pomôžte...maturita ..a odpadnutie

Príspevok v téme: pomôžte...maturita ..a odpadnutie
natusa42

dobrý den ..
porasdte mi prosim niekto ....dnes som písala maturity..,skoro som pri tom odpadla,nemohla som ich ani dopísať ..psychika ....čo mám robit ?aby sa mi to nestalo aj zajtra na angline ? prosím poradte mi ..nepomaha mi nic..ani voda,ani vnutorne ukludnenie ...co mam vyskusat ? ..myslite si,že je vhodne si dať nieco na upokojenie ???:( som uiplne zufala...kvoli zdravotnemu stavu som asi dovrbila totalne maturitu !:(:(

natusa42

chcem odtialto odist,vypadnut,hned teraz ..bez neho,bez vsetkych ..zabudnut na vsetko,co som si zazila pri nom,pri vsetkom tomto kolotoci...niekedy ho ani vidiet nemozem za to vsetko,co mi spravil ..teraz som mu povedala,co sa mi stalo cez maturity,naznacila som mu,ze sa to so mnou taha odvtedy ,odkedy my sme zacali mat problemy...a on vies co Maoam ?on povedal,ze " mojo,neboj,to raz bude dobre...ved ani mne nebolo najlepsie na maturite ,ale ty to zvladnes si silna " ..a ja som len myslela,ze umieram,ked som to pocuvala,akoby nechapal mojim slovam,alebo co..jasne som ho z toho obvinila,jasne som mu povedala,ze mi on ublizuje tym,aky je ...a jeho to absolutne netrapi,on ja neviem,co je to uz za sebca hnusneho ,alebo ..:( prepana

natusa42

Maoam ja velmi velmi chcem,aby som sa vymanila z toho,nie som hlupana..viem,že je to chorý vzťah ..a preto chcem preč z neho ...lenže zase NIE JE TAKE lahke ako sa to javi,velmi som ti povdacna za tvoje rady a pomoc,ani nevies,ako si ju cenim:) ale vazne ..neviem,ako dalej ..ako vzdy..ako uz trisrtvte roka :(

xdanielax

odidos - :D vidis, zla kratkodoba pamat, to by mi nenapadlo. Ale je pravda, ze ked chcu, tak brblu statocne :))) Niekedy si film kusok pretocim, ked nezachytim co hovoria.

natusa42

maoam ...viem,že treba voliť menšie zlo,ale neviem aj tak,lebo on potom štátnice má :(:( ..tak som z toho dosť mimo

viem,viem..oddalovanie problémov :(:( ja viem..ja nič neriešim ked treba ..a viem,viem,čo som mala robiť v lete,ale teraz je už zbytočné nad tým meditovať ,len ,že sa trápim další rok naviac :(:(
najhoršie je,že on mi ani nedáva dôvod na trápenie,ja si ho asi vytváram sama,tým akoi si všetko beriem k srdcu-ja sama neviem :(

no viem,že by mi nedal pokoj ..kebyže sa s ním rozídem,ved to je jasné ..a nemám kde bývať ako doma do maturít ..bojím sa však,aby som vôbec tie ústne a skúšky na výšku dobre napísala,ked som v takejto psychickej nepohode,strašne sa už teraz bojím,čo sa mi môže tam stať :(:( ked takto som sa zrútila teraz :( a všetko len k nemu a vieš čo je na tom úplne najhoršie ?že som taký sprostý dobrák od kostí,že mu to nedokážem ani vytknúť ..a stále ho mám rada ...Pán Boh mi asi len do sprostých môže nadávať :(

Maoam

natusa pozri, tak IDEALNE riesenie v tejto situacii fakt nejestvuje, takze musis brat to MENSIE zlo

to, kedy to s nim urobis, si musis premysliet sama, ak to urobis teraz (ja viem, ze ta ten vztah nici), riskujes, ze do ustnych maturit, ktore mas tipujem o nejake 2 mesiace, nebudes mat ani jednu volnejsiu minutu a absolutne ziadnu hlavu na ucenie

ak do ustnych budes drzat hubu a krok, bude to sice stale blbe, ale asi lepsie ako nejake jeho pokusy o samovrazdu, stalking, den a noc prezvananie a postavanie pred tvojim domom, skolou a aj na inych miestach

vidis, ako sa za chyby plati, mala si to urobit vlani v lete - ale to vies uz aj sama, toto nech ti je poucenim do zivota, ze oddalovanim riesenia problemu sa tento len este zväcsi a vsetko je este horsie a tazsie

aj tak ho raz musis vyriesit, lenze teraz mas do toho vsetkeho este aj matury a chces ist na VS :-//

rozhodni sa sama, ti vravim, zahrn do toho rodicov, hod s nimi rec, co oni na to

ziadny clovek nema pravo siahnut ti na slobodu, takze vzdy je tu moznost policie atd, ak si podreze zily, aj tak ho odvezu na psychiatriu

ak mas moznost byvat do maturit inde, ako doma, mozno by to nebol zly napad

ma ta kto doviezt a odviezt zo skoly (pre pripad, ze by tam cakal) - napriklad otec???

