Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

cim reguluje lietadlo vysku ?

Príspevok v téme: cim reguluje lietadlo vysku ?
system

je tu niekto kto sa rozumie do lietadiel ?
mam v skole ulohu a neviem sa nejak pohnut.
tema: " modelovanie a riadenie lietadla ako kybernetickeho systemu "

teda na zaciatok si mam urcit vstupne, vnutorne a vonkajsie premenne.
vonkajsiu premennu mam vysku.

Moja otazka je co je vstupnou premennou pre vysku ? cim lietadlo reguluje vysku ? myslim ze klapkamy ale potrebujem to podrobnejsie vediet ako vplyvaju klapky na vysku. pretoze vsadesom sa docital len to ze ak su klapky vysunute lietadlo brzdi a spomaluje rychlost a naopak. teda klapky reguluju rychlost nie vysku. Mohol by mi to niekto vysvetlit pls.

DAKUJEM.

system

len potrebujem vediet ktore presne ovplivnuju vysku, priklad ak lietadlo je vo vzduchu leti napr v 3000 km vyske a stupa vyssie napr na 6 000 km ze ake klapky ma vysunute alebo co tomu napomaha. a ktore klapky (asi flaps) reguluju rychlost teda ak rpistava spomaluje lietadlo. alebo je to vsetko na motoroch ? ako na aute ze ked prida vecej plynu ta stupa ked ubere klesa ? pochybujem. no mozno aj to vplyva nato dostatocne. neviem :D

system

ten obrazok je pekne popisany, no po EN moc neviem, su tam flaps , slats spoiler kto zna ktore naco sluzi konkretne ? dost by mi to pomohlo, kazdopadne diky aj za takuto pomoc :)

Lumik

Iba tak laicky myslim, ze je viac moznosti, jedna je aj napr. taka, ze klapky na zadnych kridlach naklanaju lietadlo smerom hore alebo dolu ( pri pohlade z boku ) a motor taha lietadlo podla toho v tom smere ako je naklonene. Vahu lietadla nesu kridla vztlakom a odporom vzduchu.

wreck

tu je to vyborne vysvetlene.

www.grc.nasa.gov

z toho to vyzera, ze zadne stabilizatory a ich vybava su na to, aby udrzali lietadlo rovno v oboch smeroch. stupanie a klesanie je najma o kridlach -- flaps, slats & spoiler (neviem slovenske ekvivalenty pre posledne dva). :)

wreck

hej, kua, mas pravdu, je to 30k-40k stop, bezna letova hladina. v 10k sa este neutvori namraza na oknach. :)

sa mi to musi s niecim pliest. ale pamatam si ako kapitan raz zahlasil 'damy a pani, nasa letova hladina je 10000 feetov...' tak teraz neviem co to malo znamenat.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

cim reguluje lietadlo vysku ? - Fórum - ZDRAVIE.sk