nechcem zaplatit pokutu podniku MHD pretoze:

Príspevok v téme: nechcem zaplatit pokutu podniku MHD pretoze:
mamproblem

tak prva vec je, ze takto som isla druhykrat v zivote na zlavneny listok ale zabudla ku čipovej karte prvykrat nahodou ma prvykrat kontrolovali ked som mala aj cipovu- cize vsetko vporiadku... idem si takto druhykrat v zivote no zabudla som si cipovu co som nevedela. kontrolovala ma revizorka vraj pokuta ked nemam k tomu cipovu pytala sa ma ci som student co uz niesom a povedala mi ze mam dolozit doklad a zaplatit za to dolozenie.. Tam mi povedali, ze im oznamenie este nedoslo ,ale ze cipovu mam aktivovanu. tak idem na dalsi den zrazu mam VRAJ zaplatit 40e lebo niesom student a nemam narok na zlavnene listky.... pritom ako som pisala vyssie uz ma tak v MHD raz kontrolovali a bolo vsetko v poriadku, student som uz nebola.. Pritom cigani a bezdomovci sa vozia zadarmo a vedia ze pokutu im nedaju a nevyriesia to ani policajti!!! A slusny clovek ktory vlastne nacierno ani nesiel, iba sa pomylil a ani nie vlastnou vinou ale revizorkinou musi zaplatit 40e... Staznost som napisala, ale ta nevyriesi nic.. a napadlo ma este udat tu revizorku alebo dopravny podnik, neviem ako dalej ale niesom ochotna platit za taketo nieco 40e mne peniaze z neba nepadaju.. podla mna to normalne nieje, ale nemam ani ziadny dokaz... neexistuje ziadna upomienka, ale hned pokuta 40eur... Poradte mi ako postupovat, zajtra ju mam ist zaplatit mam na to posledny den.. myslite, ze s tym mozem ist aj na policiu, mam udat revizorku,vyriesi sa tym nieco?? poradte mi ako postupovat ked nechcem zaplatit tu pokutu PRE NIČ to je ako keby som 40e vyhodila do smeti...nikdy nechodim nacierno a malokedy idem mhd... strasne ma to rozculuje

lionesssssss

:D :D zakomplexovaný? :D :D

lebo normálne ľudia vedia, že len tak bežne hocikto nemá nárok na polovičný lístok?

:D :D

v živote som nič nikde nemusela čítať, aby som vedela, že ak nie som už študent, tak musím cestovať plné cestovné.

ak máš dôležitejšie veci na robote, ako čítať ich podmienky, tak potom sa budeš musieť zmieriť s tým, že za to že si mimo , dostaneš pokutu

[zruseny1]

heh, raz som tiez dostala pokutu..vies preco? :)
zarozpravala som sa s kamaratkou, neoznacila som si listok, zabudla som, mala som ho prichystaný vo vrecku... revízorovi to mohlo byť jedno..a aj bolo, pochopitelne :D videl, že lístok som si kúpila, že som nemala v úmysle ísť načierno (rovnako ako ty si to nemala v úmysle) ale to je úplne nepodstatné, lebo sme načierno išli. viac k tomu netreba, no a dosť už o tom:)

aglia tau

Tiež si myslím, že revízorka konala správne. Aj keď 40 eur je veľa, ale bohužiaľ, s tým nič nenarobíš. Ja mám preukaz ZŤP a ak ho náhodou zabudnem doma, tak si kupujem plný cestovný lístok.

[zruseny1]

mamproblem "stale tvrdim, ze to nebola moja chyba kedze prvykrat to bolo vporiadku tak nemam dovod studovat vyhlasena a zakony ci je to naozaj tak"
chyba
mala si si to zistit uz pred tym prvym razom, vtedy by si ako argumentovala keby ta prvy raz chytili?
mamproblem ale to ze druhy revizor ti dal pokutu znamena, ze je zakomplexovany? preco hned tak podrazdene pises. ved aj on si robi svoju robotu. on v naplni praci nema davat vynimky, ale pokuty pri nedodrziavani predpisov. ine nie je povinny riesit, ani to, preco k tomu doslo.

mamproblem

mimochodom moje argumenty su na mieste lebo su pravdive, jedine co nemam je dokaz...zbohom... stale tvrdim, ze to nebola moja chyba kedze prvykrat to bolo vporiadku tak nemam dovod studovat vyhlasena a zakony ci je to naozaj tak..ja nemam cas citat si 2-milimetrovym pismom na 10 stran ich zakony mam na robote dolezitejsie veci... necudujem sa, ze slovensko je take zaotale a ludia su tu zakomplexovani a ze si z neho robia ostatne krajiny srandu ale s takymto pristupom sa ani necudujem.. hanbim sa za to ze som sa tu narodila dovidenia....

[zruseny1]

keď tú vetu poznáš a rozumieš jej významu, tak sama vieš že nemá zmysel to riešiť, na milión percent ti nič neuznajú, tiež by som ti to neuznala, aj keď by mi to bolo možno lúto, pýtať prachy kvôli nedorozumeniu, nemala by som právo udeliť ti výnimku, pretože nemala si platný lístok. adios, rovnaký meter na všetkých. nikto sa s tebou párať nebude. ako to, že to nechceš pochopiť, akoby si nemala šajnu ako veci fungujú. pravidlá tu nie sú pre srandu králikov.
ja nevravím, že ti tú pokutu doprajem, ale zaplatiť ju bohužial musíš

mamproblem

ale ja som to pisala,zrejme si citas kazdu druhu vetu a potom tak vyzeraju tvoje komentare.. skus to precitat este raz mozno pochopis ;)

inkognito samozrejme to velmi dobre poznam tak neviem co tu mudrujes, ale mam na to iny nazor... a ten posledny ti nevysiel.. zbohom.. uz mam velmi dobre a realne riesenie

[zruseny1]

ja ju aj celkom chápem, že je naštvaná, pretože bola v tom že jej stačí polovičný lístok, ale tak či tak, keby ju odhalili už pri prvom incidente pokute by sa nevyhla
aj chápem, že bezďáci si koľkokrát vyvážajú zadky a nič im nemôžu, ale s týmto si inak neporadíš
raz dostala pokutu babička, vravela že ona lístky už nepotrebuje, kedže má 70 rokov. revízor pozrel na občianky, povedal, že narodeniny má až o dva týždne, smola:)

lionesssssss

inak, typická Slovač toto.

Niečo posereš, keďže si dospelá osoba, tak máš za to aj niesť dôsledky. To ale nechceš, radšej aby iní niesli dôsledky tvojho zlého konania, tak si otváraš ústa na plné kolo a vykrikuješ ako ti bolo ublížené. Očakávaš, že ostatní ti budú ofukovať tvoju boľačku, a pritakávať na tvoj krik a nelogické argumenty, ale keďže ti tu nepritakal zatiaľ nikto, a ja prvá nie, tak sa na mne vyvŕšiš a vynadáš mi do retardovaných,
miesto toho aby si si priznala, že si to posrala už na začiatku.

kedy už ľudia pochopia, že za svoje činy treba niesť dôsledky a že ak s nami niekto nesúhlasí, netreba mu hneď nadávať ale radšej nad tým porozmýšľať?

asi nikdy, čo. veľa by som chcela