proste nemozes dovolit, aby ti jeden psychopat (a nevrav mi tu, ze ho milujes bla bla, pozri, co z teba urobil za ten rok a pol ci kolko spolu ste...takze ma na teba fakt 'uzasne pozitivny vplyv ' - pozor, mega ironia), takze s nim treba aj tak jednat

on sam by mal ist na terapiu ale to NIE JE TVOJ PROBLEM

on je plnolety a zodpoveda za svoj zivot a konanie sam, ak nezvlada svoju rodinu a svoje problemy, prosim, je tu kopa profesionalnej pomoci od socialky cez lekarov, psychiatra az po psychologa - takze ak sa nelieci, je to JEHO nezodpovednost a nie TVOJA

ty nemozes niest za neho jeho problemy, ani tie jeho rodiny, to ta nici

takze - hod rec s rodicmi, najlepsie este dnes vecer

natusa42

Maoam ...

lenže ..problém je ten,že teraz s nim "chodím " ,tvárim sa,že nič,ale vnútorne stále nad tým uvažujem,nedokážem sa sústrediť,čakám,čo sa zase stane,čo on vyvedie,ako budú pokračovať jeho problémy,a tak ,chápeš ?a stále som v strese ,i ked asi menej ako kebyže sa s ním rozídem...lenže vieš..toto sa mi stalo na písomných,a som s NIM,nijako mi neubližoval,ani nič ..sme spolu ...a teda ..čo bude na ústnych maturitách ?aj budem s ním a aj tak sa tam asi zložím..lebo mna všetko tak trápi,že :(on mi zničil nervy moje dobré ...ako ..jasné ,aj pred ním som bola labilnejší človek ,ale pri nom som sa stala ešte smutnejšou ako som bola dovtedy a aj samozrjeme veľké psychickéí prišli na mna :(:( ...a ked viem,čo sa ZASE satane,ked sa s ním rozídem,tak :( mám už teraz z toho husiu kožu,ako viem,že to musím spraviť,ale neviem ako ani nič :(:(a najmä kedy...mám to strašne ťažké...máš na jednej strane pravdu,že by bolo lepšie,kebyže ho nechám a začnem sa venopvať sebe až po tých ústnych,cez leto .plánujem aj na pár týždnov odísť do zahraničia ...ale bojím sa,či to zvládnem vôbec ..a čo do tých ústnych ???ked ma ten vzťah ničí stále ?nemyslím,že by sa do ústnych niečo zmenili v mojom vzťahu s ním ...a čo teda ?chápeš čo tým chcem povedať ?

a psycholog mi nepomohol ,bola som unho párkrát ...a nic,ešte psychologička obranovala jeho ...

Maoam

a vybav si urgentne psychologicke sedenia, aby si to zvladla (ked to pride) a aby si mala aj niekoho, kam mozes ist, ked ti bude robit peklo a potom na cele leto,aby si sa dala dokopy pred VS

musis tam ist, lebo psycholog ti musi pomoct prist na to, preco si v takomto chorom vztahu a s jeho pomocou to spracovat a vyriesit - toto je vazna vec a tak sa na to musis aj pozriet

no a potom VS v inom meste, zacnes novy zivot

takze rodina + psycholog + vlastna snaha a doslednost a dostanes sa z toho

a ak bude robit velke problemy, vzdy mozete zavolat policiu

ak je stalker a on je, bude robit zle veci

je to vsetko velmi manipulativne spravanie a bude vydierat

tam proste nemozes na to ostat sama, to sa neda

drz sa a napis!

a urcite involvuj rodinu do toho, potrebujes okolo seba mur, ktory ta ochrani

Maoam

natusa, moja, mas to v texte, po ustnych

cisto logicky, lebo hoci samozrejme spravne by bolo hned, ale on ta do ustnych bude tak prenasledovat, ze hoci si jednotkarka, na ustnych prepadnes kvoli tomu

takze, hoci nie som zastancom takychto veci, tu ide o zivot a o tvoje zdravie - takze do ustnych sa tvar, ze je vsetko OK, aby ti aspon nerobil nervy a peklo, proste normalne skola, uc sa, povedz mu, ze sa musis ucit, tak nech ti dava priestor a cas na to, nech ta nechava na pokoji ako sa da, vsak ta miluje, ne...no ale zachovaj klud, aby si nic nevsimol

po ustnych chod na vec a poziadaj o pomoc rodicov, najmä otca

potrebujes pomoc, sama si s tym neporadis

musi ti pomoct rodina

musis ich do toho involvovat, nech ti nadavaju kolko chcu, nech ti vycitaju, vydrz to, oni maju totiz pravdu a vzdy mali :-//

proste im povedz, ze potrebujes ich pomoc a aj ju prijmi

neboj, ono sa to potom aj s nimi utrasie, uvidis...o rok o takomto case budes iny clovek a uplne niekde inde, ak to dotiahnes DO KONCA A S ICH POMOCOU

drz sa Natusa a ziadne vyhovorky, nemas inu cestu

ak s nim ostanes - caka ta ista psychiatria a zbabres si v 19 komplet cely zivot

musis to brat vazne

bud - alebo

vyber si

ak mas zvysky zdraveho rozumu, vyberies si prvu cestu...

a chod za rodicmi

natusa42

jankaaaaa prosím ťa ..nebola si tam -tak nehovor hlúposti ..ako už tu povedali viacerí-nebolo rozumieť ..a ešte aj šušlal tam jeden ...nie je to moja vina...ja proste nerozumiem američanom a angličanom,aj ked mám tie jednotky od hora dole ...:(

a maoam mas uplnu pravdu ..len neviem...ci to s nim skoncit už teraz ,alebo az po ustnych ...porad mi

viem,že on ma pripravil o nervy aj o psychikcu pohodu,vysal zo mna vsetko ,co mohol ...