HPV prosim o radu

Príspevok v téme: HPV prosim o radu
lala000

Ahojte, chcem sa poradit ohladom tejto temy. Mam 21 rokov a spoznala som jedneho chalana. Velmi ma pritahuje len ze, oznamil mi, ze ma HPV cislo 18. Vela som o tom citala ale aj tak chcem radu ako dalej. Premyslala som uz aj nad ockovanim proti rakovine krcka maternice..Prosim poradte :-( velmi by som ho chcela, alebo mam cim skor zobrat nohy na plecia??

lala000

geekgirl7 mozno hlupa otazka ale keby som ho chcela oralne uspokojit, tak by som mohla chytit rakovinu ustnej dutiny??

Fakt neviem co mam urobit, skusim zajst za imunologim, ze v akom stave mam imunitu.. A este som sa chcela opytat, ze ak som mala uz viacej sexualnych partnerov ale nedostala som sa do kontaktu s HPV, je to ockovanie ucinejsie??

anamarie

... Dokonca ani nemusi prist k styku, staci, ked sa pohlavia o seba obtru a mas ten virus. Ako som uz pisala, ma ho velmi vela ludi a HPV typov je vela druhu, tak by som to neriesila. Ked ma priatel bradavicky, moze si ich dat vypalit alebo je na to aj masticka. Z tohto typu rakovinu krcka urcite nedostanes.
Alebo sa potom treba poobzerat po panicovi.

geekygirl7

Vsak sa ho spytaj ako prisiel na to, ze ma HPV. Mozne je, ze uz ten virus tak ci tak mas. S poctom sexualnych partnerov sa zvysuje riziko. Ak si myslis, ze je mozne, ze si este neinfikovna, tak sa daj zaockovat.

lala000

Dakujem za rady, neviem ako to zistil, mozno to mala jeho ex, fakt toto netusim. Jaj neviem co robit, viem, ze je to velike riziko, ale s nikym som si tak nidky nerozumela, mnohokrat aj bez slov.. Mozno by som mohla skusit aj radu imunologa, aby mi zistil v akom stave mam imunitu.. -nemate niekoho kto mal podobny problem??

RNG

Inac rozne virusy v tele mozu dlhsim posobenim sposobit karcinogenne zmeny. U chlapov niektore virusy HPV napr sposobuju rakovinu v krku

Ovela castejsia , radove je rakovina prss u zien, a proti tomu sa nijak nebrania, hoci jod je znacne proti tomu preventivny, a samozrejme nielen zvysenie sspecifickej imunity proti virusom pomaha, ale aj zvysovanie vseobecnej imunity proti virusom roznymi doplnkami pomaha v dnesnej tichej viralnej celosvetovej epidemii.
Specificka imunita sa obvykle zvysuje na ukor vseobecnej imunity, tj prinutis telo vyrabat specificke protilatky, co je na ukor inych dovtedy vyrabanych.
Preto je lepsie podporovat zvysenie celej viralnej imunity, vsewobecne, nie len specifickej na niektore virusy na ukor inych imunit.

anamarie

alenka_maxova HPV 18 su genitalne bradavice, tak mozno su viditelne, v tom pripade fujky:)
geekygirl17 v kazdom pripade by kazda zena mala chodit na pravidelne pap stery. Susedka zomrela na rakovinu krcka maternice, to je podla mna hruba zanedbanost, trva roky, kym dojde na krcku k rakovinovym zmenam, keby chodila na preventivky, iste by sa to zachytilo este v predrakovinovom stadiu.

alenka_maxova

geekygirl, ja netvrdim, ze sa neda ockovat vo vyssom veku, ale bola som nedavno u lekarky a tam som sa dozvedela, ze citujem : "Proti infekcii sa dá očkovať. Najideálnejšie vo veku 10 - 15 rokov, keď dievčatá nemajú pohlavný styk a nestretli sa s HPV infekciou." Mne z toho vyplyva, ze vo vyssom veku a po vystriedani partnera to uz nema az taky zmysel...Kedze po nakazeni sa nikdy dotycna osoba z toho nedostane a casto nie su priznaky ani viditelne, odporuca sa to najma dievcatam, ktore styk este nemali..Takze ja som len narazala na toto :)

geekygirl7

Co by sa neockovalo, prve odporucania boli do 26 rokov, ale myslim, ze sa ockuju aj starsie. Samozrejme ako samoplatkyne.
Na strane druhej je pravda, ze este neexistuju diagnosticke metody u muzov. Mozno ho mala zisteny expriatelka a tak predpoklada, ze ho ma aj on?
anamarie:nesulasim celkom, ze sa predtym nic neriesilo. Co osveta aby zeny chodili na preventivne prehliadky, ze im to zachrani zivot? Kolke maju zle vysledky, na stery chodia kazde 3 mesiace,su z toho nervozne, chodia na vypalovanie, boja sa ze nebudu schopne donosit deti? (Tiez financne vydavky zatazujuce zdravotnictvo) A napriklad taka cytologia moze byt aj falosne negativna.