nechcem zaplatit pokutu podniku MHD pretoze:

Príspevok v téme: nechcem zaplatit pokutu podniku MHD pretoze:
mamproblem

tak prva vec je, ze takto som isla druhykrat v zivote na zlavneny listok ale zabudla ku čipovej karte prvykrat nahodou ma prvykrat kontrolovali ked som mala aj cipovu- cize vsetko vporiadku... idem si takto druhykrat v zivote no zabudla som si cipovu co som nevedela. kontrolovala ma revizorka vraj pokuta ked nemam k tomu cipovu pytala sa ma ci som student co uz niesom a povedala mi ze mam dolozit doklad a zaplatit za to dolozenie.. Tam mi povedali, ze im oznamenie este nedoslo ,ale ze cipovu mam aktivovanu. tak idem na dalsi den zrazu mam VRAJ zaplatit 40e lebo niesom student a nemam narok na zlavnene listky.... pritom ako som pisala vyssie uz ma tak v MHD raz kontrolovali a bolo vsetko v poriadku, student som uz nebola.. Pritom cigani a bezdomovci sa vozia zadarmo a vedia ze pokutu im nedaju a nevyriesia to ani policajti!!! A slusny clovek ktory vlastne nacierno ani nesiel, iba sa pomylil a ani nie vlastnou vinou ale revizorkinou musi zaplatit 40e... Staznost som napisala, ale ta nevyriesi nic.. a napadlo ma este udat tu revizorku alebo dopravny podnik, neviem ako dalej ale niesom ochotna platit za taketo nieco 40e mne peniaze z neba nepadaju.. podla mna to normalne nieje, ale nemam ani ziadny dokaz... neexistuje ziadna upomienka, ale hned pokuta 40eur... Poradte mi ako postupovat, zajtra ju mam ist zaplatit mam na to posledny den.. myslite, ze s tym mozem ist aj na policiu, mam udat revizorku,vyriesi sa tym nieco?? poradte mi ako postupovat ked nechcem zaplatit tu pokutu PRE NIČ to je ako keby som 40e vyhodila do smeti...nikdy nechodim nacierno a malokedy idem mhd... strasne ma to rozculuje

lost

hdjcdb

ved ja som chodil MHD ;)

staci sa trochu viac snazit (vozidla z neba nepadaju) a clovek kupi nejake vozidlo (pisem vozidlo, nie auto, ja mam vozidlo) za "par supov", mozes aj za 500eur a ak sa vozia dvaja, tak aj benzin bude lacnejsi atd :)

takze dobre viem ako je jazdit s MHD :P

len aby sme si rozumeli :)

hdjcdb

lost a bingh. by hned pochopili o com pisete, keby boli odkazani na mhd. maju auta, tak mozu zo sebs tobit hrdinov.

ojka.

dúfam, že teraz ma tu nezahrabete pod čiernu zem :D
hej, už vidím, tie príspevky, že to bolo tiež od veci a nedá sa to prirovnávať :D

oneeeeee, ale každopadne by ma potom zaujímalo, ako sa nakoniec rozhodla zakladateľka témy s platením pokuty (:

ojka.

lost, binghi, dám ďalší praštený príklad, ... keď tí dotyční neplatia za MHD a tiež sa v nej vozia, tak vlastne tú službu ako keby kradli - majú službu-no neplatia...
a to isté máš aj s vašim benzínom, alebo hocijakým iným produktom, či službou, ty ich využívaš, ale platíš si za ne..... prečo napríklad, keď si kupuješ chlieb alebo kozmetiku, prečo za to platíš a jednoducho to neukradneš? niektorí to predsa tak robia.... a samozrejme za to nezaplatia a ty áno, lebo na to peniaze máš,... prečo teda za to ale platíš?
áno, v tomto i predchádzajúcom prípade je rozdiel, "trestná" príp. iná vymáhateľnosť, nie všade sa dá všetko tak ustrážiť a nie všetkých sa podarí uspešne stíhať....
je to príklad pritiahnutý za vlasy, to áno, ale aspoň vidno, že nemusí sa to aplikovať len na MHD (lebo mne tu celá táto debata príjde pritiahnutá za vlasy, keďže si tu každý hudie svoje :D)

bingham

jankaaaa...strasnu sprostost si napisala :)

to sa vobec neda porovnavat..., lebo ja som narazal na cenu - a sluzby...a pravidla - ze neplatia pre vsetkych rovnako...mna nevyvazaju ziadni cigani ... ani nikto...ja som za tu cenu spokojny so sluzbami...ktore vlastne robim ja sam sebe...nikomu inemu ;)

podstata bola v tom...ze tie pravidla nie su nastavene pre kazdeho rovnako...a niektori ludia to tu nevedeli pochopit...a stale si mleli to iste..a vidim ze ani nepochopili :)

lost

ale haha :D

to sa nemozem smiat :P na toto asi neni argument :D

(uz ani "kupujeme chlieb aj keby stal 100eur, zzenieme cenu hore' :D lebo to by som ta len kopiroval :D)

co uz, ale ak bude 10e/iter, 99% ludi prestane kupovat, vratane mna a potom musi ist spat dole, lebo nikto nebude kupovat :D alebo dotlacim auto do madarska (ved je to dole kopcom) a tam natankujem za 1eur :P

lost

jankaaaaaaaaa

ale to je zle porovnanie :D

MHD spali palivo tak ci tak, ci jazdi prazdne, alebo full :)

a auto nemoze jazdit na vzduch (i ked moze, ale kartel to zatial nepovoli)

no a toto.. to je kao keby som zobral stopara a povedal mu "za pat evri" a tak moze ist ale nemusi :D