Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Popraskany jazyk

Príspevok v téme: Popraskany jazyk
alessa

Dobry den,
pisem za svojho priatela. Uz zrejme od narodenia ma popraskany jazyk. Ma velku prasklinu v strede, z ktorej sa odvijaju mensie prasklinky a tak isto aj po boku jazyka. Jazyk ho neboli, ide skor o esteticku stranku a vlastne o pricinu, kvoli comu mu jazyk tak popraskal. Vedeli by ste mi poradit, aky vitamin mu chyba, popripade, co ine by s tym bolo treba robit? Dakujem za kazdu odpoved a prajem vsetkym pekny dnik:)

zuzinka 20

ja uz som sa s tym,zmierila s tym sa nic neda robit,mam ho od narodenia a takisto aj tatino a takisto aj jeho mamina, takze je to geneticky dane. inak to je len esteticky problem,tak ako sa niekto narodi s vacsim nosom a druhy s capatym, tak je to aj tu.a lekari ti asi moc nepomozu, ja uz som sa pytala tolkych ze az...

Mia111

Dobrý deň.Už od malinka som mala popraskaný jazyk..no teraz mám aj jednu trhlinu v strede jazyka a od nej idú trhliny aj do bokov jazyka.Niekedy ked sa ráno zobudím mám na jazyku biele fliačiky.Môj jazyk reaguje aj na niektoré jedlá alebo nápoje..Ked si dám napríklad Kofolu jazyk začne reagovať tým,že mám na nom červené fliačiky.
Bola som stým aj u doktorky a dala mi Pyridoxin léčiva vitamín B6..ale nepomáha mi to a dokonca ani bilinkárka mi nevedela pomôcť.Neviete ako by som sa toho mohla zbaviť?naozaj mi to vadí a je to aj neestetické.Dakujem

jajka001_

Najlahšia metóda ako mŕtvicu rozpoznať, je položiť postihnutému 4 otázky:

* Poprosiť postihnutého, aby sa zasmial (čo ale nebude schopný urobiť)
* Poprosiť postihnutého, aby povedal ľahkú vetu (napríklad : Dnes je vonku
pekne.)
* Poprosiť postihnutého, aby zdvihol obe ruky (čo mu nepôjde, alebo len
veľmi ťažko)
* Poprosiť postihnutého, aby vyplazil jazyk (pokiaľ je jazyk zakrivený a
krúti sa zo strany na stranu, je to tiež znak mŕtvice)

Pokiaľ má postihnutý problém vykonať aspoň jeden z hore vymenovaných
krokov, treba ihneď zavolať záchranku.

mufo

Dobry den,

vie mi niekto poradit? uz treti den ma picha pri srdci, alebo pri lavom prsniku, neviem, ci mam natiahnuty sval alebo co a ktomu ma este palil jazyk. dnes rano mi jazyk trpne a aj pery. boli ma trosku aj v podbrusku.

dik za rady

jarslavd

Mám ten istý problém, prečítajte si tento odkaz a skúste či sa aj Vy v ňom nenájdete -odkaz odstránený-

maciocicka

V tradicnej cinskej medicine je diagnostika z jazyka jednou zo zakladnych diagnostickych metod. Jazyk by nemal byt popeaskany. Ak je od narodenia, ukoazuje to na vrodene predispozicie organizmu. Kedze v tele vsetko so vsetkym suvisi, aj vas jazyk vas upozornuje na to, v akom stave je organizmus. Jedna vec su praskliny - to je ako popraskana vysusena poda. To, ze vela pijete este neznamena, ze mate dostatok telesnych tekutin a krvi. Druha vec je, aky a ci vobec je povlak na jazyku. Pozrite si www.tcmclinic.sk
Niektore popisy, co siom sitala ukoazuju na celkom velke vycerpanie organizmu. Praskliny na bokoch jazyka su z inych pricin, ako jedna ryha v strede jazyka, alebo male prasklinky po tele jazyka...

Natt

Ja len toľko, že takýto jazyk mám od narodenia, môj brat to má tiež a zdedili sme to po mame a tá po svojom otcovi. Vždy som si myslela, že to máme len my, pretože všetci zubári sa na to pozerali, akoby sme boli z inej planéty :D
Zjavne je nás viac, dokonca mám spolužiačku, ktorá má podobnú estetickú chybu.
Ja som sa s tým už zmierila, moje okolie tiež a nevidím v tom žiadny problém.
Pri jedení vlašských orechov to občas menej páli, alebo po kiwi. Ale inak mi žiadne ťažkosti nepôsobí, okrem toho sa s ním omnoho ľahšie konzumuje zmrzlina :D :)

lietadielko

Ahojte,mna to tiez strasne trapy,pre tento problem sa aj bojim s niekym bozkavat.Bojim sa jeho reakcie,ci mu to neni neprijemne.Pretoze mam na nom dost vyrazne ryhy a mapy.Ak by mi vedel niekto poradit ako by som sa toho zbavila,bola by som mu velmi vdacna.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Popraskany jazyk - Fórum - ZDRAVIE.sk