuti trochu inak. na veceru si mozes robit spenat (vies, ten, co sa predava mrazeny nasekany), omeletu, miesane vajicka, zapekane zeleninove misy, v trube vydlabane uhorky plnene zeleninovo-masovou zmesou... mna osobne nebavi studovat recepty, vsetko si vymyslam sama. ale ked je doma z coho, nie je to problem. oblubene suroviny pre moju tvorbu:
pseno, pohanka, naklicena sosovica, naklicena psenica, nakliceny cicer, vajicka, mrazeny nasekany spenat, kuracie prsia, mozzarella, rajciny, paprika, salatova uhorka, tuniakove konzervy, mlieko, varene sojove boby. da sa toho vymysliet dost :). pripadne si niekedy var polievky - zeleninove vyvary a v nich kusy kuracich prs. proste vymyslaj... :)

Magy

to co ja som oznacil ako "dieta" - to reagujem na to, co napisala xill - "nedokažem nahradit to moje zvyčajne jedlo teply obed niečim nizkokalorickym"

nizkokaloricke jedla nie su samy osebe vobec vhodna dieta na schudnutie a je fuk ci su teple alebo nie.

ked sa drasticky znizi prisun jedla, okrem znizenia prijmu kalorii sa znizuje aj prijem zivin ako takych (bielkoviny, vitaminy...), v dosledku toho sa zacina dostavovat velky hlad, telo trpi nedostatkom energie, clovek je unaveny, podrazdeny (a ako pise xill, uz jej nechuti ani to "zdrave" jedlo), telo spomaluje metabolizmus a vsetko co ten clovek zje, sa uklada a pribera este viac.

xill

hrám vodne polo každy den hodinu a pol trenujem takže :D to neni moj problem pohybu mam až až lenže naozaj je to v strave takže sa snažím stále jem len tie knackenbroat ryžove chleby a bla bla ničteple lebo neviem čo teple a potom mam nervy nato že nemam teple jedno a zas si dam fastfood..Proste chcem povodnu moju stravu teplu nahradit zdravou

Annika1987

Magy, mne to vysvetlovat nemusis, ja tak fungujem uz dlhsi cas, mozes si precitat v inej teme na tomto fore. ale zavadzajuco posobi pojem "dieta", ktory pouzivas.

Magy

Annika1987 - nikde som nepisal, ze jedalnicek nesmie alebo nemusi zmenit. vychadzal som z toho, co uz napisala - ze sa stravuje zdravo a teda ho uz zmenila. ale zjavne zabudla na ten pohyb s velkym p ako dalsiu dolezitu zlozku chudnutia, ked zmena jedalnicku, ako sama pise, nema efekt, lebo sa iba vyhladovie a potom sa nevie zdrzat, aby sa nenajedla poriadneho jedla.

mozes drzat akukolvek dietu, ak sa vsak nehybes, telo sa snazi udrziavat priblizne rovnaku formu tkaniv, ako ma dane geneticky. a je jedno, ci si tie tukove vankusiky vytvara z mastnych reznov s hranolkami, alebo "zdravych" veci, ako ryby, celozrnne pecivo, ovocie, zelenina a pod.

zaklad je prekonat tzv. bod zlomu, ked telo musi zacat aktivne odburavat nahromadene zasoby energie - teda tie nepekne tukove paplony.

cim je ubytok na prijimanej energii vacsi a zaroven aj vacsi ubytok tychto zasob, tym viac sa telo snazi tento nedostatok vyrovnavat a pri prvej moznej prilezitosti tieto zasoby dorovnavat spat.

ako trener som mal na starosti kopec ludi a mnohi prisli s tym, ze ich zamerom je schudnut. a casto mali take nerealne predstavy, kolko kg mesacne alebo tyzdenne by chceli zhodit, az sa mi hlava tocila.
ale mali aspon jednu velmi dobru vlastnost. pochopili, ze len zdravsim stravovanim a "sem-tam kusok viac pohybu" nedospeju nikam. na sale makali az mali prepotene aj nahradne oblecenia.

tych 20%, o ktorych pises, je blud a moje skusenosti to len potvrdzuju. clovek sa musi riadne hybat aby dokazal svoj metabolizmus prinutit robit to, co nerobil cele dlhe roky predtym a len zmena jedalnicku + namiesto chodze k elektricke si tam dobehnem, ju z biedy nevytrhne.

Annika1987

kolibrik, nechytaj ma, prosim ta, za slovicka. vies, ako som to myslela. ze bez akejkolvek upravy jedalnicka je chudnutie tazke. ona sa pyta na dietne recepty, na co jej Magy napisal, ze nech si nemysli, ze diety zafunguju. ja ju podporujem v tom, aby pri dietnych receptoch zostala. dietne recepty totiz nerovna sa dieta. a samotny sport nikoho nespasi.
xill, sama sa stravujem zdravo. ale nikdy nevarim podla ziadnych receptov a vzdy si vsetko vymyslim az vtedy, ked idem varit. dolezite je mat doma zdrave suroviny a zeleninu. potom skus pouzit fantaziu. to je moj sposob stravovania. ale ja varim len pre seba, takze mozem risknut aj to, ze sa mi jedlo nevydari :).

kol_ibrik

nemyslim si, ze dievca kunzumuje rezne a majonezove salaty :)

xill, skus si pozriet stanku varimezdrave bodka cz

Annika1987

Magy, 80% je strava,20% je pohyb, takze urcite je potrebne zmenit jedalnicek, ak chce chudnut. diety nie, ale urcite ani zostat pri vyprazanych reznoch a majonezovych salatoch.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

RECEPTY NA CHUDNUTIE MOJE DIETNE JEDLA SU UŽ TAKY STEREOTYP ŽE PRI TOM ZLYHÁVAM - Fórum - ZDRAVIE.sk