HPV prosim o radu

Príspevok v téme: HPV prosim o radu
lala000

Ahojte, chcem sa poradit ohladom tejto temy. Mam 21 rokov a spoznala som jedneho chalana. Velmi ma pritahuje len ze, oznamil mi, ze ma HPV cislo 18. Vela som o tom citala ale aj tak chcem radu ako dalej. Premyslala som uz aj nad ockovanim proti rakovine krcka maternice..Prosim poradte :-( velmi by som ho chcela, alebo mam cim skor zobrat nohy na plecia??

alenka_maxova

Je od neho naozaj ferove, ze sa priznal. Pokial som vsak citala pozorne, v tvojom veku sa uz neockuje. Najma ak si uz mala pohlavny styk. Ale pre istotu si o tom zisti u gyndy nieco. Je dost mozne, ze sa nakazis od neho a mozes mat nemale problemy. Vid ine diskusie o HPV...Je sice pravda, ze dnes si uz nemozes byt ista nikym, ale...asi by som brala radsej tie nohy na plecia.

Anamarie, pokial uz ma viditelne znaky, tak je jasne, ze ma HPV :)

anamarie

80% populacie ma virus HPV. Pokial sa na trhu neobjavila vakcina proti nemu, nic sa neriesilo. Teraz je to len biznis, nic viac. Neviem, ako chalan vie, ze ma tento virus, chlapi sa netestuju.

umenie

Ahoj lala000. Proti HPV Ti nepomoze ani kondom. Ockovanie (musis mat 3 davky a najucinnejsie je, kym si este nemala pohlavny styk). Seriozne, ze Ti povedal, ze je HPV pozitivny. Ak je Tvoja imunita silna, mozno tento virus nechytis, ak ho chytis, mozno ho Tvoj organizmus vyluci. HPV 18 je HR (high risk) a moze sposobit bunkove zmeny na sliznici krcka maternice (az predrakovinovy, rakovinovy stav). Je to na Tebe ako budes postupovat. Asi som velmi nepomohla ...